Skocz do zawartości

Komputer do komponowania muzyki i składania teledysków


Recommended Posts

Siema!

Jestem Piotrek! Trafiłem do was przez wyszukiwarke google bo chciałbym wywołać dyskusje na temat mojej konfiguracji.

 

  • Zastosowanie komputera : nagrywanie wokalu, komponowanie muzyki, montaz klipow wideo
  • Maksymalna kwota : 2 000
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie wiem
  • Których części potrzebuję : dobrych
  • Rozdzielczość mojego monitora : mam plazme 42 cale i monitor
  • Części z poprzedniego komputera : dvd, dysk twardy
  • Własna propozycja zestawu :
  • Procesor: INTEL CORE i5-3350P - 3.10 GHz, turbo 3.30 GHz, x4/4, 6 MB, 69W, BOX, s-1155 (669 zł)
  • Płyta główna: MSI B75A-G43 - ATX, B75, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (265 zł)
    Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX Black (205 zł)
    Dysk Twardy: WD 2 TB, 64 MB, IntelliPower, 3.5", SATA3 - WD20EZRX (355 zł)
    Karta Muzyczna: CREATIVE Sound Blaster Z - PCI Express 1x, OEM (305 zł)
    Obudowa: I-Box Lynx 703LD (139 zł)
    Czytnik kart: Czytnik kart MODECOM CR-108 - 3.5", CR, 2x USB 2.0, czarny (26 zł)
  •  
  • czy przy tej konfiguracji nie bede miał problemów ?
  •  
  • pozdrawiam

  •  

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę to karta muzyczna którą podałeś, słabo wypada w porównaniu do oferty Xonar'ów ASUS'a . Brakuje zasilacza w twojej konfiguracji, a z racji tego że zestaw podany przez Ciebie nie potrzebuje sporo prądu to polecam rozsądny zasilacz. Pokusiłbym się o stwierdzenie że do twoich zastosowań lepszy byłby któryś FX od AMD - ale mogę się mylić.

Edytowane przez domas
Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę to karta muzyczna którą podałeś, słabo wypada w porównaniu do oferty Xonar'ów ASUS'a . Brakuje zasilacza w twojej konfiguracji, a z racji tego że zestaw podany przez Ciebie nie potrzebuje sporo prądu to polecam rozsądny zasilacz. Pokusiłbym się o stwierdzenie że do twoich zastosowań lepszy byłby któryś FX od AMD - ale mogę się mylić.

 

AMD napewno nie !! Interesują mnie tylko procesory Intela.... Zasilacz to nie problem bo mam z 4 zasilacze... cczy mozesz mi blizej przyblizyc temat xonarów ??? Ja na SB pracuje od 15 lat dlatego przekonują mnie najbardzej...

 

ten procek bedzie cenki do montazu klipów video polecam coś na platformie amd

 

 

przedewszyskim ten komputer ma być do muzyki.... mowiac videoklipy mam na mysli składanie wywiadów, koncetów - ogolny montaż...  bez szczogolnych efektów specialnych.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Nie ma. Integra musi byc w procesorze, a ten akurat jest jej pozbawiony

 

no to zmieniamy procesor na

Procesor INTEL CORE i5-3470

(chyba ze lepiej dolzyc tania karte graf...)

 

 

ogolnie komputer bedzie pracował na 2 monitorach czyli:

 

na plazmie polaczonej z kompem poprzez hdmi i na monitorze poprzez vga, mam nadzieje ze nie bedzie tprzeciwskazan...

 

 

no i mysle tez nad mocą nowego zasilacza...

 

Zasilacz CHIEFTEC GPA-400S8-Bulk

 

będzie wystarczający ?

 

no i zmienił bym obudowe na I-BOX LION 604B - ta mi sie bardziej podoba ... ale czy się zmieszcze ?

pozdro

Edytowane przez _nitro
Link to post
Share on other sites

nie chcę mącić, ale może lepiej używany Mac i jakiś interfejs audio-usb (bo na firewire to raczej kasy nie starczy) np. od M-Audio albo AVID ?

 

jak chcesz nagrywać wokale i instrumenty, to niezbędny Ci jest interfejs, do pojemnościówek dodatkowo z zasilaniem Phantom +48V. Są mikrofony pojemnościowe z wbudowanym interfejsem (Behringer, Blue) ale to raczej jak chcesz się lektorstwem zajmować

Link to post
Share on other sites

nie chcę mącić, ale może lepiej używany Mac i jakiś interfejs audio-usb (bo na firewire to raczej kasy nie starczy) np. od M-Audio albo AVID ?

 

jak chcesz nagrywać wokale i instrumenty, to niezbędny Ci jest interfejs, do pojemnościówek dodatkowo z zasilaniem Phantom +48V. Są mikrofony pojemnościowe z wbudowanym interfejsem (Behringer, Blue) ale to raczej jak chcesz się lektorstwem zajmować

 

nie chce mac.a..a to wiem i mam

 

 

 

 

 

tandetna obudowa.

obudowa moze i taandetnia ale fajnie wyglada i mam nadzieje ze spelni moje oczekiwania :P i najwaznejsze ze jest tania :)

Edytowane przez _nitro
Link to post
Share on other sites

Nawet jakbyś lasery dołożył to i tak nic nie pomoże :P

 

Jak obudowa ma słabą wentylację to i super wentylatory Ci nie pomogą. 

 

Najtańsza sensowna obudowa to Brutus 410/430, super przewiew, 2 porządne wentylatorki na dzień dobry. Na tandetach możesz co najwyżej zagrzać podzespoły jak to było wspominane.

 

Obudowa najpierw ma działać i spełniać swoje zadanie, a dopiero później ma wyglądać. 

Link to post
Share on other sites

Przecież ten iBOX to się nawet do sadzenia w nim kwiatów nie nadaje. Koledzy dobrze radzą, sprzęt ma być funkcjonalny - ładny dopiero może być, ale to drugorzędna kwestia. Zresztą ten iBOX ładny to może jest na odpuście w Koziej Wólce, względnie imprezie rodem z tamtejszej remizy.

 

Pomijając już kwestię że te obudowy wykonane są z blachy grubości papieru, to wentylacja w nich stoi na poziomie zamkniętej szafy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

i najwaznejsze ze jest tania

'

 

Teraz jeszcze w sumie sprawdziłem cenę tego iWynalazku, najtaniej za 114 zł + mówiłeś extra wentylatory powiedzmy 2x12 cm. Jeden przynajmniej 20 zł więc w sumie wydałbyś ~160 zł. Za to masz Brutusa 430 z USB 3.0. A dokładając 40 zł masz Gladiusa M40.

 

Jedną z najlepszych obudów w tym segmencie cenowym... Wydatek na taką obudowę nie jest ani praktyczny,funkcjonalny tymbardziej opłacalny zwłaszcza jeśli negatywnie odbije się na podzespołach.

 

I co za sens kupowania obudowy rodem z gotowców? Skoro piszesz na tym forum znaczy że nie szukasz chińskiego szitu z marketu tylko wysokiej jakości komponentów w pełni ze sobą współgrających...

 

Wspominany Gladius M40 w zestawie 3 wentylatory 12 cm:

 

http://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2012/10/gladius-m40-opcje.jpg

Link to post
Share on other sites

 

no i zmienił bym obudowe na I-BOX LION 604B - ta mi sie bardziej podoba ... ale czy się zmieszcze ?

pozdro

Miałem kilka lat tą obudowę. Naprawdę odradzam. Wygląda może fajnie, ale tak jak wyżej wszyscy mówili ciężko z dobrą wentylacją w niej. Prawdopodobnie przez zasilacz umieszczony z przodu. Poczytaj jaka powinna być cyrkulacja powietrza w obudowie (przód zasysa powietrze, tył odprowadza) - w tej możesz zamontować bodajże tylko 2x120mm wiatraki, a jest to za mało. No i nie ma szans żeby weszło do niej lepsze chłodzenie na procka :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...