Skocz do zawartości

[4000zł] Ocena zestawu (gry,PS,html,css...i ogólnie nauka programowania)


Recommended Posts

Witam, chciałbym Was prosić o opinię zestawu, który składam już od ponad miesiąca i zamierzam zamówić w przyszłym tygodniu. Nie mam zamiaru bawić się w żadne OC, chciałbym mieć coś dobrego na kilka lat z ewentualną wymianą grafy, dodaniu RAMu za jakiś czas jak sobie dorobię. Monitora proszę za bardzo krytycznie nie oceniać, nie mogę sobie już pozwolić na nic droższego a zależy mi na fullHD. Oto zestaw:

 

MSI B75A-G41

Intel® Xeon® E3-1230 V2

GeForce with CUDA GTX 660Ti

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB

Plextor SSD 2,5" 128GB

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

be quiet! zasilacz Straight Power E9 600W

21.5'' Philips LCD WIDE



Co o tym myślicie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

Zestawik milutki - z CPU dobrze kombinujesz - jak nie będzie OC to tylko Xeona brać.

Przyczepił bym się do ilości pamięci tylko 8Gb do pracy to niezbyt wiele, rzekł bym że minimum - zalecane 16GB.

Mobo - lepiej dołożyć ciut grosza do B75A G43.

Dysk tylko SSD czy masz HDD już?

Jak dużo zamierzasz grać, a ile zamierzasz pracować ? Jesteś wstanie odpuścić gra na full detalach i grać powiedzmy na takim gtx650 / 650TI (mniej więcej poziom hd7770 / 7850) ?

Budżet masz dosyć spory i idzie z taka kaska coś już pokombinować - zestawy na lga2011 za tyle składałem, ale w Twoim przypadku GPU zbyt wiele pochłania środków, przez co w finale kupisz słabego CPU, kosztem szybkiej karty. Do gier byle i5 wystarczy - do pracy niema w sumie większych ograniczeń poza finansowymi  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Xeon E3 1230 + cooler box + Mobo B75

1100zł = 100% wydajności / 100% ceny

 

i7 3770K + cooler Fortis + Mobo Z77 

1700zł = +10% wydajności / + 63% cena *bez OC

po OC otrzymujesz około 35% wydajności więcej na procku czyli :

1700zł = +45% (10+35) / +63% wzrost ceny

 

Jak widać wzrost cenowy przy zestawie pod OC nie prezentuje się korzystnie od strony finansowej, ale z drugiej strony patrząc po za samym OC zyskujemy lepsze Mobo, chłodzenie CPU i ciut lepszy procek na wyjściu, do tego wzrost wydajności z uwzględnieniem OC jest bliski 50%, a to już dosyć sporo (jak dla mnie) i osobiście zdecydował bym się na zestaw pod OC - szczególnie że wszyscy do okola gadają jakie to jest proste, wręcz banalne. I w sumie jak tu im nie przyznać racji skoro podkręcenie SB /Ivy sprowadza się do zmiany mnożnika i napięcia dla CPU, a sam procek, jak i mobo zabezpiecza się sam, skutecznie utrudniając nam zniszczenie sprzętu poprzez zbyt wysokie temp, czy napięcie. Jedyna kwestia to budżet ...  ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli i7 po OC, w którym zyskuje 50 procent przewagi nad stock jaką kartę graficzną ogarnie a jakiej nie obejmie tylko stock. Jak to się ma do przyszłosci?

 

Tzn. za ile lat maksymalnie jeszcze włoże tam kartę z górnej półki? NIe prosze o wrózenie ale o przykłady z przeszlosci. 

 

Podajesz 1100 złotych i kontrujesz i7 w cenie 1700 zł z możliwością blisko 50 procentowego wzrostu wydajnosci poprzez oc. Połowa z 1100 to 550 = 1650, podobnie, ale jaki jest tego sens?

Edytowane przez rahne
Link to post
Share on other sites

ale jaki jest tego sens?

Efektywny wzrost wydajności w aplikacjach, które potrafią wykorzystać wielowątkowość i mocno "ryją" po rdzeniu (wymagają mocnego rdzenia), co przekłada się na realny wzrost szybkości pracy - "mniej czekania = więcej robienia". Wzrasta również komfort pracy, ale jak wspomniano, cena idzie znacznie w górę.

 

Co do ogarnięcia GPU poprzez CPU - uważam że sam E3 starczy co najmniej na 2 generacje kart (około 2lat), później zegary mogą zacząć niewystarczać. I7 po OC na jakieś 3-4 generacje, jak nie dalej - wszystko też zależy od wzrostu wymagań GPU co do Cepa.

Lynnfield / Bloomfield obecnie nie ma problemu z obsługą najwydajniejszych układów GPU, a jest to procek, który swoja premierę miał 4-5lat temu  ;)

Link to post
Share on other sites

Xeona do gier?

Raczej średnio - na tle i5 biorąc pod uwagę cenę nie warto, ale myśląc przyszłościowo (jak to mawiają) zakup 4c/8t(i7,xeon) ma większy sens niż zakup 4c/4t (i5).

Na tą chwile bardzo mało gier lepiej sobie radzi na 8wątkach więc i5 na teraz wydaje się strzałem w 10. Jak masz więcej kaski to jeszcze lepiej się kalkuje zakup i5 i OC w granicach 4,4GHz - 4,6GHz.

Link to post
Share on other sites

Okej, czytając Wasze opinie zdecydowałem się na razie na i7 i z integrą się pomęcze, a za miesiąc dokupię sobie kartę. Jeszcze tylko prosił bym o ocenę czy będzie śmigać bo chciałbym po weekendzie zamówienie złożyć:

 

MSI B75A-G41

Intel Core i7 3770

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB

OCZ Vertex 3 MAX SSD 2,5"

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

be quiet! zasilacz Straight Power E9 CM 580W

BenQ GW2250HM

 

Tylko jeszcze karta WiFi by mi się przydała, macie coś do polecenia do 50zł? Takie coś wyszukałem:

 

 

Co o tym myślę?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

i7-3770 do nauki programowania...

Atom na Clover Trail by wystarczyl. :P

 

Nie sadze ze wykorzystasz CPU o takiej mocy, rownie dobrzej i5-3570k z 16GB RAMu by wystarczylo..

 

Edit:

Jesli chcesz szczerej odpowiedzi, to moim zdaniem powinienes wydac roznice miedzy i5-3570k a i7-3770 na:

- lepsze SSD (np. Samsunga 830, 840 Pro lub Cruciala M4)

- chlodzenie na CPU i to porzadne

- duza polke do biurka i zakup drugiego monitora (i w Photoshopie i przy programowaniu docenisz to, uwierz)

- dolozenie do GPU do grania :)

Edytowane przez Battlefist
Link to post
Share on other sites

Dysk SSD Vertex3??? Odradzam kategorycznie ... google "vertex problem forum" i miłej lektury :D

Godne polecenia : Samsung 830 / 840Pro, Intel 520, Crucial M4 (tom's)

 

Lepiej I5 "K", niż golasa i7. Zmień mobo na Asrocka P67 pro3 (310zł - najtańsza opcja, bardzo dobra pod OC), bądź MSi Z77A G45 (350zł)

Do tego chłodzenie CPU w formie SP Fortis (120zł) / Macho 120 (170zł) i kręć go ...  ;)

Link to post
Share on other sites

Do tego chłodzenie CPU w formie SP Fortis (120zł) / Macho 120 (170zł) i kręć go ... ;)

 

Kurdę, a jak z tym kręceniem? Nie spalę go przez niekompetencję? ;p I co z tymi wątkami, bo właśnie czytałem to co wyżej pisałeś. Tak wiele one dają?

 

P.S.

 

Monitor ten może zostać?

Edytowane przez qp490
Link to post
Share on other sites

Jesli bedziesz sie trzymal wskazowek z tutoriali to... nie.

System bedzie sypal BSODami zanim dojdziesz do granicy.

Chyba ze od razu rzucisz procesor na gleboka wode. Ale tego sie nie robi (patrz tutoriale). :)

 

BenQ moze zostac. Rozwaz drugi teraz lub w niedalekiej przyszlosci, okno IDE w jednym i odpalanie programu w drugim.

To samo z Photoshopem. Okno pracy w jednym, narzedzia, pulpit etc. w drugim.

Link to post
Share on other sites

Okej Panowie:

 

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - bez zasilacza

 

be quiet! zasilacz Straight Power E9 CM 580W

 

Asrock P67 Pro3 (B3)

 

Intel Core i5 3570K 3,40 GHz BOX trzeciej generacji

 

SilentiumPC Fortis HE1225 CPU Cooler

 

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP CL9 Genesis

 

TP-Link karta Wi-Fi PCI 150Mb/s TL-WN751ND

 

+ SSD jakieś sobie kupię nie OCZ i za miesiąć GTX660it, lub coś lepszego jeśli finanse pozwolą.

 

Czy będzie grać wszystko ze sobą? Zasilacz wystarczy do OC? Kalkulator na stronie be-quite pokazywał mi nawet słabszy, że pociągnie ale wolę mieć zapas :)

 

Jeśli możecie to proszę o szybką opinię, bo chciałbym jutro zamówić. Jeszcze jeden weekend poczekam i nie bedzie mnie stać na monitor :(

Link to post
Share on other sites

Styka, zamawiaj.

Odkladaj na SSD, potem na jakies GPU (nie mowiles w co i czy grasz, rownie dobrze i Radeon HD7770 by Ci wystarczyl, chyba ze chcesz pograc w BF3 albo w FC3 na FHD).

Chociaz jesli duzo nie grasz, to imho drugim celem jest drugi monitor. :)


Edit:

Chwila, czekaj. Czemu ten PSU tyle kosztuje?
Wez XFX Core 550W i styknie (220zł):

http://www.saturion.pl/product/120162/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/XFX_Core_550W_120mm_80_SLI_PSU.html



Nawet z zasilaczem be Quiet naliczylem kwote rzedu ~2300zł.

+ monitor = 2900zł

 

Co z HDD, masz stary? Bo nie widze info zadnego.

No i zostaje 1100zł luzu, imho na SSD i drugi monitor jak znalazl.

Edytowane przez Battlefist
Link to post
Share on other sites

Chyba nikt tego nie napisał ale wg Intela ten Xeon obsługuje pamięci o taktowaniu 1066/1333Mhz (ark.intel.com/pl/products/52271/Intel-Xeon-Processor-E3-1230-8M-Cache-3_20-GHz) więc te pamięci o taktowaniu 1600Mhz mogą się gryźć z procesorem...

 

EDIT : Właśnie doczytałem :

Intel Core i5 3570K 3,40 GHz BOX trzeciej generacji

 

Jest ok będzie hulać ;)

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...