Skocz do zawartości

Crossfire - Jaki zasilacz?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maxforces,

Recommended Posts

Witam :)

Mam pewien problem gdyż rozważam nad połączeniem dwóch kart HD 7770 w trybie Crossfire i niestety nie wiem czy mój obecny zasilacz to udźwignie i czy konieczny będzie jego upgrade, czy może nie  :)

 

Mój sprzęt:

 

CPU: AMD Phenom II X4 965 3.4GHz

MOBO: ASUS M5A97 EVO R2.0

GPU: (tu wpisałbym właśnie te 2x HD 7770)

RAM: Corsair Vengeance DDR3 1600MHz (2x4GB)

HDD: WD Caviar Blue 500GB SATA III (16MB Cache)

DRIVE: LG DVD WRTIER GH24 (24x Super Multi)

PSU: XFX Core 550W

 

A więc do rzeczy :)

Czy 550W udźwignie tą konfigurację wraz z planowanym SLI?

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

bo ogólnie to planowałem połączyć dwa podkręcone Vertex'y 3D X-Edition (1150/5000), ewentualnie dwa niepodkręcone modele tych Radeonów i po prostu oglądając na Youtube filmiki na których było pokazane jak to mniej więcej się sprawuje to w większości przypadkach w konfiguracjach gościły zasilacze od 600-650 wzwyż :)

 

MiK: za 2 tygodnie planuje zakup taniej karty graficznej dlatego że jak brałem powyższy zestaw to bez GPU i po prostu chciałbym żeby to chodziło w przyszłości nieco szybszej czyli po prostu: kupuje za 2 tygodnie 7770 i za kilka miesięcy (3-4) dokupiłbym drugą

Edytowane przez FramePL
Link to post
Share on other sites

przeglądałem już wszystkie aukcje na allegro jakie chyba były możliwe i jednak wolałbym żeby zakupiony sprzęt był nowy :)

O po co wogóle bawić się w te CF z tych 7770 jak sprzedasz swoją i kupisz za tą samą kwotę 7870 które będzie wydajniejsze i płynniejsze w rozgrywce i mniej ci obciąży procesor niż te CF. Bezsensu robienie CF w tym wypadku.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

2x 7770 jest wydajniejsze od gtx580 a co dopiero od gtx470 "link" ja sam mysle nad taka konfiguracja tylko mobo najlepiej 990fx ci polecam. a swoja droga nie wie ktos czy na socket 1155 jest jakas plyta z trybem crosfire 2x pcie x16 ?

Edytowane przez Obiektor
Link to post
Share on other sites

Wg mnie bez sensu bawic sie w CF z 2x7770 i to jeszcze na PII 965... Jak pisali wyzej CF bardziej obciazy proca niz pojedyncza karta. Sam sie bawilem kiedys w CF z 6850 i bylo co najwyzej srednio... W jakiej rozdzielczosci grasz?

Co do pytania, tak zasilacz wystarczy.

 

Edit: Juz pomijam fakt, ze to mobo pracuje w CF w systemie 16x4. Sam tak testowalem i szczerze mowiac-nie polecam.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O po co wogóle bawić się w te CF z tych 7770 jak sprzedasz swoją i kupisz za tą samą kwotę 7870 które będzie wydajniejsze i płynniejsze w rozgrywce i mniej ci obciąży procesor niż te CF. Bezsensu robienie CF w tym wypadku.

Tez byłbym raczej zwolennikiem nabycia jednej, mocniejszej karty ;)

Link to post
Share on other sites

Ci którzy odradazaja Crossfire najczesciej niemieli z nim stycznosci. Osobiscie mialem dwie 6950 i wszystko chodzilo jak burza, ładnie sie skalujac. Jedynym minusem Crossfire jest to ze temperatura karty w gornym slocie wzrasta, chyba ze masz referenta gdzie cale ciepłe powietrze jest wyrzucane na zewnatrz. Trzeba te posiadac przewiewna obudowe.

Link to post
Share on other sites

no dobra, otrzymałem odpowiedź na której mi zależało, co do crossfire bądź nabycia jednej lepszej karty to jeszcze się mocno zastanowię, ale dziękuję za wszystkie odpowiedzi i czekam być może na więcej :) zależy mi głównie na crossfire z tego powodu że za niewielką cenę mogę mieć wydajność lepszą od gtx 580. Co do pytania w jakiej rozdzielczości gram: 1600x900 i chciałbym w końcu pograć na max detalach :P

Edytowane przez FramePL
Link to post
Share on other sites

no dobra, otrzymałem odpowiedź na której mi zależało, co do crossfire bądź nabycia jednej lepszej karty to jeszcze się mocno zastanowię, ale dziękuję za wszystkie odpowiedzi i czekam być może na więcej :) zależy mi głównie na crossfire z tego powodu że za niewielką cenę mogę mieć wydajność lepszą od gtx 580. Co do pytania w jakiej rozdzielczości gram: 1600x900 i chciałbym w końcu pograć na max detalach :P

A kto ci powiedział że 7770 w CF jest wydajniejsze od GTX580. I jaką niewielką przekalkuluj to co wydasz na drugą i twoja to wyjdzie cę cena HD7870 więc po co chcesz się ładować w to. FPS wyświetlany na monitorze i tak nie jest tym co powinno być w CF/SLI.

TE CF co chcesz zrobić to wydajność minimalnie mniejsza niż HD6970 a w rzeczywistości HD6950.

 

Ci którzy odradazaja Crossfire najczesciej niemieli z nim stycznosci. Osobiscie mialem dwie 6950 i wszystko chodzilo jak burza, ładnie sie skalujac. Jedynym minusem Crossfire jest to ze temperatura karty w gornym slocie wzrasta, chyba ze masz referenta gdzie cale ciepłe powietrze jest wyrzucane na zewnatrz. Trzeba te posiadac przewiewna obudowe.

No tak ładnie  skaluje że w multi BF3 skalowanie skacze od 55-90 wykorzystania graf co przekłada się na skalowanie w zakresie 10-80

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

A kto ci powiedział że 7770 w CF jest wydajniejsze od GTX580. I jaką niewielką przekalkuluj to co wydasz na drugą i twoja to wyjdzie cę cena HD7870 więc po co chcesz się ładować w to. FPS wyświetlany na monitorze i tak nie jest tym co powinno być w CF/SLI.

TE CF co chcesz zrobić to wydajność minimalnie mniejsza niż HD6970 a w rzeczywistości HD6950.

 

No tak ładnie  skaluje że w multi BF3 skalowanie skacze od 55-90 wykorzystania graf co przekłada się na skalowanie w zakresie 10-80

 

Śledząc benchmarki w któych była pokazywana wydajność omawianego CF, wyraźnie widać w większości przypadkach przewagę nad GTX 580 i w punktach, i w FPS'ach. Przykładowo GTX 580 to cena 1300 w górę a za 2 HD 7770 zapłacisz 850-900 prawda? dlatego napisałem że jest to nie wielka dopłata  :P

Link to post
Share on other sites

O czym ty mówisz, masz skrzywiony punk patrzenia GTX580 w 99% przypadków jest szybszy od omawianego CF.

Popatrz na cenę jaką wywalasz 850-900 jak za mniej masz

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0_107229_0_0_0_0_0_0_0_0

o niebo wydajniejsze i płynniejsza rozgrywka już samo z siebie porównywanie w chwili obecnej do GTX580 jest lekko nie na miejscu bo powinieneś to robić do gtx660 lub 660TI gdzie też jest o wiele lepszym wyborem niż te CF.

 

Zastanów się dwa razy zanim takie durne CF zrobisz.

 

Masz benchmarki tego CF może cię uświadomią

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_7750_7770_CrossFire/

odlicz sobie spokojnie 5% ogólnego za doznania nie pokrywającego FPS

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Siemka

 

Jeszcze niedawno byłem posiadaczem konfiguracji CF 6870x2 (w sumie nadal mam ta grafikę), ale niestety Phenom II 955 @4GHz nie dawał jej rady, choć też nie do końca.

 

W konfiguracjach CF sterownik ma duży narzut na CPU i w grach uzależnionych od jego wydajności taki tandem będzie się dusił. Osobiście najboleśniej odczuwałem to w BF3 Multiplayer, gdzie na mapach z 64 graczami karta dostawała sporej czkawki :/

 

Lepiej zrobisz jak sprzedasz obecne GPU i kupisz jedną mocniejszą kartę graficzną, nawet jeśli będzie słabsza niż dwie w CF to zabawa będzie zdecydowanie przyjemniejsza i płynniejsza :)

 

Pozdro 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tu w większości przypadków jest pokazana przewaga nad GTX 580 :)

Nie chodzi mi o GTX 580 w SLI tylko single ;)

 

Tutaj jeszcze link od Obiektora :)

Jak dziecku bo widać że do ciebie argumenty nie przemawiają, w pierwszym linku masz wybiorcze testy z różnych serwisów, w drugim dwie kart po OC fabrycznie z czego wygrały 2 gry z trzech z różnicą 1-3fps.

Daje ci dobrą radę to mnie nie przekonuj że dobrze robisz bo robisz wielką pomyłkę, widocznie nigdy w życiu styczności z CF nie miałeś szczególnie z takich słabych kart.

 

Za tą cenę co wywalasz masz 7870 wydajniejsze czego do jasnej ciasnej tu nie rozumiesz.

 

Zrobisz jak chcesz ja cię więcej nie będę przekonywał od odejścia z idiotycznego pomysłu CF 7770.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

a więc czytając powyższe wypowiedzi muszę jeszcze raz nad tym mocno zastanowić :)

teraz jest w sytuacji pół na pół: robić crossfire bądź kupić jedną ale za to dobrą kartę (HD 7850 bądź HD 7870)

no cóż, jeszcze raz wszystkim dziękuję za odpowiedzi, temat uważam za rozwiązany :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...