Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałbym kupić kamerę full HD żeby miała możliwość nagrywania i w tym samym czasie puszczania obrazu na TV przez HDMI czy w ogóle takie są?? Nie musi to być jakaś wypasiona kamera raczej taka do użytku w domu.

 

Najlepiej samsung bo polowe sprzętu mam tej firmy i wtedy wszystko z sobą ładnie współpracuje.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego Samsung? Ta firma robi jedne z gorszych kamer na rynku, a to czy kamera to Samsugn czy Sony idp nie ma znaczenia jeśli chodzi o współpracę z TV bo przeciez wszystki idzie przez HDMI.

 

Co do możliwości wyświetlania na TV obrazu i nagrywania w tym samym czasie to kiedys widziałem Sony TD10 tak podłączoną,i wydaje mi się że większość kamer nie powinna mieć z tym problemu, ale tego nie testowałem więc nie dam ci 100% pewności.

 

Na twoim miejscu zainteresowałbym się raczej kamerami Sony, Panasonic, JVC albo Canon. Jakościowo wypadaja dużo lepiej od Samsunga a dodatkowo nagrywają w AVCHD.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jeśli chodzi o foto/kamery to Samsung robi sprzęt dobrze wyglądający na papierku i w tabelce specyfikacji, ale rzeczywista jakość jest troszkę gorsza od Sony, Canona, czy w przypadku kamer Panasonica. Jest kilka wyjątków, ale to raczej w aparatach foto.

Link to post
Share on other sites

Za 500-700 zł to porządnej kamery FullHD raczej nie dostaniesz. Jedyne co mi przychodzi do głowy ze sprzętów, które miałem w ręku to SONY HDR-CX190EB, ale to raczej w przedziale 800-900 zł. A kamery bez FHD nie warto brać, bo już pierwszy lepszy aparat z filmami FHD nakręci lepiej.

 

IMO za te pieniądze bardziej się opłaca brać dobry kompakt z filmami FHD. Co prawda nie wiem, czy aparat wspiera to o czym pisałeś ("możliwość nagrywania i w tym samym czasie puszczania obrazu na TV przez HDMI"), musiałbyś sprawdzić. Z aparatów foto w przedziale 700-800 zł do wyrwania są Sony WX-50 oraz WX-100. Polecam właśnie Sony, ponieważ w aparatach kompaktowych to raczej ta firma radzi sobie najlepiej w nagrywaniu filmów (AVCHD, filmy nawet 1080/50). Nie wiem do jakich zastosowań potrzebujesz, ale do rodzinnego kręcenia w domu (bawiące się dzieci, imieniny cioci) powinno wystarczyć. A przy okazji masz dobry aparat (kamerą dobrego zdjęcia nie zrobisz).

Link to post
Share on other sites

Luki zgadzam sie z tobą. Generalnie nie warto kupowac "wynalazków". Senskowna kamera HD to koszt minimum 800-900zł, poniżej to już zostaje tylko padło. Te tanie kamery(800-900) i tak nagrywają z upscallingiem, czyli troszke oszukują, ale mimo to dają przyzwoity obraz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up dokładnie, kamery FullHD z najniższej półki nawet nie mają matryc zdolnych do nagrywania rzeczywistego FullHD. Podawane wszędzie 5MP to wartość marketingowa, efektywna wartość ok 1.3MP jest podawana drobnym druczkiem. Ale klienci się nabierają :P Dopiero za 1200-1500 zł możemy dostać kamerę z wystarczającą matrycą i stabilizacją optyczną. Poniżej bardziej opłaca się kupić dobry aparat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...