Skocz do zawartości

Recommended Posts

A wiec zastanawiam sie na kupnem routera, w domu stoja poki co 2 komputery i dobrze by bylo zeby mial razem ze 4 wyjscia rj-45. Narazie internet jest z Play Online (modem to jakis Huawei mobile pod usb) wiec router powinien z nim wspolpracowac. Oczywiscie ruter ma byc z antena wi-fi zeby internet byl w domu i jako tako poza nim wiec nie powinien byc najgorszy. Jednoczesnie ma to byc mozliwie jak najtanszy router.

Jaki polecacie?

Link to post
Share on other sites

Ta przejściówka nie pomoże, bo i w jaki sposób? :P

 

Jedyna opcja to podłączenie modemu pod USB komputera A, ustawienie tam dzielenia połączenia internetowego, połączenie karty sieciowej komputera A z wejściem WAN routera, i dalej już normalnie. Wada: komputer A będzie musiał być włączony, aby inne komputery miały sieć. Inaczej to nie przejdzie, nawet routery posiadające port USB pozwalają na podłaczenie do niego dysku zewnętrznego, ew. drukarki (te droższe). IMO gra nie warta świeczki, ale to już sam musisz zdecydować.

Link to post
Share on other sites

Dobrze to wyjaśniłeś, chociaż ja się zastanawiam nad inną kwestią-czy nie wystarczyłby router ADSL2+ zamiast modemu od orange (tego z usb)? Zamieniasz wtedy modem na router, który podpinasz bezpośrednio do linii (o ile orange freedom działa na zasadzie ADSL...).

Link to post
Share on other sites

Dobre pytanie, bo w sumie nie znamy szczegółów połączenia. Ja jakoś automatycznie kojarzę modemy Huawei pod USB z takimi dydkami, które dają internet z GSM (EDGE, HSDPA), a nie z kabla. Zwłaszcza, gdy widzę "Play Online" (to nie Orange freedom :P ) Może autor wątka rzuci garść informacji?

Link to post
Share on other sites

ja o neo nic nie wspominalem... z neo to prosta sprawa bo to kabel ze sciany odrazu do routera nie? tylko ze wyprowadzilem sie poza miasto i kabla w scianie nie mam... ;P

ten co podales byl by dobry ale tez nie wiem jak z tym polsatem bedzie wygladalo

Link to post
Share on other sites

można od razu podłączyć Neo do routera bez żadnego modemu

Jeśli będziesz tak pisał, to laik pójdzie do sklepu, kupi router i będzie pytał na forum jak wsadzić wtyczkę RJ-11 do gniazda RJ-45. Powiedzmy więc wprost: do routera nie da się podłaczyć Neostrady/Netii/czegokolwiek ADSL. Potrzebny jest router z modemem ADSL. A to nie to samo, co "router bez żadnego modemu" - rzekłbym nawet, że zupełnie co innego.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, to takie masło maślane. Ja mogę siebie tutaj zacytować:

Seadog pamiętaj, że modemu od Neo są różne i można dostać też takie podpinane po LAN, także ten router sprawdzi się i w jednym zastosowaniu i w drugim.

i zaczniemy dyskusje od nowa. Podałem tylko, że są różne możliwe opcje i jeśli ktoś będzie w posiadaniu jakiegoś konkretnego sprzętu/providera to zgłosi się z konkretnym zapytaniem.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...