Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Otóż szukam kogoś, kto by mi doradził w sprawie kupna PieCyka do grania za cenę do... nie wiem. Ale najpierw napiszę o co mi chodzi. 

 

Ma to być komputer, który pociągnie najnowsze gry, a ponadto ewentualnie dałoby się go podkręcić, kiedy miałbym za 6 lat go zniszczyć kałachem. Powinien do niego starczyć zasilacz 750W. Aktualnie mój zestaw pociągnie na średnich Medal of Honor: Trollfighter i Command & Conquer: Tyberyjski Zmierzch na  ultra. Czuję jednak, że nie wystarczy to na następny rok i już w grudniu będzie komputer wymieniany. Dobra podaje aktualny zestaw.

  •  MSI GeForce GTX260 Black Edition (niby pod podkręcanie nastawiona)
  • AMD Phenom II x3 720 (miał dobre recenzje, dlatego podczas wybierania poszedł zamiast intela 2-rdzeniowego)
  • Gigabyte MA77OT-UD3 (tutaj była jakaś z S-series, ale poszła z prądem, ta jest z 2010)
  • 4 GB DDR3 Exceleram (tajemnicza firma, która sprzedaje dobry RAM po złotówkę) 
  • Zasilacz 750W (nie wiem z jakiej firmy, w 2008 był to średniak)
  • HDD Samsung HD502IJ (500Gb chyba, taki średniak na swoje lata)

Z tego co tu jest, to mój komputer rozwala system, ale ciągnie wszystko co nie wymaga tego cholernego Dx 11.1. Ma też w sobie magię, bo we wszystkich grach jest 60FPS. Tutaj piszcie co o nim sądzicie.

A teraz to co chciałem teraz.

  • EVGA GeForce GTX680 2Gb (ta wersja w kształcie bardziej klocowatym, z klasycznym chłodzeniem po prawej stronie)
  • Intel Core i7 3930K
  • Gigabyte GA-Z77X-UD5H-WiFi 
  • systemowy i do gier SSD, a do plików innych HDD
  • Kingston HyperX 2x4GB RAMu
  • I tyle, bo więcej obliczeń ze złotówkami groziło zniszczeniem bani.

Nie znam się zbytnio, ale myślę, że to jest w miarę ok. zestaw. Jednak myśląc o przyszłości trochę    dodam sprzętu. 

  • 8-rdzeniowy procesor AMD FX Black Edition (ten musi być)
  • Radeon HD 8970


Dodam, że mam monitor 1920x1080

Link to post
Share on other sites

SSD: Samsung SSD 840 Series 120GB SATA3

HDD:Seagate 500GB SATA3

GPU:Sapphire ATI Radeon HD7970 Vapor-X lub tańszego gigabyte jeśli nie możesz dołożyć

RAM:Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz Ballistix Sport CL9 chociaż ten co podałeś może być

CASE:SilentiumPC Gladius M40

PSU: XFX XXX Modular 650W

Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST

Procesor do gier wystarczy i5

Intel Core i5-3570K
ASRock Z77 Pro4

Thermalright HR-02

Podaj tylko cenę, bo nie wiadomo czy składać coś tańszego

Link to post
Share on other sites

Dzięki Fx widać postęp AMD.

Nowe Fx w niektórych grach radzą sobie podobnie jak intel, ale w większości to intel cały czas góruje. Więc do gier był bym bardziej po stronie intela, w dodatku amd ma większy pobór prądu, więc z czasem pięniądze dołożone do intela się zwrócą.

Link to post
Share on other sites

Dobre, trochę zmodyfikuje i będzie jeszcze lepsze, ale płyta główna musi być za minimum 600zł, żeby nie było problemów. Obudowę samą będe musiał ogarniać przez miesiąc, żeby dojść do tego, gdzie włożyć napęd ^^.

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

Dobre, trochę zmodyfikuje i będzie jeszcze lepsze, ale płyta główna musi być za minimum 600zł, żeby nie było problemów. Obudowę samą będe musiał ogarniać przez miesiąc, żeby dojść do tego, gdzie włożyć napęd ^^.

 

haha a co z płytami głownymi np: po 200zł to są problemy ? nawet z tymi po 1tys sa problemy . Nie kieruj się tym  że im droższe tym lepsze.

Edytowane przez xnn123
Link to post
Share on other sites

Tak szczerze to na twoim miejscu wstrzymałbym sie do wakacji. Też planuje kupić sobie nową płyte i proca, ale mimo wszystko poczekam. Dlaczego. A dlatego że jakoś w czerwcu będzie premiera procków Intela Haswell. Pewnie w wakacje ceny starszego typu procesorów będą spadać na łeb na szyje i dlatego kupie sobie któryś z nich w atrakcyjnej i przystępnej cenie nnie przekraczającej 1000 polskich złotych. Także wiem że to nie łatwe ale na twoim miejscu bym sie wstrzymał z procesorem a nawet z mobo. Oczywiście decyzjna należy do Ciebie

Edytowane przez Pieczarka_cal.PL
Link to post
Share on other sites

 

 Tak szczerze to na twoim miejscu wstrzymałbym sie do wakacji. Też planuje kupić sobie nową płyte i proca, ale mimo wszystko poczekam. Dlaczego. A dlatego że jakoś w czerwcu będzie premiera procków Intela Haswell. Pewnie w wakacje ceny starszego typu procesorów będą spadać na łeb na szyje i dlatego kupie sobie któryś z nich w atrakcyjnej i przystępnej cenie nnie przekraczającej 1000 polskich złotych. Także wiem że to nie łatwe ale na twoim miejscu bym sie wstrzymał z procesorem a nawet z mobo. Oczywiście decyzjna należy do Ciebie

Stary, ja właśnie czekam aż wyjdą GTX Titan i Radeon 8000, żeby staniało ;D.

 

Widziałem filmik o tym micie z poborem prądu  :D Po obliczeniach wyszło ze po 3 latach za prąd dopłacić trzeba z 3$, gdzie obliczano że ktoś gra 8 godzin dziennie co jest rzadkością  :)

Jak trzeba było za prąd zapłacić to doszło do +1000zł... Widać obliczał to matematyk myślący o końcu świata...

 

A tak lekko poza tematem - czy da się kupić od AMD grafikę, czy tylko ją produkjują. Bo widziałem Radeon HD8970 w wersji OEM bez żadnych naklejek, tylko od firmy AMD. To była wersja tylko do testów czy co?

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...