Skocz do zawartości

Komputer muzyczny 4000zł (sprawdzenie zestawu)


Recommended Posts

Ostatnio w związku z leciwością i stanem mojego HP 550 postanowiłem kupić maszynę z prawdziwego zdarzenia. Założenie jest trochę inne niż większość, które widziałem, ponieważ nie ma być to maszyna do gier ani grafiki 3D. Ma być to część studia nagraniowo-produkcyjnego. Zmienia to kilka cech produktu docelowego:

  • Musi być cichy - mikrofony pojemnościowe łapią wszystko, co się dzieje w pomieszczeniu.
  • Musi mieć mocny procesor - syntezatory i rendery utworów zabierają sporo tego zasobu.
  • Nie musi mieć wypasionej karty graficznej - wystarczy, że pociągnie wyświetlanie Windowsa i oprogramowania muzycznego ;)
  • Sprzęt audio nadal często wykorzystuje takie technologie jak PCI, czy FireWire, więc powinny się znaleźć na płycie głównej (ew. FireWire można dokupić osobno)

Budżet na maszynę to 4000zł + kilka stów na poprawki i monitor

 

Do tej pory w wyniku dyskusji na innym forum udało mi się stworzyć następujące zestawienie:

 

http://www.morele.net/inventory/info/zFjdTN/

 

Tutaj nie jestem pewien co do płyty głównej i obudowy. Obie zostały zaproponowane przez bardziej ode mnie doświadczonych ludzi, jednakże "drzwiczki" z przodu obudowy mnie nie do końca przekonują.

 

Chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tym zestawie. Czy opłaca się go kupować, czy jeszcze coś zmienić. Jednakże nie chciałbym jeszcze do tego dokładać.

Link to post
Share on other sites

Dyski i płytę przemyślę, ale co jest złego w chłodzeniu? Wg. specyfikacji "mój" cooler jest cichszy niż ten proponowany przez Ciebie, a ten parametr interesuje mnie o wiele bardziej niż samo chłodzenie (o tyle, że powinno być na tyle dobre, żeby nie wchodził od razu na max. obroty).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...