Skocz do zawartości

Wentylator 60mm.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość t.luk,

Recommended Posts

Witam,

 

Panowie poczebujem wentylatora 60mm przystosowanego do pracy w bardzo nieprzyjaznych warunkach. Ma chłodzić część pierwotną przetwornicy wewnątrz subwoofera.

Temperatura według wskazań termopary oscyluje w granicach 80-90 stopni bez chłodzenia dlatego wentylator musi duuuuużo wytrzymać.

Wstawiłem wcześniej jakiegoś Coolermastera (rebrandowana Delta model AFB0512MA) ale po miesiącu przestał się kręcić i obudowa się stopiła :D

 

60mm to jest maks co można wstawić. Szkoda bo bez zastanowienia wpakowałbym tam Magmę.

 

Jakieś propozycje? Ma być wytrzymały i przewiewny. Głośność nie gra zbytnio roli ale turbina mi nie potrzebna.

Link to post
Share on other sites

Już myślałem nad Noctua ale grubość tylko 20mm a i to może być za dużo. Chyba trzeba będzie poszukać jakiejś Delty z zasilacza serwerowego.

50-60l/h przy 12tyś obrotów i z 50dB :D

 

Hahahaha..... pierwszy lepszy z brzegu.

http://allegro.pl/delta-wentylator-60mm-afb0612eh-6800-obrotow-i2899448689.html

 

Wcale się za bardzo nie pomyliłem z parametrami chociaż brałem je z kosmosu. Głośność zabija, ciekawe jak to będzie w realu.

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No niestety ale powinieneś się rozglądać właśnie w obrębie wentylatorów przemysłowych (wentylatory komputerowe pracują zwykle w temperaturze do 50 stopni).

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dorwałem dwa Fandery Roxxo i.... stwierdzam, że nie zostały zaprojektowane do pracy w takich warunkach.

Wstawiłem potem jakieś dwa chinole i też padły. Teraz są dwie Delty (z regulatorem obrotów bo zagłuszały sub) i o dziwo działają ale jest problem bo sieją mi szumem po pre-ampie albo końcówkach (jedno nie działa bez drugiego i na odwrót).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...