Skocz do zawartości

Tablet vs netbook - funkcje tabletu.


Recommended Posts

Witam.

 

Jestem przed decyzją o zakupie tabpetu bądź netbooka. I tu chcialem sie zapytać co wolicie, co lepsze, ale przede wszystkim - o strategiczną dla mnie możliwość korzystania z profesjonalnych programów (np. małej księgowości, fpp, płatnika itp.) - czy tablet daje możliwości korzystania z takich programów? Fpp, dodam, jest programem naposanym pod dosem z tym, że działa na windowsie ( jest to program firmy comarch).

 

 

Czy tablet daje taką możliwość.

Link to post
Share on other sites

Ja tam widze ze autor chcialby uruchamiac na tabie to samo co na windzie. Niestety tak sie nie da, bo tablety niczym nie roznia sie od smartfonow(no wielkoscia ekranu jedynie). TAk jak wyzej aby uruchomic PROGRAMY to tylko tablet z win 8PRO. Cala reszta tego nie obsluguje. Wiec pozostaje tylko netbook:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czyli teoretycznie tablet z windą 8 pro dałby radę? A które takowe oferują? ;) (chodzi mi o podanie najlepszych Waszym zdaniem, bo wiadomo, że te które oferują mogę sobie na necie znaleźć :P)

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o tablety to tylko Microsoft Surface. Jakbym miał sporo kasy to bym wolał kupić jakiegoś ultrabooka, albo hybryde z dotykowym wyświetlaczem, ale to koszt ok 4tys PLN. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bierz laptopa, netbook za mały chyba, że 13,6 cali minimum. Tablet hmmm... jest tylko do interntu, przeglądania poczty i to wszystko, pisali na dłuższą metę nie jest wygodne. tablet czasami się zwiesi a lap przy 4GB ram nie zatnie się.

Edytowane przez Dawid_M
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale właśnie o to chodzi, że to nie może być laptop - bo wielkość gra kluczową rolę, i w sumie potrzebowałbym tego abonamentu bardzo....

 

Edit: Okej, w sumie zdecydowałem się na inne rozwiązanie. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Tak w sumie na początku pomyślałem o netbooku/laptopie + wymianie mojego fona na coś pokroju Galaxy Note II, to by było tak za jednym zamachem .Ale suma sumarum i tak nie biorę nic, bo w sumie nie mam kasy a poza tym oferta operatorów jest ograniczona i średnio dla mnie korzystna... Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Sry ze wtrace, ale nie wiem czemu ludzie twierdza, ze tylko na Surface Pro odpalisz takie programy.

Jest Acer W700 ~2699++ (i3 lub i5, FHD matryca, 4GB RAM, SSD 64 lub 128GB, Windows 8 ), jest ASUS VivoTab Smart ME400C (Intel Atom, 2GB RAM, 1366x768, 64GB wewnetrznej, Windows 8 ), jest Lenovo Thinkpad w tej samej specyfikacji co ASUS za ~2700+ z obsluga rysika, jest tez cos od Samsunga, takze...

 

Jest co wybierac. Aczkolwiek niestety nie u operatorow. :)

Edytowane przez Battlefist
Link to post
Share on other sites

Na tabletach rozrozniamy trzy wersje, nie dwie. Microsoft wprowadzil uzytkownikow blad twierdzac, ze na rynku pojawi sie tylko platforma Windows RT (8mka dla ARMów) i Windows 8 Pro (dla x86).
Oczywiscie tylko Microsoft wprowadzil taki podzial w Surface'ach i w tabletach ASUSa, Lenovo czy Acera mamy normalny, pelnoprawny Windows 8 (w tych co podalem ponizej) w wersjach rowniez budzetowych. Ten sam, ktory dostajesz kupujac teraz notebooka.  :)

Edytowane przez Battlefist
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...