Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną do 450zł


Recommended Posts

Witam!

Nadszedł czas na wymianę mojej starej grafy na coś nowszego/ mocniejszego.

 

Mój komp to:

good ram 2gb

zasilacz ( będę wymieniać na Chieftec ok 500w)

procek e4400 podkręcony na 2,9

monitor to 1680-1050

 

Rozglądałem się za:

GeForce with CUDA GTS 250 Asus 512MB Dark Kinght Cooler

GIGABYTE 9800GT OC 1GB ZALMAN

GIGABYTE HD4850 512MB

 

Tylko moje pytanie teraz jest. Czy 512mb wystarczy na taka rozdzielczość jak mam?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wiesz proponuje znane dobre zasilacze, a nawet nie wiedziałem, że Chieftec'a można dostać na allegro za 100zł, jeżeli autor tematu ma trochę więcej na zasilacz to niech wybierze to co podałem,a jak nie to niech znajdzie jakiegoś Fortrona, Deltę czy też Chieftec'a za 100zł.A co do karty to IMO do takiego procesora to bym nie wrzucał HD4870,anie też coś powyżej tej karty, brałbym gts250 który w tej rozdzielczości znakomicie sobie poradzi.

Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki za szybką odpowiedz.

Wybór padł na GTS 250 Gainward 512MB ( z 2 zasilaniami)

Co do reszty tzn:

- zasilacz zabiorę Chieftec lub Corsair z większym przekonaniem do tego pierwszego, bo wiem ile może uciągnąć :P

- procek zostawię taki jaki jest

( jak wyjdzie seria N300 nvidii to pomyślę nad całą zmianą kompa, bo teoretycznie części powinny iść w dół)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Zasilacz mam Chieftec GPS-450AA-101A 450W.

Tak prawdę mówiąc wczoraj jedynie po pracy puściłem nową konfigurację w 3D Mark-u i było wszystko ok, zasilacz daje radę. Dziś chwile pozwoliłem sobie po grać w Crysis WARHEAD i grafika to miazga, nie ma co porównywać mojej starej 8600GT ;) Woda miodzio wybuchy ehhh nie grać tylko podziwiać.

W weekend będę " walczyć" przed monitorem i prawdopodobnie będę już śmigać na DirectX 10 bo na chwilą obecną mam 9

Link to post
Share on other sites

ja gram w warhead i chciałbym sie zapytac czy tez macie na gts 250 zwiechy gdy szybko ruszacie myszką?

 

Wyłącz rozmycie w opcjach gry :menda:. Będziesz miał "normalnie".

 

Ponadto może to też być wina ilości pamieci RAM - mało. W świeta grałem na tym co w podpisie + GTX 285 i po wczytaniu levelu, nie dało się od razu grać. Musiałem czekać aż się wszystko wczyta. Po dołożeniu pamięci - problem praktycznie w całości zniknął (platforma Win 7 64).

Link to post
Share on other sites

Wczoraj po 2 godzinnych wojażach komp się PRZEGRZAŁ :menda: dosłownie! ( grałem w CRYSIS WARHEAD)

ustawienia:

- rozmycie ustawiłem na wyłączone ( dla mnie pomysł z rozmyciem nie przypadł do gustu)

- rozdzielczość na jakiej gram to 1680-1050

- woda max

reszta na ustawieniach gracza.

 

Dziś zmieniłem chłodzenie na procku (0,60) nową pastę termo przewodzącą nałożyłem i dodałem jeszcze jeden wentyl na klapie.

 

Reasumując....

- Crysis od wczoraj się posypał może to wina Ram .... ;) Do pierwszego strzału i za wiecha ( pewnie wina sterowników lub DirectX) Będę walczyć z nim w weekend to napisze co było nie tak.

za to CoD śmiga na pełnych wymaganiach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...