Skocz do zawartości

Wybór płyty głównej


Recommended Posts

Komputer będzie używany do gier głównie. Chciałbym również podkręcić lekko na niej procesor.

Doradźcie coś do 300zł z tego sklepu: http://www.slc.com.pl/p%C3%82%C5%82yty-g%C3%82%C5%82%C4%82%C5%82wne-p%C3%82%C5%82yty-g%C3%82%C5%82%C4%82%C5%82wne-socketam3-amd64-c-62890_63168.html?sort=5a

Nie chciałem brać drogiej płyty ze względu na niski budżet.

Link to post
Share on other sites

Taniość nie idzie w parze z podkręcaniem.

 

Z najtańszych i dobrych opcji:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-970-pro3-amd-970-socket-am3-2xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-473835/

 

A w Twoim sklepie to ten link:

http://www.slc.com.pl/asrock-pro3-socket-2xpcxdzwglansata3usb3raidddr3crossfire-p-2834909.html

 

I w sumie jest to 'minimum' do tego co potrzebujesz. Tą którą Ty wysłałeś jeśli już się nadaje to tylko do biura/internetu.

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

 

Zaraz powiecie, że marudzę, ale ta karta nie ma IDE ATA, więc nie podłączę dysku twardego.

 

 

nikt ci nie napiszę że marudzisz. napisałeś swoje wymagania.

Didox, nie jestem w przejściówkach obeznany, ale czy to przypadkiem nie zmniejsza wydajności?

Link to post
Share on other sites

Kadkar czy ty naprawdę żałujesz tych 40zł? Zaproponowali ci dobrego Asrocka i MSI z chipsetem 970, do których możesz potem dołożyć drugą kartę graficzną. Dobre płyty, a ty żałujesz 40zł i pchasz się w starocie z 760. Kiepska decyzja.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że masz wolny dysk i chcesz dopasować do niego odpowiednio "powolną" płytę, tylko dlatego, że ogranicza cię budżet. Jeżeli chcesz sobie pograć to kup chociaż dysk sata2... A jeżeli nie masz zamiaru spinać w raid przynajmniej 2 lub 4 dysków to kupno tej płyty mija się z celem. Kupienie nowej części do starocia, pomyśl trochę :) Załap się na jakieś ulotki albo praca weekendowa i kup płytę + tani dysk gogo ;)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Jak dla mnie płyta to podstawa i często ważniejszy element niż sam procesor. Nie możesz brać słabej płyty tylko dlatego, że masz stary dysk. Pomyśl o jakimś konwerterze na satę, dobrze na tym wyjdziesz. Zobacz na mój zestaw miałem tylko 1000 zł i odpuściłem kupno grafiki, teraz siedzę na starym Direct 10

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...