Skocz do zawartości

Jak najtańsza karta dźwiękowa i głosniki.


Recommended Posts

Witam.

 

Planuję kupić kartę dźwiękową do 100zł i głosniki 2.0 do około 200zł.

Wszystko będzie zamawiane w sklepie morele.net.

 

Karta dźwiękowa będzie głównie chodziła ze słuchawkami Razer Carcharias.

Głośniki tylko do filmów i czasami do gier.

 

Narazie moimi typami są:

Asus Xonar Dg

Creative Sound Blaster Audigy SE OEM

 

a z głośników:

Genius SP-HF1800A

lecz są one troszkę za wysokie (będą przysłaniały telewizor) czy można znaleźć coś w podobnej cenie ale trochę niższego?

Link to post
Share on other sites

możesz zmodować stery dla lepszej jakości dźwięku ; d

Nie ma czegoś takiego jak lepsza jakość dźwięku po zmianie sterownika.

Zakup tego SB to wtopa pieniędzy.

Oprogramowanie jest problematyczne a karta wcale nie oferuje jakiejś znakomitej jakości dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem SB0570... Potem sprzedałem, praktycznie zero różnicy, karta ma sens jako zastępcza jeśli padnie Ci integra na mobo.

 

Nie zgadzam się. Fizycznie to jest XFI Xtreme Audio - wystarczy od tej karty wgrać sterowniki - P17X_SupportPack_2_8 (nawet wyszła wersja dla Windows ). I karta z dźwięku gorszego od integry, nagle odżywa - ewidentnie jest to skopane przez Creative i to celowo (SE jest dużo tańsze od X-FI, więc co się dziwić). 

 

Genius SP-HF1800A

lecz są one troszkę za wysokie (będą przysłaniały telewizor) czy można znaleźć coś w podobnej cenie ale trochę niższego?

 

 

Co do głośników... Czego oczekujesz?

Edytowane przez Bandyto3xx
Link to post
Share on other sites

Czego oczekuję od głosników? Żeby miały podobną jakość dźwięku w grach i filmach co Carchariasy.

W sensie słuchawki ? Raczej to niemożliwe...

Barwa dźwięku będzie całkiem inna - szczególnie jeśli mówimy o Genius'ach. Różnica między barwą Creative T3300, a Geniusem 1250 są ogromne - mimo, że mają podobną cenę i są 2.1. Natomiast różnica między słuchawkami będzie również odczuwalna. Choćby dlatego, że to słuchawki, które mamy na głowie. 

Edytowane przez Bandyto3xx
Link to post
Share on other sites

Nie jestem audiofilem ale w porównaniu do integry realteka po wgraniu zmodowanych sterów jest lepsza jakość, nie powala oczywiście ale jest różnica między 0570 i integrą.

 

No ale Xonar DG jak masz budżet jest lepszym wyborem ofc.

Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się. Fizycznie to jest XFI Xtreme Audio - wystarczy od tej karty wgrać sterowniki - P17X_SupportPack_2_8 (nawet wyszła wersja dla Windows ). I karta z dźwięku gorszego od integry, nagle odżywa - ewidentnie jest to skopane przez Creative i to celowo (SE jest dużo tańsze od X-FI, więc co się dziwić).

 

To teraz sobie przeczytaj to:

 

 

Does this driver improve sound quality or performance Are there any tweaks 

 

No, this driver does not improve sound quality nor increase performance.

 

No, there are no tweaks.

 

If someone states that its driver improves sound quality and performance, you are being fooled, cheated.

 

It is even worse that the so called tweaks come from a person who is not EVEN technically acknowledged, does NOT know anything about Windows internals, software engineering and sound fidelity that all audiophiles always look for.

 

If you "feel" the sound better, that is the infamous placebo effect and there is no real proof that any tweaks work.

 

In fact, I have yet to see a driver that states in its release notes that it improves sound quality.

 

I've disassembled about every single .SYS driver, .DLL libraries and .EXE executables and found nothing.

 

There are some undocumented registry values, but nothing related to sound quality or performance.

 

Would the so called tweaks even exist, they would be in my Support Packs, you can bet that.

 

Naukowo udowodniono, że placebo działa na każdego.

 

Jedyna różnica między sterownikiem modowanym a oryginalnym to ładniejsze GUI oraz trochę więcej opcji i znacznie większe obciążenie systemu.

Link to post
Share on other sites

To teraz sobie przeczytaj to:

 

 

Naukowo udowodniono, że placebo działa na każdego.

 

Jedyna różnica między sterownikiem modowanym a oryginalnym to ładniejsze GUI oraz trochę więcej opcji i znacznie większe obciążenie systemu.

Pamiętam jak się zawiodłem parę lat temu instalując Audigy SE, korzystając ze sterowników na płytce - makabra. 

Potem znalazłem sterowniki modujące na X-Fi. Ale faktycznie coś jest tutaj nie tak na najnowszej wersji - wcześniej na Windows 7 i starą paczką modującą miałem możliwość uruchomienia Crystalizera, CMMS 3D itd... Na najnowszej wersji nic takiego nie ma -  2.8... wnioskując z opisu.... Mam wrażenie, że to celowy zabieg Creative'a. 

A samymi sterownikami można obniżyć jakość dźwięku. Nie mówię, że polepszyć, ale pogorszyć tak. Co nie dziwi zważając uwagę na ceny tych 2 kart. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...