Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć :)

Mam małe mieszkanko i chciałym sobie kupić jakieś głośniki, które bym sobie porozwieszał w pokoju (12m2) i słuchał bym sobie mojej ulubionej muzyki. Chcę jakiś dobry sprzęt, żeby powkurzać sąsiadów za ścianą :) interesuje mnie cos w przedziale cenowym do 600 zł :)

i co proponujecie ?:) ile głośnikow, jakiej firmy? .

Z tego co wiem to JBL jest podobno najlepszą firmą ale jak zobaczyłem ceny ich sprzętow to się przeraziłem. Poszperałem po forach i znalazłem to : http://stx.pl/stx-f-130-n-kolor-calvados.html z 3 drożnym systemem bass-reflex

Warto te? Czy może jakies inne propozycje macie ? ;)

Zapraszam do dyskusji i pomocy za którą z góy dziękuje ;)

Link to post
Share on other sites

romet100, za 600 zł nie kupisz dobrych 5.1, ale znajdziesz coś ciekawego z 2.1. Te proponowane Altus 300 kosztują ~900 zł, ja bym polecił Edifier C6, ale one mają podobną cenę. Lepiej zastanów się czy naprawdę chcesz te 5.1, a nie jakieś 2.1.

 

Edit:

12m2 to nie jest jakiś duży pokój, więc zestaw 2.1 nie powinien być za cichy.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

romet100, za 600 zł nie kupisz dobrych 5.1, ale znajdziesz coś ciekawego z 2.1. Te proponowane Altus 300 kosztują ~900 zł, ja bym polecił Edifier C6, ale one mają podobną cenę. Lepiej zastanów się czy naprawdę chcesz te 5.1, a nie jakieś 2.1.

 

Edit:

12m2 to nie jest jakiś duży pokój, więc zestaw 2.1 nie powinien być za cichy.

 

Eldifier?... Lepiej niech odkłada na STX'y. Choćby ze względu na 3-drogi... 

 

Do autora:

Masz 600zł i chcesz 5,1? Jak?

F130n - sztuka 252zł * 5 = 1260zł

subwoofer najtańszy: s200n - 433zł droższy : 507zł

a wzmacniacz? 

 

Trzeba by inaczej to skombinować w takim przypadku ;)

F130n 2x - 504zł

wzmacniacz ok. 250zł

I mamy zestaw stereo.

 

ps. Tak się składa, że mam stx;y 2.1 ale inne modele.  Wg. mnie to dobra polska firma (projekt i produkcja u nas, a nie w chinach)

Edytowane przez Bandyto3xx
Link to post
Share on other sites

Bandyto3xx, ten salon jest mały (12m2), więc to czy te kolumny STX'a się zmieszczą zależy od umeblowania. Te Edifiery byś mógł powiesić na ścianie, co jest niemożliwe przy 8kg kolumnie (STX F-130). Na meblach taka kolumna (44 cm wysokości) też by niezbyt dobrze wyglądała (Edifier o połowę niższy).

 

Btw, za 550 zł masz Edifier C3, który składa się z 2 satelit, subwoofera, zewnętrznego wzmacniacza i bezprzewodowego pilota (sprawdzałem czy odbiera z odległości 4-5 m i działa bez problemu), a cały zestaw jest naprawdę bardzo dobry, gra świetnie i genialnie nadaje się do EDM (sam słucham house i trance cały czas).

Link to post
Share on other sites

Bandyto3xx, ten salon jest mały (12m2), więc to czy te kolumny STX'a się zmieszczą zależy od umeblowania. Te Edifiery byś mógł powiesić na ścianie, co jest niemożliwe przy 8kg kolumnie (STX F-130). Na meblach taka kolumna (44 cm wysokości) też by niezbyt dobrze wyglądała (Edifier o połowę niższy).

 

Btw, za 550 zł masz Edifier C3, który składa się z 2 satelit, subwoofera, zewnętrznego wzmacniacza i bezprzewodowego pilota (sprawdzałem czy odbiera z odległości 4-5 m i działa bez problemu), a cały zestaw jest naprawdę bardzo dobry, gra świetnie i genialnie nadaje się do EDM (sam słucham house i trance cały czas).

Teraz tak się zastanów... Ile warty jest ten wzmacniacz w Edifier'ach ? A ile jeśli kupi np. używany Pioneer (porównując do ceny nowego? 1000zł nowy Pioneer kosztuje, używany 250zł, a cały zestaw tamtych?).

Kolejna sprawa, że w 1 kolumnie głośnik niskotonowy jest większy... A rozmiar i waga - mówi samo za siebie. I tak - można powiesić na ścianie, a są do tego specjalne dodatki, nawet na stronie producenta kolumn. Ja jestem za STX'em. Ale to jeszcze musi się autor zastanowić ile ma w końcu pieniędzy - bo my mówimy o zestawie stereo, a nie 5.1

Link to post
Share on other sites

Bandyto3xx, tylko że nie wiadomo czy autor chce używany sprzęt, a nawet gdyby zdecydował się na tego Pioneera to twój zestaw kosztuje ~850 zł (mocowanie 50 zł za kolumnę, już wliczone) przy limicie 600 zł.

To nie są jedyne opcje ;) Tylko autor... się nie odzywa 

Link to post
Share on other sites

5.1 do muzyki?? :mlotek:  Altusy?? Co wy mu proponujecie? Jeśli wolisz "jakość" to STX w tej cenie (chociaż DIY złożysz o polowe taniej) jeśli chcesz wkurzyć sąsiadów to altusy ale dla siebie nauszniki kup bo muzyczne to one nie są niestety..

Wiem osobiście jakie są problemy z DIY (sam też robiłem z komponentów STX), jeśli się nie ma odpowiedniego sprzętu :/ 

Link to post
Share on other sites

A co złego słyszałeś?

Tutaj moja recenzja:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/test-zestawow-audio-marki-gembird-4690.html

 

//Szału nie ma, ale kosztują tylko 500 zł, a za tą cenę to naprawdę fajny zestaw (z nowych).

edit 2: jak będziesz szukał info to są to rebrandowane Vigoole C2149

Edytowane przez Diego_90
Link to post
Share on other sites

no slyszalem szczegolnie o ich kablach ze maja bardzo slabe ale o glosnikach nic szczerze powiedziec nie wiem dlatego mowie ze nic dobrego jeszcze nie slyszalem.

 

przeczytalem test i chociazby z tego powodu ze nie maja ekranowania magnetycznego bym ich nigdy nie zakupil to jest w naszych czasach podstawa inaczej bedziesz mial caly czas problemy. Przy kompie mam conajmniej z 5 produktow elektronicznych ktore by caly czas na nie oddzialywaly.

Edytowane przez tomek78
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...