Skocz do zawartości

Zestaw na mini-ITX za ok. 2,5 tys. [OCENA]


Recommended Posts

Jakiś czas temu planowałem złożyć fajny i uniwersalny zestaw do wszystkiego na mini-ITX za ok. 5 tys. Niestety, przycisnął mnie budżet, a komputer kupić muszę, więc poszukuję alternatyw. Udało mi się w Morelach złożyć coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/aRewy3/ . Do tego Bitfenix Prodigy, np. z Saturiona za 3 stówki.

 

Rozbudowę komputera planowałbym na 3-4 kwartał tego roku, ale w zestawie powyżej wybrałem już docelową obudowę, zasilacz, pamięć (dlatego 8 GB w jednej kości) i SSD. Do wymiany byłoby więc pewnie mobo (pod Haswella) CPU i GPU, w grę wchodziłoby też dorzucenie kolejnej kości, chłodzenia CPU i dysków. Mając to wszystko na uwadze, co sądzicie o powyższym zestawie?

 

Zapomniałem dodać, że zakup większości odbyłby się na raty, dlatego o ew. propozycje proszę z asortymentu tego samego sklepu, który dopuszcza taką możliwość (najlepiej z Morel, ale niekoniecznie). 

 

Z góry dzięki!

 

@Edit

Poczytałem trochę o HD7770 i lepiej chyba (szczególnie ze względu na cichszą pracę, na której mi zależy) wybrać kartę Asusa. 


@Edit 2

Pozwolę sobie podbić temat, bo ciągle jest aktualny. Odpada jednak wymóg jednego sklepu. ;)

Edytowane przez jeycam
Link to post
Share on other sites

chcesz kupować coś co później będziesz zmieniać ?

 

A czyż nie o to chodzi w naszym konsumenckim trybie życia? ;) A na serio, tak, potrzebuję kompa na już, a nie stać mnie na takiego jaki chcę, więc... odpowiedź jest prosta. A z podzespołów zawsze można złożyć drugiego kompa. 

 

Prodigy raczej niezbyt wiele ma wspólnego z zestawem pod mini-ITX - kup odpowiednie mobo, a reszta podzespołów to będzie standardowy zestaw za 2-2,5k  ;)

 

Prodigy to must. Niczego większego nie zmieszczę. Jeśli znasz jakąś obudowę z mobo w formacie ATX, ale o podobnych wymiarach zewnętrznych i podobnych możliwościach instalacji chłodzenia (w Prodigy bezproblemowo wchodzi HR-02, a po wyciągnięciu koszyka na napęd optyczny nawet Corsair H100i) to daj znać. :)

Link to post
Share on other sites

Płyta główna Gigabyte GA-Z77N-WIFI 

Karta graficzna Sapphire Radeon HD7850 1024MB DDR5/256b D/H/D PCI-E (11200-16-20G) 

Zasilacz Chieftec CTG-550C 

Pamięć Kingston DDR3 8GB/1333 (2*4GB) CL9 HyperX Blu Red Serie (KHX13C9B1RK2/8) 

Procesor Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637153350P) 

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S) 

 

Suma: 2531zł

 

Według mnie wymiana na Haswell-a będzie nieopłacalna. Intel oficjalnie potwierdził, że wydajność wzrośnie o ok.10-20% (mniej więcej tyle co różnica SB vs. IB). Natomiast znacznie spadnie pobór energii. 

 

Wracając do zestawu wziąłem górny limit budżetu. Taki zestaw jest dużo lepszy. 

 

PS. W Twoim zestawie dałeś bardzo słaby zasilacz. Te dobre z firmy be quiet! łatwo poznać po zastosowanym wentylatorze - Silent Wings.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...