Skocz do zawartości

Jaka karta dźwiękowa + słuchawki do gier,filmów i muzyki?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

Sennheisery - ogólnie większość z nich posiada słaby bas.

Te Akurat maja bardzo dobry bass.

 

HD380 Pro

Są trochę specyficzne i trochę za dużo kosztują przy tym co oferują(okolice 430). Za tę cenę wołałbym Ultrasoniacze  HFI 450 w przeciwieństwie do tych seńków, mają każde dobre pasmo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mówiłem ogólnie o Sennkach. Dla bassheada jak ja, niewiele pokazały nawet MDR - XB1000. Jakość jak najbardziej dobra - tutaj chodziło o ilość mid basu. Za mało zdecydowanie. Dla większości użytkowników starczy na pewno basu w tych Sennkach. Jeśli mówimy o ilości. Jakość to inny deseń ale i tak dużo osób tego nie słyszy jeśli chodzi o tony niskie. Są jeszcze bardzo lubiane na Audiohobby przez szeroką gamę użytkowników HD280PRO ale to już koszt ok. 500zł z tego co się orientuję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK decyzja co do karty już podjęta: E07K.

 

Teraz jeszcze słuchawki.

A nie ma żadnych słuchawek z mikrofonem wartych uwagi?Bo martwie się czy podwójny kabel do słuchawek i microfonu nawet jak tego zalmana zepne razem ze sluchawkami będzie latał po klawiaturze i przeszkadzał, już pojedynczy teraz troche mi przeszkadza a co dopiero podwójny.



Nie ma takich ?
Link to post
Share on other sites

Ok, jeszcze ktoś poleci jakieś słuchawki? Ciągle się waham które wybrać

gdy koniecznie z mikro, to otwarte Sennheiser pc320 jak na tego typu sprzęt grają całkiem poprawnie, ale bez fajerwerków. Nie fałszują tak sceny, jak słuchawki Logitecha, Razera itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

słuchawki za 600zł

Myślę, że tymi słuchawki mogłbyś się zainteresować . Są mega wygodne, wielkie i gają naprawdę dobrze zostawiając daleko w tyle te z mikrofonem, a o tych dziwadłach 4games Logitecha, czy Creativa nawet nie wspomnę.

 

Audio Technica ATH-A500X kosztują ma morele 499, bierz i się nie zastanawiaj. Gdy je posłuchasz na dobrym układzie , to sobie uświadomisz dlaczego warto brać słuchawki bez mikro.

http://keddr.com/wp-content/uploads/2012/11/IMGP2497.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok, jeszcze jedno pytanie.

Czy warto pakować się w słuchawki z dźwiękiem przestrzennym typu 5.1 albo 7.1?

Zgaduje że te są zwykłe stereo tylko bardzo wysokiej jakości, czy  są jakies konstrukcje oferujące przestrzenny dźwięk (myślę tu o grach) warte uwagi?

Link to post
Share on other sites

"D" to otwarte konstrukcje. Grają też nieco inaczej. Kolejność jest taka, iż AD500<AD700 i tak samo w zamkniętymi modelami. A500X, A700X i jeszcze jakieś, to nowa seria zastępuje dotychczasowe ATH-A500,A700 itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest trochę taki chwyt marketingowy. Markowe słuchawki z dobrą sceną i przestrzenią (zazwyczaj otwarte, choć zamknięte też potrafią zrobić robotę) dadzą radę zrobić to samo i zrobią to lepiej, od większości tych plastikowych zabawek od Creative czy Logitecha.  Kolega wcześniej już polecił dobre słuchawki które ja tu nieraz polecałem - Audiotechnica ATH-A500X. I tego się trzeba trzymać. Ewentualnie tańsze jeśli zdecydowałbyś się na otwarte AD300 albo AD500. Wszystkie są dobre. Będą różniły się rysowaniem sceny i przestrzeni oraz basu (bas na korzyść 500X), oraz w przypadku tańszego modeli trochę gorszym wykonaniem i paroma detalami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba mnie przekonaliście do ATH-A500X i przekonało mnie również to że są za 499zł na morelach a wszędzie indziej drożej. Tam jest opcja dokupienia dodatkowej gwarancji na rok za 45zł i na 3 za 90zł , zastanawiam się czy warto dokupić te dodatkowe 3 lata(standardowo są 2).

Myślicie że to produkt na tyle bez awawryjny że nie warto dopłacać? Czy na tyle drogi i trudny w domowej naprawie że lepiej zapłacić i mieć spokój przez najbliższe 5 lat?

Link to post
Share on other sites

Edit do mojego posta wyżej: miało być "tańszych modeli" a nie "tańszego modeli".

 

Jeśli umiesz naprawiać słuchawki to nie trzeba dopłacać. ;)

 

Na poważnie. Martwią trochę te pady które są dodane dla stabilizacji słuchawek na głowie. W wielu słuchawkach tę rolę pełni pałąk, tutaj pałąk pełni rolę tylko połączenia między puszkami. Jeśli to ma być na pięć lat, to nie jestem pewien czy to wytrzyma bez awarii, ale przy ostrożnym użytkowaniu dlaczego ma nie przetrwać paru ładnych lat. Przecież rzucać tym nie będziesz. Ta kwestia raczej będzie zależeć od Ciebie. Wykonanie jest solidne generalnie. Jeśli  chodzi o samą konstrukcję wewnętrzną czyli przetworniki, to tutaj nie powinno być problemu. 

 

Myślę że przez trzy lata nie powinno być problemów, jeśli będziesz je szanował. Jeśli chcesz znać moje zdanie to jak miałbym dopłacać do gwarancji słuchawek w tej cenie, to tylko na ten trzeci rok maksimum. Na pięć lat to raczej przesada (nie będą wiele warte już po tych czterech, pięciu latach). Pomyśl - skoro proponują taką gwarancję to znaczy że im się to opłaca. Zapewne 80% słuchawek tej firmy nie wróci na gwarancję w ciągu tych trzech lat. Bezawaryjność słuchawek Audiotechnica potwierdził też ekspert na forum RMS, który ma z nimi styczność codziennie, więc raczej można mu wierzyć. Audiotechnica rzadko wraca na gwarancję. :)

 

Oczywiście dla świętego spokoju zawsze możesz wziąć tą gwarancję jeśli masz kasę. Na pewno nie zaszkodzi. Możesz jeszcze zapytać na Audiohobby kto miał te słuchawki dłużej lub używa od paru lat, żeby mieć pewność.

 

Powiem jeszcze jedną rzecz na koniec. Często bywa tak, że jeśli coś nie zepsuje się szybko po krótkim okresie użytkowania lub od razu nie przyjdzie z wadą fabryczną, to raczej już długo się nie zepsuje, choć to nie reguła. Ale ze sprzętem często tak bywa. Jak nie zepsuje się od razu - posłuży. Zresztą pewnie to wiesz.

Link to post
Share on other sites

Wiem ale jedna sluchawka w moich senkach zepsuła sie po 2,5 roku ale były 3 gwarancji.

 

Dlaczego uważasz ze nie bedą wiele warte po 4 latach ?chyba nie ma dużych zmian technologicznych w tej dziedzinie. Moje hd202 4 lata temu kupiłem za 100 zł teraz na Allegro zaczynaja sie od 120 .

 

Wiecie czy są one w jakimś sklepie ma śląsku żeby można je było przymierzyć a najlepiej odsluchac zanim wydam tyle kasy na słuchawki ? Jak nie to chyba kupię w ciemno ale wolałbym je przetestować

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz zwrócić do 10 dni, jeśli zakupiłeś przez internet, ale zanim to zrobisz, daj słuchawkom się wyrobić (kilkadziesiąt godzin słuchania) To są dobre słuchawki, więc nie masz co się obawiać za bardzo.

 

no i oczywiście podłącz je do normalnego źródła, nim je ocenisz. 

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to że po 4 czy 5 latach użytkowania tych słuchawek, zapewne będziesz chciał kupić nowe, jak te Ci się zepsują. Zepsuje Ci się powiedzmy końcówka z wtykiem jack i raczej nie wymienią całych słuchawek tylko wtyk, a słuchawki mogą nosić już widoczne ślady zużycia (zależy jak je użytkujesz). Możesz też być zmęczony ich graniem i poszukiwać zmian. Dla mnie siedzieć 5 lat na jednym modelu to nie do pomyślenia, ale może Tobie to nie przeszkadza. Tak jak mówiłem - tutaj decyzja należy do Ciebie. Zależy jak akurat tą sprawę postrzegasz. Jak chcesz mieć spokój to dlaczego nie?

 

Nie wydaje mi się że te słuchawki dalej będą kosztować ok. 700zł po 5 latach, bo tyle zdaje się kosztują w większości sklepów. Cena będzie niższa nawet przez to że wyjdzie nowa seria a inni producenci też nie śpią i wypuszczają coś cały czas. Siłą rzeczy cena spada. Może być też tak że po prostu je wycofają z obiegu. To dość długi okres więc to całkiem możliwe. DT770 PRO z tego co wiem chyba wycofują już niedługo, a przecież też się na to nie zanosiło. Taki los spotyka wiele modeli. No tak już jest. :)

 

HD202 to totalna masówka, i doceniana przez wielu z tego co mi wiadomo za stosunek jakość/cena. Dlaczego zarzynać kurę znoszącą złote jaja? Producenci wyciągają z tego ile się da. Stąd cena. Dlaczego takie zabiegi nie są stosowane przy słuchawkach hi-end za 3500zł albo więcej? Bo takie słuchawki są najlepsze w swojej klasie pewien okres czasu, i ludzie je wymieniają i sprzedają, bądź trzymają w kolekcji przez lata - czytaj krótko przynoszą zysk. Ich produkcja idzie co najwyżej w tysiące a produkcja takich Sennków? Nie ma porównania. Flagowy okręt HiFiMan model HE-6 spadł z ceny w ciągu ostatnich paru miesięcy prawie 1000zł. Zapewne nie miało to nic wspólnego z wypuszczenie przez Audeze, przewyższającego HE-6 modelu LCD-2, a dziwnym trafem znajdującego się w podobnym przedziale cenowym? :rotfl:  Sam widzisz. To nie marketing, to zakrawa na sztukę wojenną. Tyle o zmianach cen. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...