Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam okazję sprzedać obecną płytę główną + procesor (parametry w sygnaturce). Mógłby ktoś zaproponować dobry zestaw do 800zł wydajniejszy od tego który posiadam obecnie?

 

W grę wchodzi: Intel, AMD Phenom, AMD FX. Płyta najlepiej ATX. Pozdraiwam.

Edytowane przez limera1n
Link to post
Share on other sites

Niestety jak do 800 zł i lepszy od tego co masz to płyta Micro Atx i i5 : http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637153350p-514969/ . + http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h61m-p31-g3-461857/ . Ale lepiej jak dołożysz do tej płyty : http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro-intel-p67-lga-1155-pcx-dzw-glan-sata3-raid-ddr3-p67-pro-424574/ .

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

ga990xaud3 mam i phenoma 955. Plyte kupisz za 400zl a phenom 965 uzywany ponizej 300zl mozesz upolowac. Fx moim zdaniem nie jest oplacalny przy phenomie a z phenomow ludzie sie pozbywaja glownie za sprawa marketingu. Zostaje ci 100zl. Tylko jak ci ktos boxa sprzeda to ci powiem ze ten box jest bardzo dobry tylko ze wiatraczek oryginalny slabo wieje a duzo halasuje. Na wiatraku z duzymi lopatkami daje rade bez halasu.

Link to post
Share on other sites

Niektorzy sugeruja kupno plyty ponizej 300zl. Ciekawe co sie stanie jak na plyte wepne 32gb 1833mhz i jakis core i7 3960 i dwie karty gtx680 i do tego 6 dyskow w raid0. Bedzie dym czy nie? Mi sie wydaje ze plyty tanie teraz to nie sa takie dobre.

Link to post
Share on other sites

Niektorzy sugeruja kupno plyty ponizej 300zl. Ciekawe co sie stanie jak na plyte wepne 32gb 1833mhz i jakis core i7 3960 i dwie karty gtx680 i do tego 6 dyskow w raid0. Bedzie dym czy nie? Mi sie wydaje ze plyty tanie teraz to nie sa takie dobre.

 

Po pierwsze: nie będę do tego wpinał i7 bo to podstawka AM3+. Po drugie 8 GB 1600Mhz. Po trzecie cały mój komputer nie jest wart tyle co jedna GTX680. Po czwarte mam mam 1 dysk twardy.  Myślę, że nie będzie dymu. 

Link to post
Share on other sites

Ja w swoja planuje kupic fx 8350 ale jak bedzie w jakiejs normalnej cenie a narazie phenom ktory jest wart moze 250zl a wydajny jak fx4100 za 400zl no i za 420zl mozna wyrwac 1045t ale bez oc wypada gorzej czasami nawet i proc ktory by sie oplacalo kupic bez niespodzianek wydajnosciowych to 1100t za 600zl pewnie albo fx6300 tez chyba za 600zl wiec doplata jest koszmarna a wzrost wydajnosci marny. Lepiej te 300zl bylo dorzucic do karty jak sie ma np hd4870 sprzedac powyzej 200zl i dolozyc te 350zl i kupic hd7850 juz chyba i wzrost bedzie duzo wiekszy niz z przesiadki p955 na fx6300. Jestem w patowej sytuacji narazie.

Link to post
Share on other sites

FX bije lub dorównuje Intelowi w Crysis 3 jak to redakcja ukazała ostatnio wiec nie jestem pewny czy na poziomie zwykłego phenoma ale  różnie bywa trzeba by mieć rzetelne testy.



Ogólnie to wiele osób twierdzi że testy z pclab to jedna wielka lipa :D

Link to post
Share on other sites

Najwazniejsza plyta. Albo jakiegos sabertotha z 990fx to juz jest rakieta ale 150zl drozej za deczko wieksze mozliwosci i moim zdaniem nie bardzo sie oplaca. Z prockiem mozna zjechac do phenoma 840 bo on ma 4x i sie dobrze kreci a za 200zl na aukcjach schodzil.

 

Phenoma mam. Wiem na co go stac. Dziala dobrze i system nie muli. Fx nie mam i nie wiem jak komp sie zbiera na nich. Przetestowalbym ale nie chce mi sie dokladac 150zl i sie rozczarowywac. Crysis 3 jest tylko jeden niestety.

 

Jesli chodzi o testu na pclab tego sprzetu co mam to jest wszystko ok i nie mam zastrzezen. Nie wiem dlaczego ludzie narzekaja. Na pclabie sa czasami bardzo interezujace i obszerne artykuly ktorych tu prozno szukac.

 

Najbardziej oplacalna plyta na amd. Wyposazenie ma niczym modele z fx i dziala u mnie ponad rok. Pelno tego na magazynach. Fajnie jakby jeszcze z 5 lat wytrzymala.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...