Skocz do zawartości

Dialog światłowód router do 180zł


Recommended Posts

Nikt nie jest w stanie rozwiązać problemu w temacie http://forum.benchmark.pl/topic/74218-router-pentagram-p6362-niechciana-sie%C4%87/ więc będę zmuszony oddawać ten router (chyba, że znajdzie sie rozwiązanie, bo sasięg jest bardzo dobry, ale ta dodatkowa sztuczna sieć potrafi bardzo mocno ograniczyć prędkość). Jednak zanim się to stanie, to najpierw powiedzcie, jaki router będzie najlepszy do dialogu, światłowód (może to ważne, więc piszę) 20Mb/s. Modem od dialogu oczywiście jest (model Corecess 3942-ES). Często spotykam sie z sytuacja typu:

-Ten router jest jednak gó*****y, nie tak, jak inni piszą.

     - (odpowiedź) Internet w Dialogu zapene.

 

Nie wiem, skąd ten przesąd, ani skąd ta zależność, dlatego pytam sie Was.

 

Jeden komputer ma (tak jak teraz) mieć internet przez kabel, zaś router dodatkowo ma wysyłać wifi do reszty komputerów w mieszkaniu. Jako pkt zaczepienia dodaję, że obecny P6362 ma bardzo silny sygnał.

 

Obecnie wpadł mi w oko model TP-LINK TL-WR1043ND, jednak nie ważne, jaki router znajdę (ten też), zawsze jest grono osób, które pisze, że jednak dany router nie jest taki dobry, jak opisują inni, więc sam nie wiem.

 

Prosze o pomoc w tym i w temacie, do którego podałem link.

 

 

@Edit

 

Z racji szybkości Internetu w grę wchodzą tylko routery ze standardem 802.11n.

 

A jakby to było konieczne, to do jestem w stanie zapłacić do nieprzekraczalnej granicy 200zł.



Czy nikt na tym forum nie umie polecić jakiegoś routera do dialnetu? Super :/

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Ja też obecnie szukam w miarę przyzwoitego routera do neostrady 10Mb i zastanawiam się między wspomnianym wyżej tp linkiem (jakis super soft gargoyle można wgrać), TD-W8960N i DGN2200. Najbardziej to mi zależy na zasięgu, bo podłączonego mam tylko kompa, laptopa i komórkę. Piętrowy domek 150m2.

Link to post
Share on other sites

1043 nie m modemu ADSL wiec musi takowy posiadc badz zakupic zeby uruchomić neostrade na tym TP-Linku 1043.

TP-Link 8960 fajnie działa i bardzo stabilnie, bardzo przyzwoity zasieg. Netgear 2200 jak sie uda jest ok, jak nie to tragedia no iten dupowaty soft netgearów SOHO

Link to post
Share on other sites

IMO Netgear nie jest zły  bo sam mam ten model choć jeżeli nie potrzebujesz portu USB w  routerze (szczególnie że ten Netgear nie ma możliwości stworzenia serwera DLNA ) to  polecałbym tobie model DGN2000 który ma możliwość  wgrania softu od DGTEAM. Problem może być tylko taki że na nowy model nie ma co liczyć i trzeba szukać używanego...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...