Skocz do zawartości

Widows 8 powrót do Windows 7


Recommended Posts

Witam,

czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa powrotu z Windows 8 do Windows 7?

Konkretnie:

1) Czy mając zainstalowany Win8, to po zbootowaniu z płyty Win7, format i instalacja przebiegnie bez problemu?

2) Mówi się, ze to co napisane pod Win7 będzie działać pod Win8. A odwrotnie? Chodzi mi o sterowniki.

Gdybym kupił nowego laptopa z Win8, ale chciał na nim zainstalować Win7 muszę się bardzo martwić o ewentualną niekompatybilność sterowników?

3) Czy ekran dotykowy z takiego laptopa będzie normalnie rozpoznawał dotyk w Win 7?

Edytowane przez skr0403
Link to post
Share on other sites

Najlepiej jak sprawdzisz na stronie producenta, czy model, który chcesz kupić ma wsparcie sterowników dla Windows 7 i 8, jak nie ma dla 7 to owszem mogą być problemy, ja tam nie widzę nic złego w Windows 8, nakładka classic shell i wszystko jest jak w 7, steam mi działa, ubisoft też, programy wszystkie się zainstalowały i uruchomiły, jak coś nie działa to wyjątki

Link to post
Share on other sites

instalacja win7 bez problemowa problem może być po stronie aplikacji do lapka takich jak dodatkowe oprogramowanie zarządzania energii itp

 

jaki to lapek, sprawdź czy ten samo model można kupić z win7 lub w suporcie na stronie producenta czy ma sterowniki pod win 7 (aplikacje)

 

ekran będzie działać na 100%

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o nakładki tylko o sterownik dotyku ;) Mój ASUS X202E nie ma wsparcia dla Windows 7 i już na necie było info, że pod Windows 7 dotyk nie trybi z powodu braku sterownika ;) Najlepiej jak poda model lapka to się sprawdzi czy jest support

Link to post
Share on other sites

Windows 8 jest szybszym systemem i bez sensu instalowac starszy. Ostatnio gralem w stara gre nfsu1 i co ciekawe na 7 problemy ze zgodnoscia a w 8 gra wlacza sie normalnie. Jedyne co to classic shell trzeba wgrac i metro przestaje tak przeszkadzac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...