Skocz do zawartości

Jak odblokować zegary w MSI Afterburner


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Działa to może na kartach sapphire??? dokładnie mam ten model (SAPPHIRE HD 7970 GHz Edition 3GB GDDR5 VAPOR-X) Nie mam możliwości zmiany napięć, max co wyciągam to 1200/1700 przy standardowym napięciu dla tej karty 1,256V a myślę że jeszcze odrobinę poszła by wyżej przy napięciu 1,3V. Próbowałem w starszych i nowszych wersjach MSI AB edytować plik *.cfg ale bez rezultatów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wszytsko dziala w bf4

 

 

 

1. go to your origin popup page, the one that has your games on it.
2. Right click on the Battlefield 4 game picture on your "My Games" Page.
3. Click on "Show Game Details"
4. Click "EDIT" next to the "Launch Options"
5. click on the x86 to choose it as your default launch version. You can always change it back if you do not like it.
6. Now when you run your game it will be in 32bit and your Msi features should work again, recording, on screen display etc.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

A da sie jakos zwiekszyc napiecie? Bo mi w 7850 max pokazuje 1225 mV, a przydaloby sie chyba wiecej mocy, bo dalem juz 1225 mV oraz +20% Power Limit i jak podkrece wentylatorki na max to temperatura w furmarku nie przekracza 60 stopni, a stanalem na 1200 na rdzeniu i 1550 na pamieciach. Mysle ze wiecej pradu by moglo poprawic sprawe.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Co do odblokowywania zegarów w MSI Afterburner, to pewne karty, albo serie kart mają problemy po "tradycyjnym" odblokowaniu. Rwanie ekranu, losowe odświeżanie, migotanie itp.(miałem HD6950 2G referent od XFX i miał problemy, też jakiś czas temu jakiś użytkownik miał podobne problemy)

 

Poniższa metoda odblokowuje zegary i podobno jest najstabilniejsza.(wyższe OC?) Problemy z obrazem, jeżeli takowe u kogoś wystąpiły także powinny ustąpić. 

 

Działa z najnowszymi sterownikami. 

 

 

Nie jest to nowość, ale widzę, że mało osób o tym wie - pewnie wiedzą o tym tylko Ci którzy uświadczyli problemów z popularniejszą metodą.

 

Poniżej moje łopatologiczne spolszczenie mini-poradnika:

 


1. Zainstaluj najnowsze sterowniki.

2. Zainstaluj najnowszy MSI Afterburner. Po instalacji zainstaluj poniższy patch.
3. Uruchom atferburner, ten zasugeruje ponowne uruchomienie komputera - wykonaj
4. Utwórz skrót do programu MSI Afterburner(exe) na pulpicie.
5. Kliknij prawym przyciskiem w skrótt, wybierz właściwości i w rubryce "element docelowy" dopisz /xcl.
6. Zmieniony wpis powinien wyglądać np. tak: 
C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\MSIAfterburner.exe" /xcl
7. Uruchom skrót. Pojawi się informacja, że limity zegarów CCC zostały zwiększone.
8. Wyjdź z Afterburnera i usuń skrót. Uruchom ponownie komputer.
9. Uruchom MSI Afterburner. W ustawieniach odblokuj kontrolę napięcia i jego monitoring. 
10. Teraz możesz podkręcać optymalną metodą. Nie ma limitów CCC i można zmieniać napięcie. Jest to dużo bardziej stabilna metoda podkręcania w porównaniu do  metody "the Un-official" w msi afterburner.
 
Powyższa metoda rozwiązuje problemy z migotaniem obrazu przy użyciu "the Un-official" metody.
 
WAŻNE:
Nie odblokowuj AMD overdrive w CCC, może to oddziaływać i "gryźć" się z MSI Afterburner.
 
źródło i oryginalny wątek:
 
trochę dyskusji też tutaj:
Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up: dzięki gregotsw, ja właśnie miałem problem z Radkiem 7850 po odblokowaniu suwaków poprzez włączenie trybu nieoficjalnego. Występowały poprzeczne linie migotanie obrazu w grach (co dziwne mało wymagających) i kolorowe pasy na czarnym tle przy próbach odtwarzania filmików w formacie YT. GPU było ustawione na 1100MHz i wymagające gry śmigały elegancko, ale występowały wyżej wymienione problemy. Być może metoda opisana przez ciebie umożliwi stabilne OC powyżej 1050 MHz (granica suwaka w Afterburnerze bez odblokowania).

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Sapphire 6870 (11179-09-20G), przysiągłbym, że jakieś 2 lata temu MSI AB działał bez problemów, Sapphire Trixx również.

Potem od pewnego czasu migotanie ekranu po oc w tych programach i żeby było zabawniej brak możliwości zmiany napięcia w MSI AB (szare pola nawet po odblokowaniu), w Trixx dało się zmienić napięcia ale również się sypał (migotanie ekranu, artefakty).

Teraz miałem CCC 13.12 WHQL, zainstaloawałem najnowszą wersję Trixx, niestety po zmianie napięcia ekran migotał i po chwili program oszalał maksymalne taktowanie pamięci jakie można było ustawić to 15. Wywaliłem trixx restart komputera i wszystko w normie, zainstalowałem najnowszy MSI AB + ten patch i postępowałem zgodnie z instrukcjami, niestety choćbym nie wiem jak kombinował napięcia zablokowane...

Wywaliłem sterowniki (przy pomocy Driver Fusion) i MSI AB. Zainstalowałem najnowsze 14.3 beta, potem zainstalowałem znowu MSI AB zgodnie z instrukcjami + patch. Napięcia dalej zablokowane.

Zainstalowałem jeszcze raz na próbę Trixx, i na razie działa :D. Mogę zmieniać napięcia, ekran nie migocze, na razie 1050/1200 w furmarku idzie bez żadnych problemów tylko temperatury już dochodzą do 80*C.

 

Zauważyłem, ze ten patch to coś ze starych sterowników chyba wrzucał, ciekawe czy on coś pomógł przy problemach w Trixx.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...