Skocz do zawartości

Jaki lapek do gier i pracy 15,6 lub 17,3 cena - 4000-6000 wybrac?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DuzyY,

Recommended Posts

Witam szukam lapka do gierek i pracy. Nie moge sie zdecydowac jaki wybrac. Patrzylem na asusa g55vw lub lenovo y580. Prosze o porade. Bede go uzywal w pracy jak tez  w domu. Patrzylem lapki pod katem procka i grafy.

Edytowane przez DuzyY
Link to post
Share on other sites

Laptopy to max 15,6". 17" i więcej należą do klasy DTR i niesie to bardzo ograniczoną mobilność, duży wzrost masy, zasilacz jak karton mleka i inne niedogodności. Ogólnie bardzo duży kompromis kosztem kilku cm większej matrycy. Moim zdaniem nie opłaca się pakować w takie kloce. Do jakiej pracy konkretnie ma służyć ten laptop? W tym przedziale cenowym można już dostać cywilizowane modele w dość dobrej konfiguracji.



Asus g55vw jest przerażający. Widziałem to w sklepie i wygląda jak gadzet dla małoletniego fana power rangers.

Link to post
Share on other sites

G55VW można sobie włożyć w buty bo nie ma Optimusa, cały czas pracuje na dedykowanym GPU i po niecałych 2 godzinach akumulator wyczerpany jest do zera.

 

Y580 jest znośny, ale mając budżet z zakresu 4000-6000 na niego bym się nie decydował. Prędzej Y500 z i7-3630QM oraz GT 650M w SLI. Na pewno będzie znacznie wydajniejszy, jest też nieco lepiej zaprojektowany od Y580 w którym dysk się wręcz gotuje.

 

Zawsze w takich przypadkach polecam www.bluemobility.pl i dobranie własnej konfiguracji wedle uznania. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował Asusa N56VZ:

http://www.x-kom.pl/p/122539-notebook-laptop-15,6-asus-n56vz-s4169h-16-i5-3210m-16gb-750gb-dvd-rw-win8.html

 

Nie wiem po co chcecie mu wcisnąć procka i7, i5 w zupełności starczy (zarówno gry jak i praca). A jak laptop mocno się grzeje to można podkładkę chłodzącą pod USB (ten laptop proponowany przeze mnie ma 4 porty USB, więc to nie byłby problem).

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Panowie, lapek ma sluzyc do rozrywki, bedzie uzywany tez do pracy ale to jak pisal kolega wyzej, glownie programy standardowe. Chce miec na i7 oraz grafe mocna zeby bez kompleksow pograc w gry. Stacjonarny mam, lapek ma sluzyc jako przenosne centrum multimedialne z ktorego moge skorzystac w pracy, w domu, na wyjezdzie. Prosze o jakies propozycje.

Przegladajac ranking lapkow na http://laptopy.benchmark.pl/ranking-laptopow/do-gier.html glownie prezentowany jest asus i msi. Na prawde nie wiem na co sie zdecydowac.

Edytowane przez DuzyY
Link to post
Share on other sites

Procesor i5 w zupełności wystarczy do gier (i7 będzie się marnował), a NVIDIA GT 650m da radę z grami przez bardzo długi czas.

 

Nie wiem czemu upierasz się przy tym i7, on ci praktycznie nic nie da. Ja mam i5 pierwszej generacji i do tego GT425m i prawdę mówiąc gry typu Diablo III, Dirt 3 czy Might & Magic: Heroes VI chodzą mi bez problemu na najwyższych ustawieniach. Nie ma sensu wydawać więcej kasy jeżeli tak naprawdę nigdy nie zauważysz różnicy.

Link to post
Share on other sites

Nie upieram sie na i7, chce kupic juz lapka na pare lat, stacjonarny mam mocny wiec wszystko smiga, ale z lapka bede korzystal bardziej ze wzg na jego mobilnosc. Prosze o jakies modele bo mniej wiecej parametry juz mam nakreslone, jedynie chodzi mi o porade jaka marke i jaki model wybrac aby optymalnie pracowal mi pare lat.

Edytowane przez DuzyY
Link to post
Share on other sites

Ja mam laptopa 3 lata i nadal wszystkie gry śmigają aż miło. A ten model który ja podałem jest mobilny, akumulator długo starcza, do gier spokojnie wystarczy przez kilka lat, a te 2 tysiące, które zaoszczędzisz możesz odłożyć i kupić nowego lapka za 2-3 lata.

Link to post
Share on other sites

A co powiesz na takie clevo w sensownym configu?
http://www.bluemobility.pl/xnote-p150em-156-fhd-mat-i73630qm-16gb-750gb-hd7970m-p-24754.html

Nie ma co wybierać mobilnych i5, bo to straszna nędza, która odpowiada low-endowym i3 w desktopowej wersji. Pomiędzy mobilnymi i5M oraz i7QM jest dosłownie przepaść wydajnościowa.
Ewentualnie można też wybrać clevo w wersji 17" i z GTX670m, ale to już duży klocek.



laptop nie jest do gier

 

Komputer też nie jestr do gier, a ludzie grają. W przedziale do 6k zł można już kupić sensownego lapka, który bezproblemu będzie ogarniał najnowsze gierki.

Link to post
Share on other sites

zastanawiam sie teraz na y500 na i7 i 2x 650 gt lub y580 na i7 z 660gtx. I znowu nie wiem co wybrac.



Ten sli ( 2 x 650 gt) w y500 na prawde dziala? Na stronie nvidii nie ma nawet sterownikow do tego, tylko na lenovo.

Edytowane przez DuzyY
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A dlaczego nie bierzesz pod uwagę propozycji Saddama ? Dobry sprzęt, tylko bym wymienił 7970m na gtx675xm - on jest już na kepplerze i ma wydajność 10% lepszą niż 650 Sli. Podobno z tym 7970m były jakieś problemy (jak to zwykle przy radkach) tylko nie wiem czy to już poprawiono czy nie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...