Skocz do zawartości

Restart komputera po wymianie karty grafiki na GTX 670


Recommended Posts

Witam Wszystkich i zwracam się z prośbą o pomoc.Mój problem dotyczy karty grafiki Gigabyte GTX 670 PCIE 3.0 GV-N670OC-4GD. Specyfikacja Systemu: Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz Model F Stepping B Revision G0, Vista 64 8 GB Ram Hdd WD 500AAKS, Zasilanie Enermax Infiniti 720 W EIN720AWT.Płyta Asus P5KC. System pracował dotychczas stabilnie na karcie grafiki BFG GF8800GTS OC.Na początku miesiąca kupiłem nową kartę grafiki GTX 670, po zainstalowaniu karta działa normalnie do momentu rozpoczęcia gry,po ok 5 minutach od rozpoczęcia gry następuje restart komputera, tzn, odłączone zostaje zasilanie i komputer startuje od nowa. Producent podaje żę zasilacz wystarczający do zasilenia karty to 550 W z jedną linią 8 pinową PCI Express 150W i drugą 6 pinową PCI Express 75W zasilacz posiada 3 linie PCI Express 6 pinowe i 1 8 pinową Co może być przyczyną takiego zachowania ? Dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

 

Co może być przyczyną takiego zachowania ? Dziękuję

Przyczyn może być bez liku :)

Uszkodzony RAM, HDD, sterowniki, wysokie temperatury, spadek napięcia, wirusy.

Weź stoper i sprawdź czy restart pojawia się mniej więcej w tym samym czasie po rozpoczęciu gry.

Jeśli tak, to najpewniej winowajcą są albo rosnące temperatury albo niestabilne napięcie na którejś linii.

Postaraj się ocenić jaką temperaturę osiąga karta pod obciążeniem.

Masz dostęp do multimetru?.

http://obrazki.elektroda.net/95_1262629843.jpg

Warto byłoby sprawdzić napięcia na liniach 12V, 5V i 3,3V.

Tutaj masz opisane jak to zrobić

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Link to post
Share on other sites

Problem znika gdy wracam na starą kartę GF 8800GTS, nie sądzę więc by przyczyną był RAM ,lub wirus,system jest regularnie skanowany i zabezpieczony antywirusem.w programie GPU-Z render test użycie procesora GPU 97% temp 56 stopnie ,wentylatory na automatyce  38% 1620 obrotów pobór energii ok 53% TDP, Napięcia procesor 1.20V, linia+3,3-3,28V,linia +5 -5,04, linia +12 -12,10V

Edytowane przez sl4517
Link to post
Share on other sites

Pod GPU-Z nie ma problemu ? Ale wcześniej podawałeś mi Temperaturę CPU czy GPU bo już sam nie wiem, skoro z 8800GTS nie ma problemów to pewnie zasilacz ale to też nie koniecznie, ostatnio mój znajomy kupił Gigabyte i miał taką samo sytuacje z tym że AMD.

Link to post
Share on other sites

Pod GPU-Z nie ma problemu ? Ale wcześniej podawałeś mi Temperaturę CPU czy GPU bo już sam nie wiem, skoro z 8800GTS nie ma problemów to pewnie zasilacz ale to też nie koniecznie, ostatnio mój znajomy kupił Gigabyte i miał taką samo sytuacje z tym że AMD.

 Nie niema, działa nawet benchmark D3D11 Alien vs Predator :)pod obciążeniem GPU 57stopni i 35% wiatraki 1450 obrotów na automatyce obciążenie GPU 97% pobór mocy 53% TDP

Link to post
Share on other sites

Problem znika gdy wracam na starą kartę GF 8800GTS, nie sądzę więc by przyczyną był RAM ,lub wirus,system jest regularnie skanowany i zabezpieczony antywirusem.w programie GPU-Z render test użycie procesora GPU 97% temp 56 stopnie ,wentylatory na automatyce 38% 1620 obrotów pobór energii ok 53% TDP, Napięcia procesor 1.20V, linia+3,3-3,28V,linia +5 -5,04, linia +12 -12,10V

 

W takim razie stawiam na sterowniki lub zasilacz, chociaż Świat Billa Gates'a i Intela potrafi płatać bardziej niezrozumiałe figle i może Nas zaskoczyć zupełnie inna przyczyną :)

Te odczyty napięć, skąd je masz? Programowe czy z miernika?

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...