Skocz do zawartości

Kurs PHP + MySQL


Recommended Posts

Fajny jest wikibook o php ;)

 

Poza tym jest mnóstwo kursów na necie, chociaż co tam się uczyć - składnia, pętle, podstawowe funkcje czy zmienne, a potem ćwiczenia i projekty, wychodzi w praktyce czego się nie zna i wtedy manual php pomaga :P

Link to post
Share on other sites

Miałem nie pisać, bo PHP nie znam i nie lubię, ale widzę że zaczynają Cię sprowadzać na złą drogę.

 

Jeśli masz możliwość, idź na kurs. Jak będziesz klepać sam w domu to raczej z nastawieniem "byle działało", nauczysz się złych nawyków (a PHP samo w sobie wymusza sporo złych nawyków). Sporo czasu może minąć zanim stwierdzisz, że jednak dobrze jest użyć np. wymienione w tamtym kursie MVC. Oszczędzisz sobie dużo czasu, jeśli ktoś Cię pokieruje. Oczywiście wcześniej sprawdź w necie opinie o tym kursie (czy nie słaby albo oszukany).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem nie idz na kurs. Jak patrze ceny tych kursów w stosunku do ilości godzin, to ja nie wiem co można w tak krótkim czasie się nauczyć, a kase stracić już na pewno łatwiej.

 

Moim zdaniem na start kup sobię książkę z cyklu "od podstaw", będziesz miał dobrze wyłożone podstawy. Gdy będziesz miał już podstawy, to dalszy rozwój php, to tylko internet, który jest największa skarbnicą wiedzy na ten temat, a nie jakieś organizowane kursy. Owszem na kursie pewnie szybciej ktoś Ci wyłoży czym jest pętla, warunek czy w dalszym etapie MVC, ale co z tego jak to wszystko trzeba przetrenować :) więc moim zdaniem, zdecydowanie lepsza jest książka, a kurs jak masz za dużo kasy...

 

PHP na poziomie podstawowym nie jest trudne. Tak na prawdę to i bez książki dałbyś rade opierając się o kursy w necie.

Edytowane przez howks
Link to post
Share on other sites

 

Wygląda fajnie. Niedługo się za to wezmę  8-)  Dzięki

 

 

 

ja mam 2 pdfy do PHP i MySQLa. Masz chomiczka ?

 

Nie mam założonego konta ale jeżeli będzie taka potrzeba to założę  :)  Ew. podaj nazwy, jeżeli masz jakieś sprawdzone kursy, to sobie gdzieś znajdę. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dobra ... Nauka PHP to nic strasznego ale najpierw zdobądź dobrą lekturę na ten temat albo posiedź sobie w necie na kursach wideo ( darmowe i dobre ) dodatkowo ważny jest tutaj zamysł ... Jeżeli już wcześniej programowałeś w językach C podobnych to nie sprawi Ci problemów nauka PHP bo to praktycznie to samo tylko trzeba trochę nomenklatury się nauczyć...

 

Dla początkującego odradzam MVC ... no chyba że chcesz się nauczyć na zasadzie działa to działa ... a jak działa to nie wiem ^^...

 

MVC wymusza od człowieka przynajmniej znajomość podstawową PHP obiektowego ... Ze swojej strony polecam środowisko Symfony ver 2 ... bardzo przyjemne i logicznie poukładane, dodatkowo masz pełną dokumentację, która JEST PRZYDATNA... zrobisz sobie pierwszą aplikację internetową a potem na bazie doświadczenia będziesz ją sobie ulepszał ...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...