Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam was , nie dawno kolega mnie poprosił o to abym mu pomógł złożyć komputer za 1400 zł , który miałby zapewnić dobrą wydajność w grach czy w przeglądaniu internetu , chodzi mu oczywiście o samą jednostkę centralną ( w cenę nie wchodzi monitor i akcesoria ) tylko samo wnętrze , chciałbym się od was dowiedzieć co polecacie ? Ja troszkę nie jestem na czasie jeżeli chodzi o podzespoły dlatego czekam na wasze opinie :)

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 1400 zl
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie nie będzie
  • Których części potrzebuję : płyta główna , kości RAM, karta graficzna , zasilacz,dysk
  • Rozdzielczość mojego monitora : 21
  • Części z poprzedniego komputera : klawiatura,mysz,monitor,napęd DVD
  • Specjalne wymagania : żadnych
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne 

 

dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez enes19
Link to post
Share on other sites

Nie wymieniłeś procka, bo jak masz procka to musisz jeszcze podać podstawkę żeby spasować do niego płytę główną  ;)

 

Ale za 1400 zł nie złożysz nowego komputera do gier. Przynajmniej nie do nowych gier.

 

Za 1400 zł to można złożyć kompa do przeglądania internetu. No chyba że używane części, bo innej opcji nie ma żeby spełnić Twoje wymagania. Nowy sprzęt do gier okolice 2400 zł minimum.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie nie :) , to nie muszą być nowe części i nie koniecznie do nowych gier :)

 

w skład gier przede wszystkim wchodzi cs 1.6 fifa 11/12 hmm starsze produkty :)

 

procek też będzie trzeba ogarnąć bo stary się nie nadaje .

Link to post
Share on other sites

Zestaw u góry w porządku w dodatku nowy, budżet dość ciasny więc trochę poszło na ilości RAM oraz zasiłce ale nie jest oczywiście z black listy ;). Jeśli enes byś wycisnął jeszcze z 150 zł mógłbyś kupować grafikę z 2Gb pamięci bo 1Gb zaczyna być powoli przeżytkiem.

 

W przyszłości mógłbyś dołożyć sobie jeszcze RAM jak uzbierasz kasę oraz chłodzenie na procesor typu Silentium PC Spartan bo stockowe jest głośne i mało wydajne.

Obudowy jeśli starej nie da się użyć to Brutus 310 za 100 zł w standardzie z 2wentami 12 cm.

 

Reasumując przy budżecie ~1700-1800 lepiej by to wyszło ale i tak już jest w miarę.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wymieniłeś procka, bo jak masz procka to musisz jeszcze podać podstawkę żeby spasować do niego płytę główną  ;)

 

Ale za 1400 zł nie złożysz nowego komputera do gier. Przynajmniej nie do nowych gier.

 

Za 1400 zł to można złożyć kompa do przeglądania internetu. No chyba że używane części, bo innej opcji nie ma żeby spełnić Twoje wymagania. Nowy sprzęt do gier okolice 2400 zł minimum.

Ale kit wciskasz.

Link to post
Share on other sites

DVD to i 50 zł da się wychaczyć. Jednak gorszym wydatkiem jest HDD. 500 GB - 200-250 zł, 1TB 250-300 zł.

 

@Rahne, argument ścina z nóg.

W trakcie "postępowania" doszliśmy do wniosku że autor nie ma nic z części do kompa (nie mówimy o peryferiach). Więc żeby wyczarować nowy komp do gier z wszystkimi podzespołami trzeba dla AMD 1900 zł, a dla Intela 2300 zł.

 

Pierwszy lepszy zestaw z tego forum z tematu do 2000 zł:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73693&s=61601&s=50391&s=73140&s=74072&s=70215&s=63363&s=73501

 

Procesor w przypadku AMD byłby tańszy o 250 zł opierając się na Phenomie II. MOBO byłoby w podobnej cenie, a pozostała reszta komponentów to minimum idąc jeszcze taniej zestaw byłby równie dobry co gotowce ze sklepu. No i jeszcze trzeba doliczyć na chłodzenie procka...

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

DVD to i 50 zł da się wychaczyć. Jednak gorszym wydatkiem jest HDD. 500 GB - 200-250 zł, 1TB 250-300 zł.

 

@Rahne, argument ścina z nóg.

W trakcie "postępowania" doszliśmy do wniosku że autor nie ma nic z części do kompa (nie mówimy o peryferiach). Więc żeby wyczarować nowy komp do gier z wszystkimi podzespołami trzeba dla AMD 1900 zł, a dla Intela 2300 zł.

 

Pierwszy lepszy zestaw z tego forum z tematu do 2000 zł:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73693&s=61601&s=50391&s=73140&s=74072&s=70215&s=63363&s=73501

 

Procesor w przypadku AMD byłby tańszy o 250 zł opierając się na Phenomie II. MOBO byłoby w podobnej cenie, a pozostała reszta komponentów to minimum idąc jeszcze taniej zestaw byłby równie dobry co gotowce ze sklepu. No i jeszcze trzeba doliczyć na chłodzenie procka...

 

Komp do gier w jakiej rozdzielczosci i jakich ustawieniach? Mierzysz wyżej niż autor postu, czyli narzucasz swoje zdanie. Powszechne zdanie. Ja ostatnio grałem w far cry 3 (gra nowa) na laptopie z radeonem hd 5470, oczywiscie ze cienko, ale sugerując się Twoimi informacjami nie powinienem tego uczynic.

Edytowane przez rahne
Link to post
Share on other sites

Nie cytuj całego postu skoro piszesz bezpośrednio po nim...

 

Oczywiście że może sobie zagrać, może i nawet sprzęt jeszcze gorszy wziąć albo gotowca. Ale co to za sens jak za rok wyjdzie inna gra którą lubi autor albo będzie chciał zagrać w co innego i znowu będzie modernizował za 1000 zł lub kisił się na ultra niskiej grafice z rozdzielczością znaczka pocztowego? 

 

Skoro ma do wydania 1400 zł niech wyda je jak najbardziej efektywnie i lepiej teraz dorzucić 150-300 zł do ciut lepszego komponentu/ów niż za rok z powodu "skąpstwa" z przeszłości w wysokości 150 zł będzie musiał dokładać kolejny tysiak albo wymieniać grafikę...

 

Na pewnych rzeczach jak RAM, chłodzenie czy obudowa można oszczędzić i kupić mniej/poczekać/wybrać gorszą. Ale na sprawach typu procesor czy karta graficzna nie można ich bezpośrednio upgradować więc warto teraz dorzucić drobne aniżeli poskąpić i ma szybciej wyjść z obiegu.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wezmę Twoją opinie pod uwagę, bo sam jestem na etapie wyboru między właśnie czymś tańszym a czymś na dużej. Nie wątpiłem, że wiesz o czym piszesz, ale ostatnio mam wrażenie bezmyślnego kupowania zestawów do podkrecania jako jedynych do grania, chyba że niesłusznie traktuję ten portal jako dla wszystkich a nie tylko dla entuzjastów komputerowych.

Edytowane przez rahne
Link to post
Share on other sites

Aż tak "źle" na tym forum nie ma ;)

 

Co do Twojej sytuacji, zależy też ile chcesz przeznaczyć na zestaw ale prosta zasada:

-procek i grafika wyższy poziom średniej półki (lub niższy, wyższej półki) tak żeby wystarczyło bez problemowo na 2-3 lata minimum

-mobo jak się nie podkręca to taka za 250-300 zł wystarczy zależnie od AMD/Intel

-RAM jak są fundusze najlepiej zestaw 2x4Gb za ~150 zł - zawsze można dołożyć

-Dysk jak nie jest potrzebny demon szybkości to 500Gb/1TB za około 250-300 zł - zmd

-Chłodzenie - jak się nie podkręca, a nie ma się też aktualnie funduszy można pokisić się na stocku - bo zmd wedle potrzeby

-Obudowę Brutus 310 za 100 zł lub coś lepszego za 200 zł

-Zasilacz zazwyczaj 550 W, np XFX'a

 

I ma się porządny zestaw który możesz wedle potrzeby upgradować. Są rzeczy które są niezbędną podstawą, a niektóre można w czasie dorzucić. Ale fakt niektórzy biorą niektóre komponenty na wyrost np MOBO pod OC za 400-500 zł, ale użytkownik podkręcać nie będzie więc to strata pieniędzy.

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Ja to na przykład na obecna chwilę uważam, że teraz kupie pc za 1000 a za dwa lata znowu za 1000 i beda dwa zamiast teraz za 2000, z tym, że ja nie myślę o detalach i tych bajerach ale o czystym graniu.

 

Czy autor tematu dokonał juz ostatecznego wyboru co do komponentów?



Skoro nie podkręca to czemu mobo nie wystarczy za 200 zł?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...