Skocz do zawartości

Nie będzie next-genów (IMHO)


Recommended Posts

Wystarczy jak dodadzą parę wodotrysków i pozbędą się input lagów.

 

A te domysły o tym, że jeszcze długo poczekamy, to jedna wielka bzdura. Poczytajcie trochę newsów z branży, albo coś, bo tu straszne głupoty się pojawiają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

crysis 3 na konsole wygląda okropnie. moim zdaniem next-geny będą swojego rodzaju hybrydą konsoli z komputerem - gry, filmy, muzyka, system operacyjny i będą prawdziwą alternatywą dla PC-ów. co do samej grafiki to też cudów nie oczekuję ale zobaczcie jaką różnicę robi w grze 30 vs 60 fpsów. grafika nie powali bo nie przeskoczą tego co teraz jest na PC. klient będzie miał wybór pomiędzy kompem w którym co jakiś czas potrzebna będzie modernizacja a konsolą gdzie wszystko będzie działało tak jak trzeba. sam bym pewnie wybrał konsolę gdyby miała to co ma teraz np. laptop ( windows 8 ).

Link to post
Share on other sites

Patrząc teraz na gry typu Uncharted Gof of war GT5 the las of us i tak dalej, wyglądaja one bardzo ładnie na 7 letniej konsoli. Teraz mając nowa konsole która jest kilkukrotnie lepsza od tej, można by powiedzieć że gry będą wyglądały fenomenalnie jak takie studia jak 

santa monica albo naught dog tam się dobiora to będzie jakis majstersztyk

 

Można by stwierdzić że spoko gry będą na poziomie BF3 na ultra w 1080 i crysis 3  tak samo to będzie standard już..

Edytowane przez Deus91Ex
Link to post
Share on other sites

Jak czytam wypowiedzi w stylu "Grafika cały czas stoi na tym samym poziomie od paru lat, nowe konsole nic nie zmienią", "Co mieliby niby poprawić", "skoku nie ma i nie będzie" to mam ochotę zapytać tak: W jaki sposób ma być  skok jakości grafiki obecnie (i nie tylko bo również choćby AI) skoro od tych 8 lat konsole mają w sobie cały czas ten sam sprzęt i gry są dostosowywane do ich możliwości? Nowe gry są robione tak aby poszły na konsoli, oczywiście niektórzy mogą powiedzieć, że część gier na PC wygląda zauważalnie lepiej i będzie to prawdą. Jednak czy twórcą gier na prawdę opłacałoby się zrobić na PC grafikę 2 razy lepszą (zakładając, że problemem to nie jest) niż na obecnej konsoli? Czy opłacałoby im się zrobić 2 razy lepsze AI na PC? To konsole generują znaczą część ich dochodów. Ponadto dołożyliby sobie więcej pracy i to dla platformy na której mają mniejszy zysk. Nowe konsole przyniosą spore zmiany: lepsza AI, większy draw distance, lepsza grafika, większe możliwości. Może i jestem w błędzie, ale nadal twierdzę, że zmiana będzie.

Link to post
Share on other sites

Gra na konsoli jest ograniczona sprzętem. Na PC jest większy wachlarz sprzętu oraz możliwości dla gry, silnika, twórców więc jest im łatwiej zrobić lepszą grafikę, AI.

Więcej pracy jest dokładane do dostosowania / okrojenia gry do sprzętu (konsola) niż wzbogacenie jej o wodotryski.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nowa generacja konsol powinna się pojawić bo chciałbym widzieć postęp graficzny w grach, mimo upływu sześciu lat, wciąż Crysis 1 ma świetną oprawę graficzną, nawet w tych czasach.

Nie wiem tylko czy dla Microsoftu i Sony opłacalne jest prezentowanie nowych konsol, ponieważ już z obecnych generacji mają ogromne zyski, mało tego, zyski te ciągle rosną, 2012 rok był rokiem Xboka ponieważ zyski z tej konsoli były rekordowe.

Słyszałem o grze Wiedźmin 3, widziałem też pierwsze obrazki z tej gry, powiem szczerze że nie zrobiły na mnie specjalnego wrażenia. Wygląda jak lekko podrasowany Wiedźmin 2, oczywiście jest lepiej :) Ale nie sądzę by skok był aż tak duży by nazywać to grafiką nowej generacji, nie widzę takiej przepaści jak między Far Cry 1 a Crysis 1, a jedynie kosmetyczne zmiany.

Jaka gra zrobiła na mnie największe wrażenie graficzne? Wciąż jeszcze nie wydane, ale zapowiedziane na ten rok The Last of us dla Playstation 3 oraz God of War Ascension. Oba tytuły wyglądają co najmniej fantastycznie, śmiem twierdzić że tak ładnych gier dawno nie widziałem i już nie mogę się doczekać ich premiery bo szykują się hity.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, "grafika nowej generacji" na dzień dzisiejszy jest nieosiągalna. DirectX 9 w ślimaczym tempie tylko nieznacznie ewoluuje. Na PC, które ma powiedzmy, że olbrzymie możliwości nie wychodzi chyba nic co mogłoby spowodować (technologiczny/graficzny) opad szczęki. Najciekawsze pomysły mają jedynie twórcy "niezależni", robiący "małe" gry. Myślę, że producenci gier stali się bardziej zachowawczy, nie ma już tak jak kiedyś nacisku na rozwój. Wystarczy Call of Duty w tytule a i tak sukces kasowy będzie.

 

Granie staje się coraz bardziej "laickie". A laickie gusta nie są trudne do zaspokojenia.

Link to post
Share on other sites

my tu gadu gadu o next-genach a ja wczoraj kupiłem super nintendo :D

irytuje mnie to, że sony i microsoft walczą z rynkiem wtórnym gier i zrobią to czy nam się to podoba czy nie. czuję jakby mnie ktoś ograniczał wbrew mojej woli. to tak jakby mieć 300 konne auto i blokadę na 100km/h.

Link to post
Share on other sites

Pomijając plotki o PS4 wzięte z p*py, takie są oficjalne słowa:

 

http://www.ppe.pl/news-20334-PS4_nie_ukaze_sie_przed_nowa_konsola_MS.html

 

PS4 istnieje jedynie w umysłach i "dyskusjach":

 

http://gametrade.pl/link/57041-playstation-3-predko-do-szafy-nie-schowamy-ppe-pl-portal-psx-extreme

 

 

Wy naprawdę wierzycie w zapowiedź PS4 20 lutego :)? Może jeszcze Half-Life 3 jako tytuł startowy ;)?

 

Obstawiam, że na 90% zapowiedzą zmianę firmware'u PS3.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie wierzy. To są tylko domysły.

 

A jak myślisz, po premierze PS4, 3 odejdzie w zapomnienie? Będzie wspierana jeszcze parę ładnych lat.

Dlaczego jeszcze Fifa na PS2 wychodzi? Bo do dzisiaj ktoś na niej gra jeszcze.

 

Od kiedy to słowo "pupa" jest przekleństwem, że żeś je zakrył? :]

Link to post
Share on other sites

Nikt nie wierzy. To są tylko domysły.

 

A jak myślisz, po premierze PS4, 3 odejdzie w zapomnienie? Będzie wspierana jeszcze parę ładnych lat.

Dlaczego jeszcze Fifa na PS2 wychodzi? Bo do dzisiaj ktoś na niej gra jeszcze.

 

Od kiedy to słowo "pupa" jest przekleństwem, że żeś je zakrył? :]

 

Może wcale nie "u" miałem na myśli...

Link to post
Share on other sites

 

A jak myślisz, po premierze PS4, 3 odejdzie w zapomnienie

 

Będzie sytuacja jak z PS2 po premierze PS3 

Przez pierwsze kilka miesięcy będzie można otwierać gry z starej konsoli na nowej a póżniej to zablokują a PS3 wyląduję w sklepach w okazyjnej cenie 109USD :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...