Skocz do zawartości

Ostateczny wybór monitora


Recommended Posts

Witam, sprawa jest prosta, musze wybrac jakiś monitor, mój obecny z tego co widze, to ledwo zyje, matryca migać zaczyna w grach. Moje oczekiwania itp :

-do 600zł
-głownie do gier i internetu (filmów nie oglądam), więc mały czas reakcji, poniżej 6ms
-obecnie mam 19 cali 1280 x 1024, więc chcę żeby nowy był większy i miał większą rozdzielczość, obecny komp pozwala mi na granie w max 720p ;] bo w wyzszych juz karta graficzna niedomaga ;]
-nie znam się na podłączeniach monitor > komp, ale chciałbym żeby ten monitor był przyszłościowy, czyli żeby miał HDMI
-głośniki ani tuner tv nie potrzebny kompletnie
-fajnie gdyby był "ładny" ale to nie warunek konieczny
-firmy ?? raczej wszystkie, oprócz Phillipsa, mam uraz do tej pseudo firmy ;]

dzięki za każdą pomoc i propozycję ;]

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

-obecnie mam 19 cali 1280 x 1024, więc chcę żeby nowy był większy i miał większą rozdzielczość, obecny komp pozwala mi na granie w max 720p ;] bo w wyzszych juz karta graficzna niedomaga ;]

Logika tego zdania leży i kwiczy jak dożynanie prosię w rzeźni....

 

Masz 1280x1024 czyli powiedzmy "1024p" 1,3Mpix a komp daje radę w max 720p czyli jakimś 1280x720 wg oficjalnej nomenklatury czyli ok. 1Mpix. Chcesz więcej niż masz czyli więcej niż 1,3Mpix a komp daje rade w max 1 Mpix... gdzie tu sens?? Chcesz wyższa rozdzielczość niz masz a komp nie daje rady nawet w tej co masz :) Zdanie do poprawki. Jest samo w sobie sprzeczne i nie wiadomo o co chodzi :)

 

Podłączenie. DVI lub HDMI. Wszystko jedno które. aki sam cyfrowy sygnal tylko wygląd złączki inny. HDMI przesyła dźwięk ale skoro nie jest Ci potrzebny głośnik w monitorze to wszystko jedno czy DVI czy HDMI.

 

Można zaglądnąc do: LINK ale tu najmniejszy ma 22" i 1,7 Mpix a więć komp nie da rady.

 

A jak ma być 1Mpix 720p to polecam Philips 18.5" LED 196V3LAB. Wiem, ze Philipsa nie chcesz ale to ma tzw. 720p, DVI oraz widziałem ze działa dobrze :)

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz 1280x1024 czyli powiedzmy "1024p" 1,3Mpix a komp daje radę w max

720p czyli jakimś 1280x720 wg oficjalnej nomenklatury czyli ok. 1Mpix.

Chcesz więcej niż masz czyli więcej niż 1,3Mpix a komp daje rade w max 1

Mpix... gdzie tu sens?? Chcesz wyższa rozdzielczość niz masz a komp nie

daje rady nawet w tej co masz :) Zdanie do poprawki. Jest samo w sobie sprzeczne i nie wiadomo o co chodzi

 

za bardzo sie zamotałes, wątpie czy cię ktoś zrozumie

 

 

ten chyba bije te wszystkie LG IPS234V-PN

Edytowane przez geforc
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

To popatrz na to co Ty napisałeś...

 

 

obecnie mam 19 cali 1280 x 1024, więc chcę żeby nowy był większy i miał większą rozdzielczość

Z tego wynika ze chcesz monitor większy niż masz czyli więcej niz 19" i więcej niż 1280x1024. 1280x1024 to ok. 1,3 miliona pikseli.

 

 

obecny komp pozwala mi na granie w max 720p ;] bo w wyzszych juz karta graficzna niedomaga ;]

A z tej części zdania wynika, że gry radzą sobie w mniejszej rozdzielczości niż ta którą ma obecny monitor, bo w okolicy max 720p a takim "znaczkiem" określa się rozdzielczości typu 1366x768, 1280x800 lub 1280x720. To jest około 1 miliona pikseli. 1280x1024 to jest wyższa rozdzielczość niż 720p. To po co Ci większy monitor do grania jak komp nie daje rady nawet w obecnym. Chyba że chodziło o 1080p czyli 1920x1080 (2,07 miliona pikseli) to już prędzej ale to trzeba dobrze zdanie sformułować, bo wtedy wiadomo o co chodzi i łatwiej doradzić :)

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ok panowie, mała edycja, cena podniosla sie do 700zl ALE, chodzi o raty, zawęzilem troche obszar

 

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd,l4,h3:4,od500do700.bhtml

 

 

i chodzi mi o taki zeby byly raty 30 x 0 albo 36 x 0, takze wybierzcie
ktorych z tej listy co dalem link, wlasnie z takim systemem ratalnym...

 

trochę wam ułątwię :

 

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/philips-237e4qhad.bhtml#opinie

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/iiyama-prolite-x2377hds-b1.bhtml

 

duzego wyboru niema ;p

Edytowane przez geforc
Link to post
Share on other sites

Odpada



Panowie, miałem juz brać tego LG IPS234V, ale zauwazylem ze w MM są raty 0% i postanowilem cos kupic o 100zł droższego, czyli do 800zł, wymagania podalem w innym watku :


-do 800zł
-głownie do gier szybkich i internetu (filmów nie oglądam)
-full hd wiecej niz 21 cali
-podłączenia hdmi, dvi
-głośniki ani tuner tv nie potrzebny kompletnie
-fajnie gdyby był "ładny" ale to nie warunek konieczny
-samsung i LG, tylko te firmy

tutaj macie liste tych modeli, wybierzcie jakieś i ja się zastanowie... tylko takie które są lepsze od tego LG IPS234V

http://www.mediamarkt.pl/wroclaw-pl-dominikanski/monitory_monitory-led

Edytowane przez geforc
Link to post
Share on other sites

mat jest lżejszy niż ten, który normalnie spotykamy w anti-glare, także zobacz, od 2:30 mniej więcej mamy pokazany panel

 

 

 

a co z tym kablem ?? ile taki 2m kosztuje ? ten dvi - hdmi ...

 

zawsze możesz kupić samą przejściówkę

 

btw jak chcesz fajny monitor, całkiem matowy i lepszy do gier to kup sobie Della U2312HM

Link to post
Share on other sites

Ten DELL nawet ok ale :

 

-nie ma go w MM we Wroclawiu

-w rtv euro agd jest drogi i na "dziwne" raty

 

więc odpada

 

 

a nie chce kombinowac, potrzebuje kabel dvi - hdmi , jesli bym brał tego LG ... więc to kwestia 10zł czy 50 z?

Link to post
Share on other sites

bylem w MM i widzialem tego 237... no na zdjeciach ladniej wyglada... szczerze mowiac :/ do tego kabel dvi - hdmi, 80zł hahaha

 

czy taki kabel :

 

http://allegro.pl/hit-kabel-dvi-hdmi-full-hd-1080p-1-8m-wroclaw-i3042755256.html#tabsAnchor

 

bedzie taki jak ten za 80zł ?? ta sama jakosc obrazu ?

Edytowane przez geforc
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...