Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość JackHammer
Gość JackHammer

up^ moim zdaniem ten pc jest bez sensu...

 

Uzasadnij? Jeżeli chodzi Ci o proc bez K i P67 to nie znaczy że nie zrobisz OC. Da się, ale nie takie mocna jak na odblokowanym mnożniku.

Edytowane przez JackHammer
Link to post
Share on other sites

Po 1 : Po co się pchać w chipset P67 ?

Po 2 : Po co P67, jak CPU jest bez K ?

Po 3 : Po co 8gb ram, skoro powiedziałem, że koledze wystarczy 4?

Po 4 : Po co napęd gorszy od tego co ja podałem ?

Po 5 : Po co Gpu gigabyta, skoro ma zablokowaną zmianę napięcia? (nie mówię tu nic o chłodzeniu)

Po 6 : Po co Carbide 300R skoro w tej cenie ta obudowa jest bardzo słaba, względem tańszej Zalman Z11?

Link to post
Share on other sites

Po 1 : Po co się pchać w chipset P67 ?

Po 2 : Po co P67, jak CPU jest bez K ?

Po 3 : Po co 8gb ram, skoro powiedziałem, że koledze wystarczy 4?

Po 4 : Po co napęd gorszy od tego co ja podałem ?

Po 5 : Po co Gpu gigabyta, skoro ma zablokowaną zmianę napięcia? (nie mówię tu nic o chłodzeniu)

Po 6 : Po co Carbide 300R skoro w tej cenie ta obudowa jest bardzo słaba, względem tańszej Zalman Z11?

 

Polecam kartę Gigabyte'a. Sam mam Radeona 7950 tej firmy i myślę, że brak możliwości zmianyi napięcia (to nie jest równoznaczne z blokadą napięcia) ułatwia podkręcanie i zabiera jedynie możliwość ekstremalnego podkręcania, ale do tego potrzebne jest również coś więcej niż chłodzenie powietrzne. Otóż karta ta dostępna jest teraz z najnowszym biosem w którym maksymalne napięcie jest ustawione na 1,250 V i dostosuje się ono do częstotliwości pracy gpu. Przykład: podkręciłem tę kartę do 1150 mhz, działa stabilnie i bez problemu uciągnęła by więcej. A np. na benchmarku testowana była ta karta kiedyś, ale ze starym biosem. Redakcji udało się podkręcić ją do 1100 mhz (ze zmianą napięcia). A więc wniosek jest prosty. 

 

Jedyny problem to może być pamięć. Gigabyte montuje pamięci hynix lub innej jakiejś marnej firmy. Tej drugiej podkręcają się kiepsko i chyba trzeba mieć po prostu szczęście na co się trafi. Nie wiem jak u innych producentów z pamięciami.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

 

Po 1 : Po co się pchać w chipset P67 ? Po 2 : Po co P67, jak CPU jest bez K ?



Te 2 pkt już wyjaśniłem wcześniej. Zobacz link niżej, to zrozumiesz o co mi chodzi z P67 i i5-3470
http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i53470_core_i33225_i_core_i33240?page=0,8

Po 3 : Po co 8gb ram, skoro powiedziałem, że koledze wystarczy 4? Po 4 : Po co napęd gorszy od tego co ja podałem ?



Skoro 4Gb mu starczy to niech weźmie 4, skoro 8GB nie. Wybierając napęd sugerowałem się ceną. Jakby był w ofercie agito inny to logiczne że wybrałbym inny np: taki:
http://www.morele.net/samsung-sh-224bb-bebe-519643/

Po 5 : Po co Gpu gigabyta, skoro ma zablokowaną zmianę napięcia? (nie mówię tu nic o chłodzeniu)



A w ogóle ten kolega będzie kręcił jakoś nadzwyczajnie GPU? Poza tym na benchmark.pl był test HD7950 od GB:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Gigabyte_Radeon_7950_Windforce_X3_-_test%2C_cena%2C_opinie-4512/strona/17283.html

Obczaj zakładkę Podkręcanie, pobór mocy.

Po 6 : Po co Carbide 300R skoro w tej cenie ta obudowa jest bardzo słaba, względem tańszej Zalman Z11?



Obudowa to kwestia gustu i oczekiwań usera. Jak chce może brać Z11 jest dobry...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...