Skocz do zawartości

Kostki 1GB + kostki 2GB


Recommended Posts

Będą razem działały nie ma żadnego problemu.

U siebie przez jakiś czas miałem 2x4 + 2x2 bezproblemowo. 

 

/Edit: Żeby wyczerpać odpowiedź - będą działać o taktowaniu najwolniejszej pary czyli jeśli masz 2x1333 MHz i 2x1600 MHz będą działać na taktowaniu 1333 MHz. A jak Twoja MOBO obsługuje Dual-Channel włóż je na przemian A|B|A|B

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Ale nie wstał system czy nie doszło nawet do fazy POST? - pojawiło się coś na ekranie?

 

Kiedyś odjąłem 4 Gb z 12 Gb i nie dochodziło do fazy post (nic się nie wyświetlało) przełożyłem karty pamięci w slotach i ruszyło. Próbowałeś już przekładać? Oraz czy próbowałeś włączyć system tylko na tej nowej kości oraz na 1 nowej kości i na 1 starej?

 

Gniazdo do którego wpinasz może być zepsute/zanieczyszczone, lub ta nowa kość może być wadliwa także sprawdź w/w.

Oraz podaj model MOBO jeśli w/w działania nie pomogą.

Link to post
Share on other sites

Za chwile sprawdzę wszystkie możliwości i napisze.

 

Edit. Pojawiał się tylko napis sam Windows nawet bez tych kolorowych kropeczek od win7.

 

Edit2. Sprawa wygląda tak. Wyciągnąłem jedną kostkę, którą używam na co dzień i włożyłem tam tą nową - pojawia się tylko napis Windows i komputer się resetuje. Próbowałem zostawić jedną kostkę, tą nową - tylko napis. Czy jest to możliwe, aby pamięć była uszkodzona mimo to, że normalnie ją wykrywa i pokazuje 3GB?

Edytowane przez shayenek
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj po włożeniu tej nowej kostki nie pokazuje już POST'u.

 

Edit. Dodam, że wczoraj przy pierwszym jej włożeniu, system normalnie wystartował i zdążyłem sprawdzić w Panelu Administratora ile pamięci jest - było 3GB, ale po chwili system się zawiesił i byłem zmuszony go zrestartować. Po tym już nie wstawał.

Edytowane przez shayenek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...