Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Prawdopodobnie będę zmieniał internet, na internet mobilny z T-Mobile'a. Muszę mieć także router Wi-Fi by obsłużyć parę komputerów/laptopów, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że w ofercie jest napisane, że Internet będzie pracował z szybkością 21mb/s, jednak jest także tabela: "Zmiana transferu po: 16GB". I o to chodzi. Po wykorzystaniu tych 16gb transfer jest zmieniany na 16kb/s. Jednak chodzi o to, jak ten transfer się wykorzystuje ? Jak to jest liczone ? Gdy przykładowo muszę ściągnąć jakiś sterownik, czy tam aktualizację czegokolwiek, zostaje mi to odliczane od tego limitu ? Prosiłbym o jakieś głębsze wytłumaczenie tego, co i jak.

Link to post
Share on other sites

Limit 16gb oznacza że tyle możesz wykorzystać na przesyle 21mb/s . Przykład : ściągniesz sterowniki ważące 100mb to odrazu masz odliczane z tych 16gb . Tak samo jak przeglądasz internet transfer ubywa bo załadowanie jednej strony (zależy jakiej) zajmuje od około 0.5mb-2mb . Po wykorzystaniu 16Gb Twój transfer z automatu spadnie do 16kb/s .

Link to post
Share on other sites

Transfer jest to ilość danych jakie możesz pobrać/wysłać w przeciągu jednego miesiąca. Jeśli wykorzystasz ten limit internet działa tak wolno, że niemożliwe jest nawet przeglądanie stron internetowych, czyli w praktyce wcale nie działa. Przeglądanie www, granie online, gg, poczta wszystko to pożera limit. Prędkość 21mb/s oznacza maksymalną prędkość z jaką możesz pobierać pliki, jednak często będzie to 1-2mb/s, a ta prędkość maksymalna pozostanie w sferze marzeń.

Osobiście polecam aero2, darmowy internet mobilny o prędkości 0.5mb/s bez limitu danych. Jedyna wada to właśnie prędkość i to, że rozłącza się co godzinę oraz potrzeba kupna modemu (koszt 100zł). 

Link to post
Share on other sites

ja mam z Polsatu mobilny LTE , kupiłem na wypadek awarii neta od netii co ostatnio często im się zdarza. Limity są od 7 rano do 1 w nocy do wykorzystania mam 30GB a w nocy dodatkowe 50GB , download 26Mb/s up jakieś 12MB/s pingi 24-30ms jednym słowem jestem zadowolony bo w nocy filmy ssie jak szalony. Nie wiem czemu tylko nie chce iść wyżej niż te 26Mb/s może ogranicza go Huawei E3276 to tego daja jeszcze router Edimax LT-6408n który ma naprawdę solidny zasięg wifi.

Link to post
Share on other sites

99zł ale są pakiety od 29,90 i w każdym jest 50GB w nocy a jeśli masz tv z polsatu to dodatkowo jeszcze do limitu dziennego dostajesz 5GB. Zamawiałem online bo masz dodatkowe Gb , których nie dostaniesz zamawiając w punkcie. dali mi jeszcze zewnętrzną antenę ale nie widzę sensu jej montować.

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/index.cp

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...