Skocz do zawartości

Superlux Mam do wyboru wersję 681 lub 681 B , którą wybrać


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kabak 1991,

Recommended Posts

Ale czy to naprawdę będzie zauważalne kosq? Przy tej integrze? No nie wiem. Dla mnie odsłuch przy takiej konfiguracji jest bezczelnie zabijany. To zakrawa wręcz na morderstwo. Ale jak kto lubi. Wszystko zależy kto jak słyszy. Jak nie przeszkadza Ci to autorze, to weź te z mocniejszym basem. Ale i tak go będzie brakować zapewne.

Link to post
Share on other sites

Kabak wiesz co, mogłeś się lekko mówiąc powstrzymać od takiego komentarza. Powiało grubiaństwem. Nie dało się normalnie napisać,że te słuchawki pomimo niewygórowanej ceny czerpią garściami z dobrego źródła,którym niestety nie jest zintegra?

Nie każdy ma i nie każdy chce wydawać grube pieniądze na audio...

Link to post
Share on other sites

Ja tam grubiaństwa nie zauważyłem, ale jak Cię to obraziło to przepraszam. Wydaje mi się że to po prostu nie da mu dobrych wrażeń. O superluxach wiem niewiele, ale każde trochę lepsze słuchawki stracą przy integrze. Takie jest moje zdanie bo słyszałem parę lepszych i trochę gorszych modeli w cenach od 40zł-1200zł i wszystkie zalatywały tandetą pod integrą (przy tych najtańszych za 40zł może nie ma różnicy w sumie). Dlatego mówię zawsze że wszystko zależy co kto słyszy. O to mi chodziło. Wiadomo że ktoś nie wyda na słuchawki 1000zł jak nie słyszy różnicy, a to że nie ma hajsu - no o tym to już się nie dyskutuje, to nie nasza sprawa. Czasem mówię dosadnie, żeby coś uzmysłowić i tyle.

 

Grubiaństwo to by było jakbym się zwrócił bez szacunku do autora, albo kogoś obraził, albo celowo insynuował coś zdrożnego. Ja nic takiego nie powiedziałem. Tak dla ścisłości. Proszę się nie napinać. Uważam się za dość kulturalnego człowieka generalnie. Proszę mi nie ubliżać od grubian.

P.S. Dobrze że są rozbieżne opinie, bo można zachęcić kogoś do własnych poszukiwań. Tyle z tego. :)

 

Przyznaję że mój pierwszy komentarz w temacie był niepotrzebny. Można zgłosić do usunięcia.

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

No widzisz,da się normalnie napisać? Da się :) Wiele więcej do myślenia i dobrego da to co napisałeś teraz.

Autora tematu coś nie widać,bez niego to możemy sobie pisać..

 

Saiya-Jin -zależy co rozumiesz pod pojęciem dawać rady. Jeśli w Superluxach 668B różnica pomiędzy integrą a dobrą kartą muzyczną jest jak powiedzmy w telewizji SD i HD, to wyobrażam sobie,że na tamtych HD 330 będzie podobnie. To,że przy jakichkolwiek dobrych słuchawkach jest znacząca- jest bezsprzeczne. Idąc dalej jak ktoś potrafi sobie dobrać źródło do słuchawek,to mówimy już o poziomie kosmos.

Link to post
Share on other sites

Jakbym chciał tak pisać każdy post dokładnie i dając wszystko do zrozumienia, nie licząc na inteligencję czytających, to bym tu osiwiał przed tym komputerem. :) Jeśli chodzi o maniery to mnie nie trzeba pouczać. Jeszcze nie raczyłeś mnie przeprosić, chociaż ja to zrobiłem, a nie miałem za co. Mniejsza o to. 

 

Ja generalnie niczego - z moich doświadczeń - nie poradzę podpinać pod integrę bo mnie szlag trafia jak słyszę te połączenie. Wybór źródła nie jest aż tak trudny, trzeba dużo czytać i rozmawiać na forum z ludźmi którzy testowali mnóstwo sprzętu. Samemu ciężko dobrać źródło dlatego że jest mnóstwo konfiguracji i drugie tyle uszu które słyszą różnie. Temat rzeka. Polecam forum audiohobby, albo forum sklepu RMS. Teraz dla mojego ucha planuję nowy zakup: Hi-FI MAN HE-500 + Hi-Fi MAN EF-5. Może to zaspokoi moje pragnienia i oczekiwania wobec dźwięku, a i w takim zestawie znajdzie się zawsze coś do poprawienia (co udowodnił model HE-6). Jeszcze muszę to przemyśleć. 

Link to post
Share on other sites

Dopiero teraz przeczytałem wszystko co napisałeś. Nie nazwałem Ciebie grubianinem i nie uważam wcale że nim jesteś. Źle napisałeś,zdarza się. Piszesz dużo i intencje masz dobre. I ja i Ty i inni użytkownicy,którzy znają dobry sprzęt i na nim słuchają muzy,czy grają -wszyscy dobrze wiemy że miałeś pisząc to rację. Tylko sposób przekazu nie bardzo... Wysłowić się na poziomie jak najbardziej potrafisz,więc trzymaj ten poziom i jest git. Przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Niech będzie. Nie drążę tematu.

 

Chyba w ogóle przestanę doradzać ludziom tutaj na forum z zamianą tych zintegrowanych kart, bo widzę że i tak każdy robi po swojemu, a jeszcze tylko dostajesz po uszach. Jak  90% osób nie słyszy różnicy między Beyerdynamic DT 990 PRO a DT 770 PRO i jeszcze podepnie takie słuchawki pod integrę i dla nich jest git, to ok.

 

Ja mogę głową w mur walić, a i tak go nie przebiję. Im więcej postów nabijam i czytam, tym bardziej wydaje mi się że to wszystko jest bezcelowe. Szacunek dla gości co mają po 4500 postów albo chociaż tyle co Saiya-jin. Że im się chce. Przecież to jest tłumaczenie po 100 razy jednej i tej samej rzeczy, przecież widzisz to.

 

A jak założyłem temat ogólny o słuchawkach to jazda na mnie, że nie potrzebny, że słaby i że w lekturze sklepów można  przeczytać to samo. Temat pochłonęły czeluści forum bo moderator go nie podpiął, dlatego że został okrzyknięty bezsensownym. Z punktu odniesienia czasu jaki upłynął od założenia tematu, uważam rzecz następującą: temat całkowicie sensowny, ale założenie go całkowicie bez sensu. Jeśli rozumiesz o co mi chodzi. 

Link to post
Share on other sites

Niech będzie. Nie drążę tematu.

 

Chyba w ogóle przestanę doradzać ludziom tutaj na forum z zamianą tych zintegrowanych kart, bo widzę że i tak każdy robi po swojemu, a jeszcze tylko dostajesz po uszach. Jak  90% osób nie słyszy różnicy między Beyerdynamic DT 990 PRO a DT 770 PRO i jeszcze podepnie takie słuchawki pod integrę i dla nich jest git, to ok.

 

Ja mogę głową w mur walić, a i tak go nie przebiję. Im więcej postów nabijam i czytam, tym bardziej wydaje mi się że to wszystko jest bezcelowe. Szacunek dla gości co mają po 4500 postów albo chociaż tyle co Saiya-jin. Że im się chce. Przecież to jest tłumaczenie po 100 razy jednej i tej samej rzeczy, przecież widzisz to.

 

A jak założyłem temat ogólny o słuchawkach to jazda na mnie, że nie potrzebny, że słaby i że w lekturze sklepów można  przeczytać to samo. Temat pochłonęły czeluści forum bo moderator go nie podpiął, dlatego że został okrzyknięty bezsensownym. Z punktu odniesienia czasu jaki upłynął od założenia tematu, uważam rzecz następującą: temat całkowicie sensowny, ale założenie go całkowicie bez sensu. Jeśli rozumiesz o co mi chodzi. 

Dziękuję za wszystkie komentarze, nie chcę wydawać dużych pieniędzy , ponieważ w wiekszości przypadków będę słuchał z laptopa, ale posiadam także stacjonarny odtwarzacz CD. Nie jestem melomanem, do tej pory uzywałem Philipsów  SHP2500 kupiłem za 70 zł,, a tam jest bardzo dużo basu ,brak środka , góry i szczegółów, chcę dołożyć trochę, mam nadzieję że nawet na superluxach usłyszę poprawę, będę słuchał tylko audio cd i FLAC.

Edytowane przez slawekxyz
Link to post
Share on other sites

To masz rozwiązanie w postaci przenośnego DAC - poprawia brzmienie,wzmacnia sygnał. Koszt od 100 wzwyż. Można używać z laptopem,odtwarzaczem mp3, ze wszystkim. Zobacz sobie ofertę FiiO, sensownie zaczyna się robić od E10. Każde słuchawki dostają kopa.

Edit.

Za ponad 100 to można kupić jedynie słaby wzmacniacz,nie za wiele dający poprawy w odsłuchu.

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

No widzisz,da się normalnie napisać? Da się :) Wiele więcej do myślenia i dobrego da to co napisałeś teraz.

Autora tematu coś nie widać,bez niego to możemy sobie pisać..

 

Saiya-Jin -zależy co rozumiesz pod pojęciem dawać rady. Jeśli w Superluxach 668B różnica pomiędzy integrą a dobrą kartą muzyczną jest jak powiedzmy w telewizji SD i HD, to wyobrażam sobie,że na tamtych HD 330 będzie podobnie. To,że przy jakichkolwiek dobrych słuchawkach jest znacząca- jest bezsprzeczne. Idąc dalej jak ktoś potrafi sobie dobrać źródło do słuchawek,to mówimy już o poziomie kosmos.

 

Słuchałem PX 100, AKG K540, HD 380 pro i HD-330 na integrze, Xonarze DX, Creative TItanium HD i na Vedii V39. Różnice jakieś są, ale nie są to różnice powalające. O wiele większe różnice są pomiędzy poszczególnymi modelami słuchawek. Dla mnie integra spokojnie wystarcza i planuję sprzedać swoją kartę dźwiękową.

Wiem, że są też słabe integry (kumpel miał taką w starym, dzisiaj już dziewięcioletnim zestawie i w jakimś służbowym lapku), ale te, których słuchałem (P55-UD3 i jakaś płyta na AM3) dawały radę.

 

 

nawet na superluxach

 

Nie sugeruj się ceną. Superlux robi naprawdę rewelacyjne słuchawki, które nie mają się czego wstydzić przy słuchawkach Sennheisera, czy AKG za 500 zł.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Superlux robi naprawdę rewelacyjne słuchawki

Słuchałem tylko jednych z nich - 668B i na podstawie tego co w nich gra i jak gra - zgadzam się z tym 100%. Nie oznacza to, że od razu będą lepsze od tych słuchawek, od których zostały żywcem "skopiowane" - ale stosunek ceny do dźwięku powala. (tylko nie pod względem materiałów zewnętrznych).

 

Saiya-jin

Jeżeli wg Ciebie różnice są niewielkie, to może świat audio nie jest pisany dla Ciebie. Nie każdy słyszy różnice, które napewno nie są wymysłem zakręconych maniaków dźwięku szukających dźwięku w super drewnianych podstawkach pod głośniki z jednego gatunku miękkiego drewna.

Faktycznie w moim odczuciu pomiędzy integrą Realtecka (tą najnowszą) a Xonarem DX nie ma takiej różnicy, która powoduje efekt WOW, ale pomiędzy Realtekiem, lub Xonaredm DX - a Essence ST/STX  efekt różnicy powoduje opad szczęki, a wiadomo że to dopiero początek dobrego słuchania. Może nie spotkałeś się jeszcze z naprawde dobrym źródłem? Nie wiem za dużo żeby z tym dyskutować.

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Ponoć Creative Titanium HD ma lepszy DAC, niż Xonar ST, ale słabszy wzmak, więc teoretycznie powinienem zaliczyć opad szczęki, ale nic takiego nie nastąpiło. Ta karta gra inaczej niż integra, ale nie powiedziałbym, że lepiej. Raczej kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

 

Titanium HD jest dobrym zródłem wystarczy podłączyć do niej słuchawki za ponad 500 zł i wtedy będzie opad szczęki. Nie ograniczajcie dobrych kart zbyt słabymi słuchawkami.

 

Rozumiem, że wg Ciebie Superluxy, Sennheisery HD 380 pro, AKG K540, Grado SR60i to "zbyt słabe" słuchawki? Trololololo. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...