Skocz do zawartości

Windows 7 32 i 64 bity


Recommended Posts

Witam

 

Mam zainstalowany Windows 7 32bity Jednak z uwagi na prace w programach pamięciożernych chciałbym zainstalować ver 64bit by moc w pełni wykorzystać pamięć ram. Moje pytanie brzmi czy mogę zainstalować dodatkowo na innej partycji Windows 7 64 bit ? Czy system w żaden sposób nie bedą kolidowały ze sobą i czy w ogole jest taka możliwość ?

Link to post
Share on other sites

30 GB wystarczy. Mi działają wszystkie aplikacje 32 bitowe bez zająknięcia. Jak nie chciała mi kiedyś chodzic stara gra (jeszcze dosowa), to zainstalowalem xp na Virtual PC (tylko na wersji pro i wyzszych windowsa 7, oraz procesor z virtualizacją) lub na innej wirtualnej maszynie, i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Iron, a jakie specjalistyczne, pamieciozerne programy masz o ktore sie obawiasz czy pojda na 64 bit? Z takich domowego uzytku wszystko chodzi, bo 64bit platforma jest kompatybilna wstecz. Z reszta, musialbys miec stare dosc wersje tych programow zeby obawiac sie ze nie pojda. Z tych wzglednie nowszych chodzi juiz wszystko. Partycja 30GB dla samego systmeu bez programow starczy. Z programami to juz zalezy co chcesz instalowac :jupi:

Link to post
Share on other sites

A nie mogę ryzykować Partycja 30Gb wystarczy na instalacje ?

Jeśli zamierzasz uaktualniać system, to moim zdaniem szybko spuchnie ci do 40 GB, jeśli mówimy o wersji 64-bitowej.

U mnie Se7en siedzi na partycji 40GB, i jest 600MB wolnego miejsca, ale to z powodu trzymania na tej partycji takich rzeczy jak m.in. znaczacej wiekoszosci programow, 3ds maxa, 8GB koncertów Nightwisha :jupi: itd itp, wiec 30GB na sam system (bez programow!!) starczy z zapasem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...