Skocz do zawartości

Podkręcanie Grafiki GeForce 9600GT 1GB DDR3


Recommended Posts

Ładnie, zapuść jakiegoś benchmarka na 10 minut i zobacz, czy karta się nie przegrzewa i czy jest stabilna. Jeżeli wszystko jest w porządku to kręć dalej, powinna zrobić 830-850 MHz.

 

Temperatura max 55 C i jeszcze mam możliwości większego chłodzenia.

Nie zawiesza się pracuje stabilnie. Dalsze podkręcanie nic nie daje bo w benchmark'u wychodzą takie same wyniki.

Link to post
Share on other sites

Ładnie, zapuść jakiegoś benchmarka na 10 minut i zobacz, czy karta się nie przegrzewa i czy jest stabilna. Jeżeli wszystko jest w porządku to kręć dalej, powinna zrobić 830-850 MHz.

 

Chyba śnisz najwyższy wynik OC 9600gt jaki widziałem to 820 na gpu zresztą moja grzeje się już mocno na 800 :P może jakąś super sztukę trafił ale to raczej bym obstawiał że słabo ją wygrzewa :>

Poza tym dalsze oc jest nieopłacalne i przynosi więcej złego niż dobrego ^^

 

CtEan masz tak dobrze chłodzoną budę że takie temperaturki ? Napisz czym wygrzewasz kartę jak ją sprawdzasz i przez ile bo ciężko mi w to uwierzyć :D

Link to post
Share on other sites

Ładnie, zapuść jakiegoś benchmarka na 10 minut i zobacz, czy karta się nie przegrzewa i czy jest stabilna. Jeżeli wszystko jest w porządku to kręć dalej, powinna zrobić 830-850 MHz.

 

Chyba śnisz najwyższy wynik OC 9600gt jaki widziałem to 820 na gpu zresztą moja grzeje się już mocno na 800 :jupi: może jakąś super sztukę trafił ale to raczej bym obstawiał że słabo ją wygrzewa :>

Poza tym dalsze oc jest nieopłacalne i przynosi więcej złego niż dobrego :menda:

 

CtEan masz tak dobrze chłodzoną budę że takie temperaturki ? Napisz czym wygrzewasz kartę jak ją sprawdzasz i przez ile bo ciężko mi w to uwierzyć :lol:

Grafike mam 9600 GT z firmy Gaiwnawrd, standartowo chołodzenie zajmuje dwa sloty, Jest radiator i wentylator.

Tutaj daje screeny temperatury i na ile mam podkręconą grafe, jak gram temp. nie jest wyższa niż 49°C, czyli grafika jest w stresie. Jak puszczam benchmark chodzi bardzo stabilnie ani razu jeszcze mi nie wywaliła.

Ogólnie boczną obudowe mam zdjętą i nic poza tym radiatorem i wbudowanym wentylatorkiem mi jej nie chlodzi :menda:

 

http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=60

 

http://images39.fotosik.pl/246/a79cf3468af90398.jpg

http://images49.fotosik.pl/250/079450c5a9666b4dmed.jpg

Link to post
Share on other sites

Ciesz się trafiłeś b.dobry egzemplarz :) naprawdę dużo szukałem wyników OC 9600gt i najwyższe takty jakie znalazłem to 822/2052/1086 bodajże :)

Mam tą samą kartę od gigabyte z chłodzeniem zelmana i u mnie OC jest dużo niższe : 790/1975/1042

przy czym karta grzeje się mocno osiągając do 80 C :> brak kontroli obrotów oraz mój prawdopodobnie uszkodzony egzemplarz ( cały czas obroty 40% choćby kara się zagrzewała na amen) i słabo wentylowana zamknięta buda powodują słabsze wyniki :o

 

Reasumując myślę że można z niej wycisnąć więcej ale twoja to naprawdę dobra sztuka i gratuluje OC :co:

Jak chcesz i masz chęć to wykręć ją na maxa, chciałbym zobaczyć na co ją stać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...