Skocz do zawartości

Czy to już starość procesora...?


Recommended Posts

Witam.

 

Zanim zacznę opisywać swoje problemy to pierw napiszę jaki mam procesor.

 

Intel Core 2 Duo @ E8400 3.00GHz

 

Więc zaczynamy.

 

1. Od pewnego czasu mam tu na myśli pół roku może trochę dłużej zaczynam zauważać spore dolegliwości mojego komputera. Dajmy na to Battlefield 3, często mam tak że po dołączeniu na serwer gdy gra się odpala to gra nie wchodzi mi na pełny ekran, jest cały czas na pasku, klikając w ikonkę w ogóle nie przechodzi mi do gry, muszę zaczynać klikać CTRL+ALT+DEL i zakończ proces i dopiero się zamyka. Czasem także przy zmianie mapy na inną też już gra się zacina, nie pod względem tego że obraz stoi. Miga cały czas że WCZYTYWANIE ale nic się nie dzieje dalej więc znowu CTRL+ALT+DEL.

 

2. Czasem przy dłuższym siedzeniu przy komputerze zacina mi się przeglądarka,steam lub inne programy (Brak Odpowiedzi) próbowałem robić reinstalacje ale dalej pojawiał się ten sam problem.

 

3. Podczas gry czy to w BF3 czy inne gierki ale także przy oglądaniu filmików na Youtube naglę zacinka, czarny obraz tekst na monitorze "Brak Sygnału" i pojawia się z komunikatem że "Sterownik obrazu przestał działać lecz odzyskał sprawność"  i trzeba od nowa PC uruchamiać bo inaczej odtwarzane filmiki wyglądają tylko jak duży zielony kwadrat a przeglądarka już nie wygląda tak normalnie (Mozilla Firefox) tj. górny pasek jest biały a nie niebieski i świruje.

 

4. Spore spadki klatek na sekundę, jest to coraz częściej widoczne pogra się na luzie z 3 min i już odczuwam mega spadek Fpsów, przycina się.

 

5. Dziwne zjawisko z klawiaturą i myszką, czasem po jakimś czasie gry klawiatura i myszka odmawiają posłuszeństwa, myszka w ogóle nie reaguje na ruchy a w klawiaturze przy kliknięciu W odpala się klawiatura, przy wciśnięciu TAB odpala się kalkulator. Strasznie to denerwujące gdyż nie wyświetla się żaden komunikat a człowiek chce uciec w grze, a tu 150 odpalonych Firefox'ów. Naprawa jest prosta lecz męcząca, albo kilka razy restart PC albo wyjęcie i włożenie ponownie kabli USB lecz po włożeniu piszę że szuka sterowników no po prostu miazga z mózgu.

 

Mój PC (Parametry)

 

Intel Core 2 Duo @ E8400 3.00GHz

GeForce 560TI MSI 1GB

8GB RAM DDR3

OCZ 600W

Win 7 64Bit

 

Na końcu dodam że jeśli chodzi o sterowniki do karty to gdy pojawiają się nowe to systematycznie staram się je pobierać. Oczywiście poprzednie usuwając więc nie wiem w czym tkwi problem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś komputer antywirusem? Bo te objawy co piszesz to są strasznie dziwne bo to nie tylko procesor ale też karta i inne podzespoły. Może to nie procesor, a płyta siada albo wina windowsa

 

Co do Windowsa to często był zmieniany i po jakimś czasie na każdym dzieje się to samo.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Być może dysk twardy coś szwankuje - zapodaj sobie CrystalDiskInfo i zabacz czy nie ma niczego niepokojącego, kartę graficzną potestuj Furmarkiem a procesor IntelBurnTestem jednocześnie monitorując temperaturę programem CoreTemp.

Link to post
Share on other sites

Więc tak.

 

1. Wyniki Crystal Disk Info

 

KLIK

 

KLIK

 

2. Wynik Intel Burn Test + Core Temp

 

KLIK

 

 

Co do Testu grafiki przy pomocy Furmarka to trochę się obawiam o procka, po wystartowaniu testu w 1920x1080 mijają może 4 sekundy a temperatura procka rośnie już do 70 i wyżej więc obawiam się przy mojej małej znajomości czy procek wytrzyma ten test ale mogę się mylić

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...