Skocz do zawartości

Problem z uruchomienioem złożonego kompa


Recommended Posts

Witam wczoraj składałem kumplowi komputer i niestety nie mogę go uruchomić otóż

części brane były do starej białej obudowy ale chodzi o to że Komputer uruchomię i tu mi pisze

LOADING  OPERATING SYSTEM  dodam że chciałem instalować windowsa ale podczas instalacji pisze że nie ma żadnego dysku a w biosie go wykrywa

Płyta Gigabyte  ga m68m s2p

Procesor jakiś athlon x2

zasilacz 400 watt Tracer

2 Gb ram

Raedon hd 3000 coś

dysk baracuda 250Gb

dodam że ten zestaw chodził bo części rozbierali w sklepie i ja miałem złożyć go w starej obudowie

Czekam na Pomoc

Link to post
Share on other sites

Jaki system instalujesz bo to ważne? Sprawdź ustawienia kontrolera SATA w bios (Czy jest IDE, AHCI czy RAID). Do tych dwóch ostatnich windows XP np. nie ma sterowników i nie wykryję Ci dysku. Windows 7,8 możesz zainstalować spokojnie chyba, że kontroler SATA jest jakiś nietypowy. Wtedy musisz mieć sterowniki do AHCI i RAID zintegrowane z płytą windows. Ale istniej sposób na obejście problemu. Instalacją w trybie IDE. Wgranie sterowników do kontrolera pod systemem i przestawienie w bios na AHCI lub RAID. Jakie korzyści dają ustawienia raid i ahci poczytaj na wiki. Bo temat dość obszerny, żeby o nim pisać. 

Link to post
Share on other sites

Niestety próbowałem wgrywać i 7 i xp na 7 nie chce wogóle załapać myślałem że to przez nagrywarkę i z 2 nowych i jednej starej i tylko ze starej załapuje instalację xp i wszystko ładnie leci a potem że nie ma dysku i próbowałem wszystkiego przez ide AHCL i raid i nic myślałem że to wina dysku próbowałem na 2 innych i dalej to samo nie wiem co robić

Link to post
Share on other sites

Możesz mieć źle ustawione bootowanie. Dlatego przy instalacji nie startuje Ci nawet z płyt. Tym bardziej z dysku. Sprawdź czy dysk i napęd są widoczne w bios. Ich nazwy powinny się wyświetlać. Jeśli są to źle ustawiłeś bootowanie. Możesz na czas instalacji wyłączyć z bootowania dyski i zostawić sam DVD, ale po skopiowaniu systemu na dysk 100% instalacji musisz przestawić bootowanie z powrotem na dysk. Kontroler ustaw na AHCI dla Win 7, a IDE dla XP. Zależy co będziesz instalował.  

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz na stronę producenta płyty: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m68m-s2p_10/download/

Wybierasz system jaki chcesz zainstalować i pobierasz:

NVIDIA MCP61/MCP68 SATA RAID Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)

Przy instalacji systemu w odpowiednim momencie F6 i dodajesz sterowniki i powinno być po kłopocie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...