Skocz do zawartości

7970 vs 7970


Recommended Posts

 

Dlatego jest taka różnica, ponieważ początkiem jeszcze tego tygodnia w sieć poszła wiadomość od AMD, że seria 8*** wyjdzie w 4 kwartale tego roku i sklepy się wycwaniły i podniosły ceny kart AMD o kilkaset złotych. 

Jeszcze w poniedziałek sapphire hd7970 Vapor - X (nr 11197-12-40G) kosztowała 1599 zeta, a teraz ponad 1850 zeta.

Wiem to stąd, że sam od półtora tygodnia szukam okazji na grafe, więc śledzę sytuację na bieżąco.

Sapphirką jestem zainteresowany, ale tyle nie dam za tą kartę.

 

Producent, dostawca, dostawa, kurs dolara :) Gigabyte tanszy a lepszy.

 

W tym tygodniu nie było tak wielkiej zmiany kursu dolca, żeby tak wysoko podnieść cenę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

obie dobre , Vapor był niedawno tańszy , może szedł jak świeże pieczywko , i z kolejną dostawą cena poszła w góre , w esc.pl jest za 1699pln http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=49257

 

Ten vapor na esc.pl ma taktowanie pamięci 5000 mhz, vapor na morele - 6000 mhz (trochę to dziwne, bo ten sam symbol karty)

Link to post
Share on other sites

Uzasadnienia dla ceny Sapphire nie ma. Gigabyte ma zegar 1100 MHz na rdzeniu, Szafir - równy 1000. Bez OC, Gigabyte powinien być szybszy o +- 10%. OC może te wyniki wyrównać, ale i tak Sapphire nie przeskoczy Gigabyte o 20% róznicy w cenie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli miał bym wybierać to oczywiście szafirek, a gb jest tańszy ponieważ nie ma programowej regulacji napięć i wbrew temu co się pisze to jest głośny.

 

Tu masz tego samego szafirka za 1699zł

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=49257

 

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się ostatecznie na producenta to masz linka z cenami 7970

http://cenowarka.pl/?cat=gra16_512&xf=1440_HD+7970+GHz+Edition~1440_HD+7970~653_AMD#xf_top

 

P.S.

Tylko kilka sklepów w Polsce dodaje gry do 7970

Edytowane przez IronFe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Producent, dostawca, dostawa, kurs dolara :) Gigabyte tanszy a lepszy.

Co ty bredzisz gigus wcale nie jest lepszy  ponieważ ma zablokowane napięcie gpu  wiec do oc się nie nadaje co ją dyskwalifikuje   , Radeon 7970 Vapor X to klasa sama w sobie  niestety cena powala  , nie warto aż tyle dopłacać 

Link to post
Share on other sites

Na ale na co ma czekać.

Najpierw jeśli się ukażą to ukażą się najmocniejsze modele za 3000-4000zł

Potem będzie odbywała się kastracja i premiery normalnych modeli poniżej 2000zł i 1000zł

Jeszcze sporo czasu minie zanim wejdą kart NV serii 700 w normalnych cenach.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

Co ty bredzisz gigus wcale nie jest lepszy ponieważ ma zablokowane napięcie gpu wiec do oc się nie nadaje co ją dyskwalifikuje

 

Może i ma zablokowane napięcie ale wgranie biosu odblokowującego to napięcie, dla kogoś kto jest ciut mądrzejszy od małpy, umie czytać i korzystać z google to jakieś 15 minut roboty.



Więc argument dla mnie żaden. Sapphire podobno zresztą też dostał locka na napięcia niedawno :)

To niepotwierdzona informacja; tak więc proszę się nie czepiać jak coś.

Link to post
Share on other sites

Może i ma zablokowane napięcie ale wgranie biosu odblokowującego to napięcie, dla kogoś kto jest ciut mądrzejszy od małpy, umie czytać i korzystać z google to jakieś 15 minut roboty.

z jednej strony tak , tylko nie wiem czy te karty z poblokowaną zmianą napięcia jest przygotowana na taki proceder. Z tego co czytałem wiele osób uwaliło w ten sposób kartę :/

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeszcze gwara - GB 3 lata Vapor 2 lata.

 

 

Z tego co czytałem wiele osób uwaliło w ten sposób kartę

 

No nie wiem. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić jednak wedle mojej wiedzy, wszyscy tak naprawdę dostajemy te same karty. Inna jest tylko naklejka producenta, chłodzenie i dodatki. Custom PCB z większymi możliwościami dostają chyba tylko topowe modele jak MATRIX, MARS etc. Więc w takim wypadku nie wiem jak wgranie innego biosu, miałby cokolwiek tu zepsuć. Zresztą, napięcia i zegary po wgraniu, są zawsze na LOW więc jak użytkownik sam nic nie popieprzy przy OC to raczej nie ma możliwości, uwalenia.



No chyba, że z wejścia wgra sobie już stuningowany bios od jakiegoś świra :)

Przeglądałem ostatnio biosy do swojej 670ki to nawet znalazłem jeden co z wejścia miał ustawione power draw na 200% gdzie w standardzie jest 117% :wariat:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Effendi360

 

Czyli można przyjąć, że wersja tej karty tj Gigabyte 7970OC 1000MHz różni się od Gigabyte 7970TO GHz 1100MHz oczywiście zegarem GPU ale po zmianie biosu na wersję GHz karta powinna działać na 1100Mhz i z prawdopodobnie wyższym napięciem ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Moim zdaniem tak. Kminisz english ? Poczytaj temat: http://community.futuremark.com/forum/showthread.php?167066-BIOS-for-turning-7970-to-7970-GHz-Edition-out-now

 

Kolesie wgrywają bios z GHz do zwykłej.




z prawdopodobnie wyższym napięciem ?

 

Napięcie podniesie się jedynie gdy zajdzie taka potrzeba. Napisałem wcześniej; bo widzę jak to u mnie wygląda - karta z wejścia działa na LOW. Wgranie biosu po prostu powoduje, że mam odblokowane napięcia przy OC i w razie gdy się wykrzaczy, mam możliwość dania jej tego zapasu V, który potrzebuje.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...