Skocz do zawartości

Jak wygląda praca programisty?


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie, chciałbym wiedzieć jak wygląda i na czym polega praca programisty ( proszę nie piszcie że pisanie kodu ), chciałbym pracować jako programista i zaczołem czytać książki o programowaniu c++, ale tam są same wyliczenia na liczbach i troche mnie to męczy, Nie mogę znaleźć w sieci informacji co tak naprawde w pracy piszę programista, chyba przecierz nie robicie równań matematycznych :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Przynajmniej podstawowe wyliczenia na liczbach trzeba umieć;) Praca programisty może polegać na różnych rzeczach jak samo programowanie, testowanie i recenzowane kodu, tworzeniu specyfikacji i rozwiązywaniu problemów. 

 

Same algorytmy najczęściej stosowane już są wymyślone jak tysiące innych funkcji i bibliotek. Trzeba tylko umieć z tego korzystać. Rzadko kiedy pisze się program od samych podstaw, raczej skleja się go z różnych gotowych komponentów i uzupełnia. Twoim obowiązkiem jest po prostu pełna znajomość języka. 

 

Skomplikowane algorytmy mogą zostać rozpisane przez matematyków, a potem trzeba to tylko zakodować ;)

Link to post
Share on other sites

Praca programisty ... zależy jakiego języka ...

 

W dzisiejszych czasach to duży nacisk ludzie kładą na programowaniu w Javie ( aplikacje mobilne ) dodatkowo C# ( Microsoftowe C++ - trochę pokręcone ale ok ) - też do aplikacji mobilnych do WP 7 - WP8, WIN8, WIN 8 -arm masz do tego SDK więc piszesz jeden program a potem kompilujesz sobie gdzie chcesz.  

 

Klasyczny C++ wykorzystywany jest w obliczeniach, tworzeniu gier itd. , do wielu aplikacji na komputery stacjonarne ... dodatkowo możesz programować mikrokontrolery ... i układy scalone ale tutaj poza wiedzą o C przydałaby się też przynajmniej podstawowa wiedza o asemblerze ( co nie jest takie straszne ale na początku niezrozumiałe ( trzeba poznać indywidualne komendy procesora))...

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

;) ... ja właśnie szukam sobie czegoś z programowaniem związanego ^^ ... ale świeżo po studiach to ciężko coś znaleźć bo ludzie patrzą się na Ciebie jak na idiotę, który nic nie umie i tylko papier ma w ręku :/ ... trochę to bolesne ... btw ... ja tam się uczyłem programować na kartce papieru ... dopiero kiedy plany ataku na normandię sobie wypiszę i powieszę gdzieś w widocznym miejscu to język programowania nie ma znaczenia bo to tylko zmiana nomenklatury i przyzwyczajenie się do nowego środowiska ( koncept zazwyczaj zostaje ten sam )... Owszem są kruczki językowe ... ale od czego mamy dokumentację

 

Czasami jednak jak tak przeglądam oferty pracy ( programista PHP ze znajmością MODELU MVC ( gdzie ang MVC to Model View Controller ) albo posiadanie Certyfikatu Cisco CCNA (gdzie ang. Cisco Certyfied Network Associate ) to mnie krew zalewa od tych powtórzeń ... nie żebym zarzucał komuś głupotę ależ skąd ... ale brak logicznego rozumowania i niedbalstwo owszem ... Wiem wiem czepiam się ale po prostu zawszę dążę do optymalizacji, a taka redundacja słowna z punktu widzenia mojego jest średnio potrzebna :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a mam takie pytanie troche nie do tematu chyba:
robienie gier to jest pierw napisanie jakiegos edytora, w ktorym robi sie mapy, poziomy etc.,

potem programista pisze jakis kod i to wszystko skleja i potem dokleja dzwiek, czy pisze silnik i cala gre robi sie w tym silniku.

dobrze mysle?

Link to post
Share on other sites

Programiści gier nie piszą silnika ani edytora, tym zajmują się inni programiści którzy rozwijają dany silnik. Programiści gier korzystają z gotowych silników (np. Cry Engine, Unreal Engine) i każdy z nich ma już swój edytor do tworzenia map, poziomów. Grafiki np. postacie, przedmioty itp. tworzą graficy w jakimś innym zewnętrznym środowisku np. Maya, 3D Studio a potem importuje się je do edytora i umieszcza na mapie. Programiści gier sklejają w całość wszystkie elementy i zajmują się oskryptowaniem rozgrywki. Jak chcesz się pobawić w tworzenie gier to możesz sobie ściągnąć za darmo ">CryEngine SDK  czy też ">UDK (unreal engine). 

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Ja studiuję programowanie na magisterskich i sam od kilku lat uczę się programować i moim zdaniem do istoty programowania musisz sam dojść, nikt Ci nie wytłumaczy na czym polega póki sam nie nauczyć się i nie zrozumiesz. Na razie skup się na poznawaniu języków programowania a później, kiedy będziesz już w tym dobry - wyślij swoje CV i sam dowiesz się na czym dokładnie polega taka praca.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

;) ... ja właśnie szukam sobie czegoś z programowaniem związanego ^^ ... ale świeżo po studiach to ciężko coś znaleźć bo ludzie patrzą się na Ciebie jak na idiotę, który nic nie umie i tylko papier ma w ręku :/ ... trochę to bolesne ... btw ... ja tam się uczyłem programować na kartce papieru ... dopiero kiedy plany ataku na normandię sobie wypiszę i powieszę gdzieś w widocznym miejscu to język programowania nie ma znaczenia bo to tylko zmiana nomenklatury i przyzwyczajenie się do nowego środowiska ( koncept zazwyczaj zostaje ten sam )... Owszem są kruczki językowe ... ale od czego mamy dokumentację

 

Tu powstaje pytanie skąd jesteś, bo u nas w firmie ciągle kogoś szukają i jeżeli masz papier to masz też szanse, przy czym ważniejszym od formalności jest oczywiście skill. Najlepiej rzuć okiem na http://www.smtsoftware.com i zobacz jakie oferty są w Twoim mieście, może akurat.

Link to post
Share on other sites

W Rzeszowie jest bardzo dużo ofert dla programistów różnych języków. 

 

niedawno szukali też programisty do polskiego oddziału facebooka po tym jak znojomy uciekł do Londynu.. możliwe, że nadal nikogo nie znaleźli.. to tak gdyby ktoś szukał pracy.. tylko tam ciągle dużo pracy (pogmatwali kod jakiś czas temu hehehe) i czasem trzeba zostać po godzinach więc w piłkarzyki sobie nie pogracie..  ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...