Skocz do zawartości

Instalacja na drugim komputerze Win 7 64 bit OEM -pytania


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez asnex,

Recommended Posts

Witam,

Mam dwa problemy, oto pierwszy:

1. Planuje zmienić oryginalnego Windowsa 7 32 bit OEM na 64 bit (także oryginalnego). Windowsa 7 64 bit z licencją OEM pożyczyłem od kumpla i chciałbym go zainstalować, ale nie wiem jak to będzie wyglądało od strony technicznej. Wiem że to będzie nie do końca legalne ale troche mi szkoda kasy na kupno nowego systemu. Tak więc czy gdy już ewentualnie uda mi się zainstalować ten system kumpla to czy ani ja ani on nie będziemy mieli problemów typu że coś tam nie będzie działać.

2. Czy mogę zainstlować nowy system 64 bit na płycie na której był już zainstalowany win 7 32 bit? 

Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to z jednej płyty systemu microsoftu można instalować 3 razy ten sam system, więc z tym raczej nie powinieneś mieć kłopotu.

 

instalować system na płycie ?

Ujmij to logiczniej...

 

O ile mi wiadomo to każdy system już raz zainstalowany jest przypisany do konkretnej płyty głównej. Właśnie stąd moje pytanie czy to wogóle da sie zrobić wmiare bezbroblemowo

 

Link to post
Share on other sites

instalując Windows 7 OEM na komputerze, który sam sobie złożyłeś/posiadasz i
chcesz używać wersji OEM od kumpla już łamiesz warunki licencji Microsoftu. Oczywiście proces aktywacji
przejdzie bez najmniejszego problemu, ale Windows bedzie już
"przypisany", tylko i wyłącznie do tego komputera kumpla i ten jego komputer
może być odsprzedany osobie drugiej żeby było prawnie z legalnym systemem.

Czyli reasumując jednak wersji OEM nie można instalować na innym kompie niż jednym do którego jest przypisany.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A co do drugiego pytania, to tak. Możesz.
Jeśli posiadasz system zakupiony legalnie przez siebie to nie ma żadnego problemu abyś mógł wgrać drugi system bo to nic do siebie nie ma, że ograniczona ilość wgrywania systemów legalnych do MOBO, jeśli chcesz mieć legalnie licencjonowany system to trzeba zakupić swój własny system i dopiero go wgrać. Tak to wygląda w obiektywie prawnym.
 



Co najwyżej dysk(i) twardy(e) i inne nośniki danych. Niczego innego nie mają prawa "zabrać"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli podsumowując:

1. Mogę zainstalować system kumpla i będzie on działał w 100% sprawnie.

2. W świetle prawa to będzie nielegalne, ale już trudno poświęcę swoje sumienie.

3. Za to co mam zamiar zrobić mogą mi jedynie odebrać dysk twardy.

Proszę mnie poprawić jeśli gdzieś się pomyliłem. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...