Skocz do zawartości

blue screen, przegrzewanie sie procesora?


Recommended Posts

Temat zakładam totalnie rozchwiany emocjonalnie, postaram sie problem przedstawic jak najlepiej ale za niejasnosci, bledy przepraszam.

 

Złożyłem taki oto zestaw:

 

Plyta ASRock B75 Pro3

Procesor Intel Core i5-3450

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX660 2048MB DDR5/192bit

Pamięć Corsair Corsair DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Dual 

Zasilacz XFX ATX Core 450W

wszystko w obudowie Cooler Master Elite 430 wspomaganej wentylatorem SilentiumPC Sigma EVO 120mm - SPC057

Na monitorze benq gw2450hm

 

Nie jestem znawca, podzespoly wziete z gotowca z pewnego forum. Po złożeniu tego do "kupy" wszystko działało jak należy. Chce zaznaczyc chociaz nie wiem czy to mialo jakis wplyw na to, ze poczatkowo monitor z komputerem bym polaczony kablem vga, nastepnie polaczylem to kablem dvi, odpalilem filmik 1080p z Youtube i wyskoczyl mi przerazajacy Blue Screen......




 

a nastepnie:

 

 




 

-sprawdzilem w biosie temperatura procesora siegala 90*C

-zmienilem kabel na vga myslac ze moze ta rozdzielczosc go zabija ale wszystko sie powtarza

-na procesorze jest nalozona pasta

 

w czym moze byc problem? Co zrobic? Nawet nie wiem jak i co ewentualnie zareklamowac....podzespoly kupilem na morele.net, sam to zlozylem(z pomoca osiedlowego "hakera") wszystko teraz stoi bezuzyteczne a moja radosc dziecka zastapilo jego szlochanie i skrajne zdenerwowanie....POMOCY, przepraszam za haos i dluga lekture.
Link to post
Share on other sites

90C to zdecydowanie za dużo (w idle [bezczynności]) nie powinno być więcej jak ~30C. Prawdopodobnie źle założyłeś chłodzenie, domyślam się, że to BOX więc pewnie któryś z pinów (kołeczków) nie jest dociśnięty. Poza tym przyczynami takiej niestabilności może być np. pamięć (uszkodzenie bądź źle ustawione parametry jej pracy) lub brak (tudzież niewłaściwe) sterowniki.  

BTW. czemu nie dałeś aby Ci to złożyli w morelach? Tu z forum można nawet dostać na to zniżkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...