Skocz do zawartości

Procesor AMD Phenom II x4 965. Problem podczas grania w gry.


Recommended Posts

Dawki mam podobna sytuacje ,też dźwięki,jeśli masz możliwość,sprawdź na tym drugim zasilaczu,to również mi byś pomógł,mi dodatkowo procek zwolnił o polowe.... A pod obciążeniem testów syczy,w grach przycina choć możliwości sprzętowe w zapasie mocy, szykuje się by zasilacz zmienić, bo widocznie kondensatory z wiekiem zasilacz się zużywają,i nie są wstanie dać pełni mocy do sekci zasilania cpu

Link to post
Share on other sites

Nie mam takiej opcji . :)



Witam .

Zostało wymienione chłodzenie .

Tem. procesora :

W spoczynku - 31-33 C .

W stresie - 52-55 C .

Przy graniu jest poprawa lecz nadal się przycina i jest spadek FPS .

Więc nie wiem co może być teraz przyczyną.

Gdy odpalam Prime95 to syczenie jest nadal .

Podczas gry przedtem było syczenie i bardzo mocne przycinanie . Teraz nie ma syczenia i przycina się ale nie tak bardzo jak przedtem .

Jakieś pomysły nowe. ?

Link to post
Share on other sites

Piszesz że gta4 scina,  a jak inne gry chodzą? (w gta 4 patch załatwiał sprawe na scinanie się gry)

 

Druga sprawa czy masz najnowszy bios wgrany ?

 

http://pl.msi.com/product/mb/770-C45.html#/?div=CPUSupport

 

nie wiem czemu nie ma akurat tego procka w spisie, najnowszy bios to chyba F.

 

Próbowałeś wyłączyć c'n'q?

 

 

Hmm masz w biosie ustawione zabezpieczenie termiczne na konkterna wartosc zeby komputer sie resetowal jak przekroczy dana temperature?? jak tak to to wylacz

 

No właśnie też o tym wcześniej pisałem, u mnie jest pod nazwą "cpu thermal throttle" a tu może się inaczej nazywać...

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

A jak taka opcja dokładnie się nazywa (zabezpieczenie termiczne) w biosie . ?

Ustawiłem z ciekawości napięcie na 1.2 i po 5 minutach na prome95 komputer dostaje blue screena i się restartuje .

Teraz mam na 1.3 i się nie restartuje .

Dziś załatwię jakąś inną grę i sprawdzę co i jak .

Zainstalowałem też cs`a bo brat w to gra i FPS`ow ma normalnie 99 i chodzi bardzo płynnie .



A gra to oryginał .

Link to post
Share on other sites

ja bym obstawiał jednak za aplikacja która bierze 100% cpu sam kiedyś miałem taki problem http://windows7forum.pl/cmd-exe-100-uzycia-procesora-14327-t badz http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/3683,100-zużycia-procesora-przez-proces-svchostexe.aspx

ja miałem ta 2 opcje ,najlepiej jakbyś zrobił formata i zobaczył czy dalej będzie tak ,ja przy 4GHz mam temp amd 955  64 stopnie max  obciążony programem OCCT wiec twoje temp nie są normalne,nie zawsze w menadzerze zobaczysz  wszystkie aplikacje do tego jest potrzebny program,tylko nie pamiętam jego nazwy, może ktoś ci podpowie.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem PES 13 i na fuul detalach chodzi normalnie .

Czyli płynnie i tak jak powinno .

Lecz ta gra ma małe wymagania i nie sprawdzę dokładnie PC .

Na dniach postaram się załatwić coś lepszego do sprawdzenia i napiszę co z tego wynikło . :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...