Skocz do zawartości

Porada w złożeniu nowego komputera do gier !


Recommended Posts

Witajcie, otóż chciałem złożyc sobie nowy komputer, ponieważ aktualny jest już leciwy. Kwoty nie mam dużej do wydania, tak do 1500 zł :( Na wstępię zaznaczę, że nie potrzebuje na razie dysku i napędu. Obudowe też mam, ale jak zmieścimy sięw cenie to się nową zakupi :D Myślałem nad procesorem AMD Phenom II X4 965 Black Edition. Czy to dobry wybór ? Jeśli tak to mógłby ktoś pomóc złożyć zestaw pod niego ? Ewentualie jakiś inny( tańszy :menda: ) procesor ale lepszy :D

Z Góry Dziękuje :)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

http://www.esc.pl/build.php w prawdzie przekracza max cenę ale tylko o 81zł



AMD Phenom II X4 965 Black Edit /3.4GHz, 125W, BOX, AM3/
359 zł

Chłodzenie:
SilentiumPC Spartan PRO HE924
79 zł

Płyta główna:
AsRock 970 Extreme3 /AMD 970GX, AM3+/
295 zł

Pamięć RAM:
Patriot 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 AMD Entertainment
189 zł


Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD7850 OC 1GB DDR5 256bit (900/4800)
 
Razem 1581 zł ale za to cisza...
659 zł
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Phenom minimalnie szybszy ale ekonomia przemawia za Athlonem 750k,i ja dla siebie brał bym 750k,ma on po podkręceniu do 4,5gh trochę niższą wydajność niż phenom na 4GH którą widać tylko w testach przemawia za Athlonem mniejszy pobór prądu nowoczesne instrukcje których phenom już niema jako że to konstrukcja 4 letnia.Zrobisz jak chcesz ale ja na 100% polecam ci 750k w zestawie masz nawet chłodzenie sprawdzone i przetestowane u kolegi jest to bliżniacza konstrukcja spartana LT.

Link to post
Share on other sites

Proszę mała modyfikacja jak chcesz Phenoma to grzech nie kręcic,ale coś za coś słabsza karta gtx 650ti : http://www.morele.net/inventory/info/ZDNDzN/ . A drugi wg. mnie lepszy na x4 750k proc po kręceniu do 4,5gh prawie dorównuje kręconemu do 4gh Phenomowi [ oba bezpieczny max ],ale za to lepsza karta radeon 7850.Więc ze wskazaniem na drugi zestaw, ale to już twój wybór. http://www.morele.net/inventory/info/qtpzAQ/

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Jednak jestem bardziej nastawiony na Phenoma, ale 965. I do tego właśnie Radeona 7850. A komputer i tak będzie składał znajomy informatyk to może i od razu podkręci procka, bo ja się w to raczej nie będę bawił :D I do tego nie 4 GB a 8 GB pamięci. Do tego płyta główna, zasilacz i chłodzenie tak ? To z takimi kryteriami przekroczy ten budżet ?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie miałem złożyć nowy komputer w lutym, dlatego chciałem mniej więcej do 1500 zł, ale jednak zdecydowałem się że oddam na początku marca,dzięki czemu będę mógł wydać trochę więcej  , więc na podstawie waszych porad wymyśliłem taki zestaw:

 

Zasilacz: Aerocool AEROPGSVP-450 – 130 zł

Procesor:  AMD Phenom II X4 Quad 965 3.4GHz – 350 zł

Płyta Główna:  ASRock 970 Extreme3 – 285 zł

Chłodzenie:  SilentiumPC Fortis HE1225 - 125 zł 

                                            lub
                     SilentiumPC Fera Pro HE1224 – 95 zł
                       
Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD7850 – 650 zł

Pamięć:  Patriot 2 X 4GB 1333MHz DDR3 – 165 zł

Razem:  1705 zł lub 1675 zł

Uczepiłem się tego Phenoma, bo wydaje mi się że jest lepszy od Athlona i podkręci mi ktoś go, więc myślę że wezmę Phenoma. Znalazłem chłodzenie Fortis, czy by było odpowiednie ? I czy to dobry zestaw ?
 

Edytowane przez Ermek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...