Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
 
Składam swój własny zestaw i bardzo bym prosił o ocenę czy wszystko do siebie pasuje. Czy coś gdzieś zmienić, dodać czy ująć.
 

Najbadziej zależy mi, aby wszystko ze sobą współgrało i nie było sytuacji, że któraś część jest niekompatybilna.

 

Najwięcej wątpliwości mam z płytą główną. Mam zaufanie do płyt asusa ale czy ta będzie ok czy może jakaś tańsza byłaby bardziej na miejscu?

Ramy z patriota są też solidne ale chyba jednak kingston jest bardziej sprawdzoną marką.

Dysk 2TB, ten egzemplarz ma naprawdę sporo miezanych opini, zastanawiałem się nad alternatywą w postaci tego dysku ale o pojemności 3TB.

No i ostatnia wątpliwość to obudowa. Zbiera mase dobrych opini, ale czy przy 4 wbudowanych wentylatorach i dodatkowym chłodzeniu procesora, które dodałem do zestawu,  da się tam wszystko upchnąć?

Dodam, że 2 napędy przełożę z obecnego komputera, dlatego nie ma w zestawie żadnego napędu.

 

Ze względu na to iż proline jest najbliżej, planuję zakup właśnie tam.

 

Bardzo proszę o opinie i propozycje z waszej strony.

 

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Pozdro.

Edytowane przez Master_Dragon
Link to post
Share on other sites

Sama buda http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=65602&s=72495&s=66060&s=73720&s=73923&s=67056&s=69456&s=70268&s=71055

 

Wiec tak: Procesor do gier wystarczy i5 ale dałem i7 zeby wystarczył na naprawde długo. Płyta głowna MSI Z77A-GD55, bardzo dobra do OC, stabilna i w przyzwoitej cenie. Grafika Sapphire 7970 Vapor-X czyli jedna z najmocniejszych jednoprocesorowych grafik na rynku z wysmienitym i cichym chłodzeniem. 16GB ramu (rowniez na wyrost, do gier styknie 8GB) SSD Samsung 840Pro czyli klasa sama w sobie.  Dysk 1TB, myśle ze wystarczy, jak zechcesz dorzucic kolejne gigabajty to zrobisz RAID, Zasilacz od BQ modularny 580W z certyfikatem Gold+, obudowa z USB 3.0 dobrze wyposazona. Cooler na CPU z najwyzszej połki.

 

A tutaj zestaw optymalny do gier, bez zbednych rzeczy i komponentów czyli i5 3570K + Fortis + 8GB

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=74022&s=57973&s=54407&s=71137&s=72495&s=73720&s=73923&s=67056&s=70268

 

Jak widzisz nie wykorzystuje całego budzetu, reszte mozesz wydac na co tylko chcesz. 

Edytowane przez damianox89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Radeon odpada, złe wspomnienia ;)

Dysk 1TB niestety będzie trochę zbyt mało.

Natomiast chłodzenie procesora to jest z tego co pamiętam ten idelany wiatraczek.  Niezły pomysł.

Hmm zasilacz, czy to jednak nie będzie zbyt mało 580W, mając w pamięci to, że z czasem druga grafa może się pojawić.

W wątpliwość jak zawsze, podaję płytę główną, bo tutaj msi i asus są na tyle dopieszczone, że sam nie wiem...

Edytowane przez Master_Dragon
Link to post
Share on other sites

To juz nie ta generacja radeonów co wczesniej, Przeczytaj cały opis, zobacz 2gi zestaw. MSI bedzie bez konkurencyjne. Co do zasilacza w takim razie mozemy cos zmienic, ale czy jestes pewny ze radeon idzie w odstawke? 7970 Vapor-X to jest karta pokroju GTX680 wiec?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To juz nie ta generacja radeonów co wczesniej, Przeczytaj cały opis, zobacz 2gi zestaw. MSI bedzie bez konkurencyjne. Co do zasilacza w takim razie mozemy cos zmienic, ale czy jestes pewny ze radeon idzie w odstawke? 7970 Vapor-X to jest karta pokroju GTX680 wiec?

 

A niech to, tego się bałem, zaczynam mieć wątpliwości.

Jednak zestaw pierwszy bardziej mi odpowiada.

Co do grafiki, chyba jednak będę obstawał przy gtx'ie. Zawsze np. za rok mogę wymienić na jakąś lepszą.

MSI to jest to, że ja z tej firmy nigdy nic nie miałem, dlatego tak sceptycznie na ich produkty patrzę.

 

Co do zasilacza, to tak myślałem do tych 450 zł się zmieścić, nie ma co przeginać.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, przynajmniej w tym się zgadzamy gtx 670, hehe.

Myślałem, ale to w przyszłości, żeby drugą grafikę dorzucić, tylko nie wiem jak to będzie wyglądać w sytuacji geforce + radeon.

Powiedzmy hipotetycznie gtx670 i do niego radeon 7970.

No a najpewniej to dwa gtxy i spokój, tylko czy wtedy jeden zasilacz to obsłuży i czy ma prawo to wszystko się zmieścić w obudowie?

 

A co do zasilacza, wydaje się być dobry, tylko zauważyłem problem z dostępnością w sklepach .

Edytowane przez Master_Dragon
Link to post
Share on other sites

Słuchaj. Bedzie wiec takie coś http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=71148&s=59691&s=65602&s=67049&s=69456&s=71055&s=73720&s=73923&s=70268

 

To co chciałeś, wszystko o duzo za duzo ale Twoja wola :) Mozesz dorzucic  karte dzwiekowa od Asusa :) Ogolnie zestaw wypasik. Dałem XFX Black 850W, modularny mocny zasilacz ze sprawnoscia Silver + ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No proszę, panowie teraz to wygląda konkretnie. Taki już jestem, jeśli chodzi o sprzęt, że lubię dać czegoś za dużo. Portfel cierpi, ale dobry sprzęt musi być.

Karta dźwiękowa to tak opcjonalnie, żeby nie żałować zakupu głośników.

Dzięki wielkie za porady, z pewnością moje zamówienie ulegnie zmianie.

Link to post
Share on other sites

No cóż, patrząc na to wszystko raczej zostanę przy jednej grafice, ze względu na pojemność obudowy. No i musiałbym teraz kupić mocniejszy zasilacz, a jeśli się rozmyślę i nie kupię tej drugiej grafiki, to po co mi taki mocny zasilacz.

Tak więc myślę, że tak +/- te 650W będzie wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...