Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne, tanie w eksploatacji, nie za drogie (~300-400zł?). Brother?


Recommended Posts

Chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne, które będzie tanie w eksploatacji i nie będzie mnie dużo kosztować (400zł to maksymalna kwota, ale im taniej tym lepiej - ważniejsze są dla mnie jednak mniejsze koszty eksploatacji).

 

Posiadałem HP PSC 1510, ale tusze do niej nie były tanie (najtańsze ok. 40 zł, takie średnie, "markowe zamienniki" (ActiveJet itp) 50-60, a oryginalny tusz kolorowy 100zł) i jej największym problemem było to, że te tusze zasychały, gdy się z niej nie korzystało. Jakiś czas temu zepsuła się całkowicie, tzn. wyrzuca na zmianę błąd papieru i błąd tuszu, oryginalne tusze nie pomagają, rozebrałem ją nawet w dobry mak i złożyłem z powrotem, ale dalej to samo.

 

Przeglądając tematy na forach w internecie i podpytując znajomych, z czego korzystają i czy są zadowoleni, myślę, że godne uwagi są (co do moich wymagań) urządzenia firmy Brother. Skupiam się tu na:

Brother DCP-195C (trochę starsza drukarka, długo się trzyma na rynku, widocznie jest dobra; ma ją dwoje znajomych i sobie chwalą)

Brother DCP-J315W (zwróciłem na nią uwagę, bo posiada WiFi i mógłbym na niej drukować także z laptopa; tusze też ma tanie)

 

Czy polecicie jakieś inne urządzenie, która spełniałoby moje wymagania? Ma drukować, skanować i kopiować, być nie za droga i mieć tanie tusze. Dobrze by było, żeby nie zasychały, gdy z niej nie korzystam. Miło by było, gdyby drukowała nawet gdy jeden ze zbiorniczków jest pusty (np. wyczerpał mi się jeden kolor, ale żebym mógł drukować na czarno, zwykły tekst itp.). Oczywiście jestem zainteresowany małoawaryjnymi urządzeniami (nie chcę być zmuszony wymienić je po roku).

 

Może ktoś z Was ma urządzenie Brothera, a może nawet któryś z powyższych modeli? Co o nich sądzicie, jaką macie o nich opinię?

Edytowane przez karololszak
Link to post
Share on other sites

Mam brothera DCP-J315W i mogę ci go polecić :) intuicyjny w obsłudze, dobrze drukuje i skanuje. Funkcja wi-fi bardzo przydatna (często drukuję z telefonu bądź tabletu :) można znaleźć zamienniki po 6 zł za sztuke, które nie są takie złe :)

Link to post
Share on other sites

hmm wydaje mi sie ze roznia sie czyms wiecej niz tylko slotem na karte microsd :)

 

DCP J315W posiada kolorowy wyswietlacz a takze chyba lepszy skaner jednak tego nie jestem pewien w 100% jednak z specyfikacji producenta mozna odczytac i glebia kolorow w 315 to 36 a w 140 to 30

 

Uwazam ze jesli masz pieniadze to warto doplacic do drozszego modelu nawet ze wzgledu na wyswietlacz bedzie ci latwiej zarzadzac drukarka, jesli jednak nie masz za duzo pieniedzy to bierze tanszy model i tak bedzie zadowolony a pieniadze ktore ci zostaly bedzie mogl przeznaczyc na dobre zamienniki np. Dulin :)

Link to post
Share on other sites

Kolorowy wyswietlacz......

 

Wiesz po co jest kolorowy wyswietlacz? Po to ze jak masz slot na karty pamieci, to musisz wiedziec ktore zdjecie wybierasz do wydruku z tejze karty. Po co mialby byc w takim razie w 140W? ;)

 

Tusze te same wiec obstawiam ta sama jakosc druku, zwlaszcza na zamiennikach.

Link to post
Share on other sites

mylisz sie niestety i to bardzo np. taki kolorowy wyswietlacz pomoze mu bez instrukcji w instalacji tuszy, obsługa takze jest duzo latwiejsza np. jesli bedzie chcial polaczyc sie z routerem itp. :) wiec jak ma pieniadze to czemu nie kupic starszego ale lepszego brata :)

Link to post
Share on other sites

Wziąłem Brothera DCP-J140W - nie ma slotu na karty, ale ma WiFi. Skanery wszędzie są te same. Z kart raczej i tak bym nie drukował, zresztą lepiej jest obejrzeć zdjęcia na większym ekranie ;)
Problemów z instalacją tuszy raczej bym nie miał (zresztą jakie mogą być?!), a drukarkę konfiguruje się przecież raz, a nie przesiaduje za każdym razem w jej menu - za pierwszym razem poszukam trochę w manualu, a później tylko wciskam "drukuj" w komputerze i po sprawie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To jeszcze pamiętaj żeby korzystać z drukarki często albo najlepiej nie wyłączaj jej wcale.

 

Osobiście nie lubię tych drukarek, serwisy też nie bardzo je lubią. Jak używasz zamienników (najczęściej) to tusz zasycha, a droga z pojemnika do głowicy jest długa (takie rureczki malutkie). Praktycznie drukarka nie do uratowania jest. Głowica kosztuje ~300zł, serwis za robotę weźmie 100+ zł.

 

Jak jej nie będziesz wyłączał to ona sama co jakiś czas się przeczyści i udrożni kanały. Wtedy powinna dłużej pochodzić :)

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

każda drukarka po dłuższym okresie bezczynnosci może sie przytkać przy Brotherach niezależnie czy używamy zamienników czy oryginałów (których jakość ustępuje zamiennikom od niektórych producentów) nie powinna stać bezczynnie dłużej niż 1-1,5 miesiaca, poniewaz mogą pojawić sie wspomniane problemy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...