Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

Pomyliłem miejsca:) To miało być tu.

 

Ja jak na razie, jestem dość ostrożny jeśli chodzi o kupno gpu. Zanim zacznę rozmyślać o zakupie, trochę czasu minie, tym bardziej, że zakup hd5850/70 mi się totalnie nie opłaca. Widząc, jakie miewa problemy radeon, jakiś nie smak zostawia. Żeby 3dmarka Vantage kończyć z artefaktami?? - żal. A wszystkie gry chodzą dobrze. 5850=GTX285 - mam GTX275 z zegarami 702/1224 sh 1512 - z wydajnością jest bardzo porównywalna. Raczej będę celował w półkę GTX480 niereferencyjną. Wcale nie jest taka zła, jak ją malują.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie GTX480 to bardzo dobra karta (nie nie zartuje, nie uzywam tez sarkazmu, ani ironii).

 

Jezeli roznica w cenie miedzy gtx480 a hd5970 bedzie nie wieksza niz 500 pln to napewno zdecyduje sie na zakup. (Moze 2x do SLI?)

 

A jezeli ktos nadal bedzie wieszac koty na nV, bo jeden chip im sie nie spisuje pod wzgledem poboru mocy, to przypomne wszystkie wpadki AMD ATI.

Link to post
Share on other sites

Na plus można napisać ze poprawki opłaciły się i 480 pod vantage rozgrzał się do 70*C przy wentylatorze na maxa

Genialni są konstruktorzy Nv. Zostawili zapas mocy ich silnika turbo-śmigłowego. Ciekawe jakby się spisywał jako turbina w rajdówce. ;)
Link to post
Share on other sites

GreQonE:

Tu nie chodzi o to ze sie wiesza koty na nV... ludzie krytykuja ta karte graficzna poniewaz ma wady... nie dla jakiejs tam zasady czy z uprzedzenia.

Jakby AMD wydalo za kilka dni jakas nowa karte z podobnymi wadami to tez ludzie beda na nia narzekac... nie wliczam w to oczywiscie fanow jednej lub drugiej firmy... ja jestem fanem najbardziej oplacalnego/wydajnego zakupu... jakby S3 wypuscilo jakas super szybka karte to bylbym zachwycony :)

 

Zgadzam sie z toba jednak ze karta jest dobra... i uwaza ze nadchodzace gry moga dzialac lepiej na nowych GTX'ach z powodu zmiany konstrukcji... z drugiej strony teselacja w grach az w takim stopniu jak to proponuje nV moim zdanie nie jest az tak potrzebna... no ale co ja tam wiem :/ Jakbym gral w rozdzialce 4tys x 3tys na monitorze 50" to moze....

Moge sie zalozyc ze na najblizszym smarku nowe karty NV beda bic rekordy... i wyjdzie pewnie tez kilka tytulow w najblizszym czasie ktore tak jak Metro beda odstawac wydajnoscia... i na max detalach bedzie mozna pograc tylko na 3xGTX480, no ale :D

 

Widze rowniez ze Cie stac (moge sie mylic... ale patrzac na Twoj teraz sprzet i fakt ze piszesz o SLI z tymi kartami)... czyli dwie najwieksze wady jakie nowe GTXy maja moga byc przez Ciebie pokonane - pobor pradu jest mniej istotny, a jesli chodzi o cieplo to dobre chlodzenie wodne powinno zalatwic sprawe.

 

Prawda natomiast jest taka ze nowe karty NV w tym momencie sa jeszcze nie oplacalne... ale za jakies pol roku juz pewnie tak... bo jak narazie jest jedna gra ktora powiedzmy ze lepiej dziala na tej karcie - Metro 2033 (swoja droga dobra gra, ale nie zachwycajaca IMO) i tyle...

 

Majac kase na 3x480, 1500W zasilke, LC (i to musi byc niezle LC) wraz z i7 i 8GB ramu... oraz kontrakt z elektrownia na generator przy domu :) to nic tylko brac ;)

Reszta musi sie zadowolic radeonami, ktore na chwile obecna i na najblizszy czas nie odbiegaja wydajnoscia od nowych GTXow, a wrecz przeciwnie ;)

Link to post
Share on other sites

Ceny po prostu bawią do łez. O ile jeszcze za 480 można tyle dać by mieć najszybszy jedno-procesorowy układ na rynku, to cena 470tki to jakiś ponury żart.

Link to post
Share on other sites

Jak już ktoś wyrwie tą kartę dzięki pre-orderowi to zazwyczaj ja sprzedaje. Dlatego ceny na allegro są dość wysokie. Te karty są dostępne w bardzo małych ilościach jak na dzień dzisiejszy.

Link to post
Share on other sites

Wcale nie jest tak źle.

Jeżeli uważasz, że 10 klatek więcej w BCII , pół klatki więcej w Crysis i tysiąc punktów w 3dmarku to niezły wynik to okej :menda:.

Mało tego, nawet gra napisana praktycznie specjalnie na okazję premiery Fermi (Metro) potrafi prawie zajechać nowe cudo. Co będzie z nowymi grami pod Dx11?

Szczególnie jak na kartę o takim poborze prądu i której po pół rocznym wyczekiwaniu dalej nie można kupić.

 

Ja oczekiwałem naprawę rewolucji i dostałem kopa w twarz. Nie wątpię, że wyjdzie nowa rewizja i przynajmniej część grzeszków zostanie wymazana, ale pytanie kiedy? Skoro pierwotnego fermi na dobre w sklepach można się spodziewać na wakacje?

AMD przecież też nie śpi.

 

EDIT: Chyba, że chodziło ci o temperatury. Faktycznie całkiem ładnie jak na fermiacza. Ale trzeba pamiętać że to "pajączek" bez obudowy.

Link to post
Share on other sites

CougarV6

 

Wcale nie jest tak źle.

"Jeżeli uważasz, że 10 klatek więcej w BCII , pół klatki więcej w Crysis i tysiąc punktów w 3dmarku to niezły wynik to okej :hahaha:.

Mało tego, nawet gra napisana praktycznie specjalnie na okazję premiery Fermi (Metro) potrafi prawie zajechać nowe cudo"

 

 

http://pclab.pl/art41241-7.html

Link to post
Share on other sites

Ja w tamtym teście zobaczyłem, że Radek 5870 miał spadek płynności poniżej 20fps, gdzie GF oscylował o wiele bardziej stabilnie. Gwarantując pełną płynność w każdym momencie. Dla mnie to duży atut GF, nie jest ważne 200fps, a czasem kiedy potrzeba wyskoczy 15... .Wole mieć stałe 40-60wszędzie.

Ale to takie czepianie się na siłę. Jak ktoś mówi, że jest złe i tego nie lubi, to niczym go nie przekonasz.

 

Poza tym nie zauważyłem, tu aby ktokolwiek zmuszał do pójscia do sklepu i zamówienia JUZ TERAZ tego Fermi. Bo tak zrobić mógłby jedynie desperat(lepsze słowo niż fanboy) .

 

A odnośnie Radeonów. To kilka osób trąbi, że są lepsze. i Warto je kupować.

Lepsze nie są pod każdym względem. ale aktualnie najlepsze cena-jakość-dostępność.

Link to post
Share on other sites

CougarV6

 

Wcale nie jest tak źle.

"Jeżeli uważasz, że 10 klatek więcej w BCII , pół klatki więcej w Crysis i tysiąc punktów w 3dmarku to niezły wynik to okej :hahaha:.

Mało tego, nawet gra napisana praktycznie specjalnie na okazję premiery Fermi (Metro) potrafi prawie zajechać nowe cudo"

 

 

http://pclab.pl/art41241-7.html

Zgoda, syntetyki pokazują przewagę fermiaczy, ale ja nigdy nigdzie nie negowałem, że to bardziej zaawansowana konstrukcja i do tego z wielkim potencjałem.

Technicznie jest dużo lepsza i to oczywiste i zresztą wcale nie dziwi. Tak musiało być.

Chodzi o teraźniejszość w praktycznym zastosowaniu (gry) Gdzie różnice są marginalne, a metro jest grą na tyle fatalnie napisaną, że na max nawet 480 spada chwilami poniżej 20 klatek.

Dlatego będę się upierał, że to kompletnie nie opłacalny na dziś zakup, a na jutro też nie, bo pewnie wyjdą nowe rewizje lub nowe radki.

Nawet gdybym miał tą kasę i fermi była dostępna, to poczekałbym na dalszy rozwój wydarzeń. Serce może mówić tak, ale rozsądek zdecydowanie nie pozwala.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...