Skocz do zawartości

Router Pentagram P6362 - niechciana sieć


Recommended Posts

Problem jest taki, że odkąd mam w/w router, poza tym, że nadaje sieć (odbieram sygnał wi-fi), z której mam internet, nadaje również sieć o nazwie "PENTAGRAM" (inny komputer w mieszkaniu ma internet przez kabel, zaś router jest podpięty do modemu) . Nie byłoby problemu, gdyby tą sieć można kontrolować, np. ustawić jej kanał na 11, a ja bym był np. na 6, lecz ta sieć cały czas zmienia kanały, czasem pracuje na dwóch. Nie wiem, jak ją wyłączyć, w ustawieniach nic o niej nie ma.

 

Może jakieś pomysły, jak sobie z tym poradzić, gdyż ta sieć zakłóca mi sygnał i jeśli kanały tych dwóch sieci się pokrywają, to prędkość internetu spada, i to do bardzo mizernych prędkości. Inne sieci z budynku nie robią problemów, gdyż odbierany ich sygnał jest słabej mocy i nie wpływa on na prędkość mojego internetu.

 

Frimware routera to: V5.07.18_pl_PEN

 

 

Proszę o pomoc.

 

 

@Edit

Precyzując te wachania prędkości (internet 20Mb), to jak działa prawidłowo, to fullHD na YT buforuje sie dużo szybciej, niż oglądam jakiś film. Najniższe prędkości, to takie, gdzie film 360p  nie idzie oglądnąć bez długiego czekania, na zbuforowanie.

 

@Edit 2

Router ma dwie anteny, jednak raczej jest to niemożliwe, aby wysyłał sygnały z nich dwóch, gdyż jest podpięty tylko jeden kabel ethernetowy (sygnał na jedną sieć), a ta sieć PENTAGRAM to ona się pojawiła od razu, zanim nawet brak na początku (w dniu zakupu) skonfigurował router.



@Edit 3

To może chociaż ktoś zna stronę ze sterownikami do tego routera, bo ja znaleźć nie mogę.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Weź chłopie nie spamuj, już w drugim moim temacie piszesz coś, co nic nie wnosi.

Nabijanie postów to jakiś nowy rodzaj masturbacji, czy co? Jak nie możesz mi pomóc, to siedź cicho. Jak chcesz gadać, aby gadać, to nie w tematach, gdzie ktoś ma problem.

Link to post
Share on other sites

 

@Edit Precyzując te wachania prędkości (internet 20Mb), to jak działa prawidłowo, to fullHD na YT buforuje sie dużo szybciej, niż oglądam jakiś film. Najniższe prędkości, to takie, gdzie film 360p nie idzie oglądnąć bez długiego czekania, na zbuforowanie.

Wszędy teraz youtube działa lichawo, lub prawie wszędy. Poska jedzie druga klasa interneu za jkaies 4 k baksów proponuja ISP nielimitowany dostep do youtuba :)

 

@Edit 2 Router ma dwie anteny, jednak raczej jest to niemożliwe, aby wysyłał sygnały z nich dwóch, gdyż jest podpięty tylko jeden kabel ethernetowy (sygnał na jedną sieć), a ta sieć PENTAGRAM to ona się pojawiła od razu, zanim nawet brak na początku (w dniu zakupu) skonfigurował router.

mozliwe dwie anteny to nie dwie odrebne sieci, Accss Point wbudowany w ten router wykorzystuje sobie 2 antenki akurat

 

@Edit 3 To może chociaż ktoś zna stronę ze sterownikami do tego routera, bo ja znaleźć nie mogę.

Nie istnieja sterowniki do routera

Problem jest taki, że odkąd mam w/w router, poza tym, że nadaje sieć (odbieram sygnał wi-fi), z której mam internet, nadaje również sieć o nazwie "PENTAGRAM" (inny komputer w mieszkaniu ma internet przez kabel, zaś router jest podpięty do modemu) . Nie byłoby problemu, gdyby tą sieć można kontrolować, np. ustawić jej kanał na 11, a ja bym był np. na 6, lecz ta sieć cały czas zmienia kanały, czasem pracuje na dwóch. Nie wiem, jak ją wyłączyć, w ustawieniach nic o niej nie ma.

O czym ty piszesz??? Jeszce raz i po polsku

Link to post
Share on other sites

O czym ty piszesz??? Jeszce raz i po polsku

Wystarczy wyciąć jedno "że" i wszystko jest zrozumiałe

Router nadaje dwie sieci, z czego jedna, to internet, a druga, to niewiadomo co, co zakłóca sygnał. O tym piszę.

I nie gadaj, że nieczytelnie, bo na innym forum zrozumieli. Tu problem się liczy, a nie jedno zbedne "że".

Link to post
Share on other sites

jakie dwie sieci? co to za pentagram? Moze to nie twoja siec tylko ktos inny nadaje? zobacz co ci ta jakis inssieder czy networkstumbler pokazuje. Ale jak zrozumieli to zanczy,ze problem rozwiązany i nie było tematu. przepraszam ze sie wtrąciłem. kajam sie i kłaniam nisko.

Link to post
Share on other sites

jakie dwie sieci? co to za pentagram? Moze to nie twoja siec tylko ktos inny nadaje? zobacz co ci ta jakis inssieder czy networkstumbler pokazuje. Ale jak zrozumieli to zanczy,ze problem rozwiązany i nie było tematu. przepraszam ze sie wtrąciłem. kajam sie i kłaniam nisko.

Od słów "Ale jak zrozumieli" nic dalej nie rozumiem. Przepisz to na język polski.

 

Jakie dwie sieci? Opisałem.

Powiedziałem, żę to mój router nadaje.

Nawet adres mac z inssider'a się pokrywa w połowie.

Jaki router, to masz napisane, więc przestań zadawać głuypie pytania.

Co to za pentagram, to też napisałem. Jak nie umiesz czytać, to po co się odzywasz?

 

Wielkie forum, a nikt nie potrafi pomóc, a jak ktoś się odezwie to po to, abym jemu musiał coś powtórzyć, bo sam nie umie czytać ze zrozumieniem. Super.

 

@Edit

Dobra, a może ktoś zna stronkę z alternatywnym frimware do tego routera? Bo w obecnym oprogramowaniu mam zakres kanałów od 1 do 11, a 12 i 13 już nie :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...