Skocz do zawartości

Komputer do grafiki 3D 4000zł + monitor


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym złożyć komputer do 4000zł, który głównie miałby służyć mi do pracy, ponieważ sporadycznie gram w gry. Jako, że pracuję na laptopie (Dell Vostro 3700), mam lekkie problemy z renderowaniem i płynnym poruszaniem się w programach CAD oraz poznawanym przeze mnie 3DS MAX'ie.

 

Robiłem wstępne rozeznanie i postawiłem sobie za cel:

-Procesor I7 (4rdzeniowy, bo na 6 mnie raczej nie stać)
-16GB RAM

-dobrze byłoby gdyby posiadal dysk SSD (do oprogramowania i systemu) oraz HDD do magazynowania danych

-nie chciałbym bawić się w podkręcanie go, totalnie się na tym nie znam i nie mam zbytnio czasu na to.

 

-dobrze byłoby w kwocie zamknąć się juz z Windowsem 7.

 

Sporządziłem sobie wstępną konfigurację i proszę o jej przejrzenie, skomentowanie, skorygowanie itp.

http://i48.tinypic.com/348hwzd.jpg
 

PS: Wiem, że niedawno był podobny temat, ale tam kolega miał trochę większy budżet, dlatego zakładam nowy.

 

Pozdrawiam,

Wojcyl

Link to post
Share on other sites

Z obecnie dostępnych części mniej więcej coś takiego bym proponował (bez OC) :

Xeon E3 1245 + MSi B75A G43

16GB 1600MHz Cl10 (2*8GB)

Quadro 600

SSD Vertex4 128GB + HDD 2TB Seagate

Fractal Core3000 + BQ 500W (Silver)

Win7 64bit pro

4036zł (Morele.net)

 

Do Autodeska bez dwóch zdań quadro. Dysk vertex3 jest straszliwie kłopotliwy, na vertexie 4 ponoć lepiej, chociaż ja tam nie próbowałem po licznych przygodach z wcześniejszymi generacjami ;)  

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze takie pytanie (pewnie dość głupie), ale zauważyłem, że na płycie głównej jest 1 port SATA III a obydwa dyski wykorzystują ten port. Czy w takim razie będą one w pełni wykorzystane jeśli jeden podpięty będzie pod SATA II?

Drugie pytanie. Jako, że planuję w przyszłości dokupić 2 monitor, czy nie będzie problemu z dołączeniem go (wystarczająca ilość gniazd)?

Swoją drogą jaki proponowalibyście monitor? Planuję póki co zainwestować w 22" 16:10 ewentualnie 23" i po czasie dokupić drugi w takim samym rozmiarze.

Link to post
Share on other sites

Pod SATAIII wepnij SSD, HDD nie potrzebuje tak szybkich łączy.

Q600 obsługuje dwa monitory.

Jaki masz budżet na "szkiełko" ? Wstępnie pod CADy DELL u2410, lub tańsza alternatywa w formie u2312hm.

Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo!

Jeśli chodzi o monitor to zdecydowanie byłbym bardziej skłonny kupić coś w cenie u2312hm. Ew trochę tańszy. Niestety ale nie mam już tyle kasy na u2410



Przesyłam, do sprawdzenia chyba już ostateczny zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/bzfhSc/

i do tego monitor

 

http://www.saturion.pl/product/134743/Sprzet_komputerowy/Peryferia/23_Dell_U2312HM_IPS_4xUSB_.html

Link to post
Share on other sites

Gtx660 pod CAD to według mnie niezbyty dobry pomysł - wiem że w starszych wersjach CADa quadro rządziło jeżeli chodzi o stabilność pracy viewportu. Niższe modele może nie zachwycają wydajnością, ale o wiele lepiej sobie radzą w środowiskach Autodesku niż każda gamingowa karta (głównie za sprawą odpowiednich sterowników).

http://www.tomshardware.co.uk/forum/382946-15-quadro-gtx680-hd7970-viewport-performance-fight

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Mam spory dylemat. Z jednej strony to ma być sprzęt typowo do pracy, jednak czasem po pracy (rzadko, bo rzadko), ale lubię odpalić jakąś grę (nowy Assasin np.) Czytam, że Quadro zupełnie się do tego nie nadaje, to jak to jest? Czy na tej karcie pójdzie tylko Saper i nic więcej?

Link to post
Share on other sites

Ten sam problem miałem - z czasem podjąłem decyzje o rezygnacji z gier, zrozumiałem że to strata czasu i lepiej w to miejsce bazgrać coś, lub poszerzać wiedzę buszując po necie ;) , testując nowe programy itd.

Na quadro nie pograsz zbytnio - karta jest wstanie obsłużyć gierki, ale wydajność ma skromniutką - na low detalach może coś tam zagrasz.

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites


Witam Wojcyl , ja bym polecił ci takiego kompa,ale to już trzeba się bawić w OC procka trochę,ale to nie jest wielka filozofia,tylko wystarczy poczytać na necie lub youtube,wszystko tam jest napisane i filmiki tak samo,najlepiej zobacz sobie Blackwhite321 albo DawidN20,oni dobrze się znają na tym. A co do kompa ja sam chcę takiego i mam nawet zamiar kupić ;

 

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX FV Gw.36m BOX - 839 zł + Cooler MASTER HYPER 412S - 154 zł

Gigabyte GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX - 1529 zł


Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX) BOX - 200 zł


DYSK Twardy WD BLACK 1TB SATA3 BOX - 329 zł


Karta sieciowa zintegrowana w płycie głównej


Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W modular SLI PSU (OCZ700MXSP-EU) BOX - 305 zł


Nagrywarka Lite-On iHAS122-18 Super AllWrite DVD+/-R 22x, SATA czarny BOX - 96,90 zł


Płyta główna AsRock Z77 Extreme 4 - 499 zł


OBUDOWA SILENTIUM PC BRUTUS 410 BT BOX - 149 zł


Razem = 4100,9 zł
 

 

EDIT : 

Chciałbym do tego jeszcze dodać,że tą kartę graficzną podkręcisz jeszcze spokojnie,ale do pewnego tam stopnia jest już zablokowane,wiem bo sam się pytałem Blackwhite321 i mi mówił,że sam prawie ma podkręconą na maxa.I zamiast tego dysku SSD,to lepiej weź sobie Monitor 22 cale - Samsung z Matrycą LED,z tego co ja widziałem na allegro to był jakiś za 440 zł chyba.Szkoda przepłacać na dyski SSD.I tak samo lepiej wziąć 700W ten zasilacz,on jest markowy i bardzo dobry,a 600,650w może nie wystarczyć.

Edytowane przez Moreno12234
Link to post
Share on other sites

A jak się ma ten I5 w porównaniu z Xeonem? Dysk SSD chyba jednak chciałbym mieć, oraz 16 gb ramu. Wydaje mi się, że w moim zestawie jednak najważniejszy jest procesor, a ta karta graficzna raczej jest do gamingu, tak?

 

Poza tym chyba jestem również zainteresowany monitorem 23'' Dell U2312HM



Witam!
Wysłałem proponowane przez Was zestawienie do sklepu Proline.pl i otrzymałem od nich taką ofertę.
Chciałbym tylko zaznaczyć, że chyba się pomylili i dali mi 32 gb ramu, chciałem 16 dlatego cena spadłaby do 4050zł. Zastanawiam się czy nie zmienić tej płyty głównej w tym zestawie na MSI B75A-G43 (którą wy proponowaliście) jest tańsza i jeszcze dorzucić do tego wewnętrzną antenę do WI-FI. Pan nie chciał zbytnio mi wytłumaczyć dlaczego dał I7 a nie Xeon. Właściwie czytałem troszkę i w sumie dużo się one nie różnią, mam rację?

 

Co sądzicie?

http://img607.imageshack.us/img607/6735/wycenaprolinewjanicki.jpg

Edytowane przez Wojcyl
Link to post
Share on other sites

Pan dał i7, bo Xeona nie mają na stanie - Xeon jest tańszy od i7,a od strony technicznej to te same procki są, z tym że i7 idzie kupić w wersji "K" i tylko ją się w zasadzie kupuje z racji potencjału OC,w przeciwnym wypadku gdy OC nie wchodzi w grę lepiej wybrać tańszą opcję z Xeonem w roli głównej.

Mobo dostałeś pod OC (Z77 g45), a procek bez możliwości OC, czyli zestaw złożony na odpiernicz - na kij Z77 do zablokowanego procka ?? Do takich tematów jest chipset B75 / H77 itp.

Na to wszystko Win7 Home i 32GB ramu > brawo > ja bym tam zadzwonił i zjechał typów za taki zestaw - aż się zagotowałem normalnie  :[ Win7 Home nie pociągnie 32GB ramu!!!

Zasilacz krzak !!!

Buda podobnie.

Olej ten sklep - wieczorkiem coś Tobie złoże na morele czy gdzieś tam, bez tego typu karygodnych błędów - niewiem kto tam pracuje, ale po takim konfigu zmienił bym sklep.



Polecam :

Xeon E3 : 1230 / 1235 / 1240 / 1245

Mobo na B75 - zalecane MSi

16GB ramu w kościach po 8GB - 1600MHz Cl9 o niskim profilu radiatorów

SSD > Samsung 840Pro / samsung 830 / Intel 520 / Crucial M4

Buda : Brutus 430 / Gladius M40 / Gladius X80 / Fractal ARC midi / Fractal R4 / CM 692 i tego typu obudowy - sprawdzone i solidne konstrukcje

zasilacz - XFX / Deus / Seasonic / BQ E9; L8

Win7 Pro

Link to post
Share on other sites

Czy ten windows koniecznie musi byc Pro? To jest dodatkowe 150,200 zika. Poza tym tak myślałem, czy nie pobawić się w kręcenie, ale pewnie przy takiej opcji trzebaby zainwestować z 500 zł więcej? Czy w tej samej kwocie da radę złożyć wydajniejszy sprzęt po OC?

 

Przepraszam już że tak mieszam, ale zbieram informacje z ilu tylko źródeł się da, żeby jak największą wiedzę zgarnąć w tym temacie. Dzięki Ci Stelek za tak duże zaangażowanie w moją sprawę!

Link to post
Share on other sites

Tak na prawdę to miłoby było gdyby był to sklep z Poznania, ale nie mam ciśnienia. Chyba jedyną sprawą byłoby to, żeby oferowali złożenie już komputera w całość, bo boję się tym sam zajmować. A właściwie to nie mam, żadnych konkretów w tej dziedzinie.

Link to post
Share on other sites

Na starcie - odradzam składanie komputera w sklepie. Na 99% będzie to złożone na odpiernicz. Burdel z kablami co negatywnie wpływa na przepływ powietrza, często kiepska pasta na CPU i wiele innych "ciekawostek".

Wszelkie wysyłki kurierem złożonego komputera odpadają - wiem doskonale w jaki sposób są traktowane paczki prze firmy przewozowe  :/ i szczerze odradzam. Pozostaje zakup części i złożenie zestawu własnymi rękoma, ewentualnie szukaj kogoś kto tobie to zrobi za rozsądną kwotę, lub po znajomości. W samym składaniu niema nic trudnego - wystarczy skupić się przy obsadzaniu procka, chłodzenia i pasty, reszta to banał. Oglądnij sobie filmik na youtube i oceń czy będziesz w stanie samemu złożyć maszynkę - co oczywiście polecam  ;)

Co do podkręcania to wygląda to tak że po OC rzędu ~4,4GHz otrzymujesz w przybliżeniu 30-40% - różnica w cenie to około 200zł na samym CPU. Dochodzą jeszcze koszta chłodzenia 120zł - Fortis, oraz zmiana mobo czyli dodatkowe 100-150zł. Suma sumarum zestaw drożeje o około 10-15% (420-470zł), a wydajność wzrasta o 30-40%. Oceń sam czy się opłaca  :P Ja tam sobie nie wyobrażam stacji roboczej bez OC.

Zestawik pod OC :

i7 3770K / SP Fortis / MSi Z77A G45 / 2x8GB 1600MHz cl9 / q600

WD 1TB Blue + SSD Crucial M4 128GB

XFX 550w / SP Gladius M40

3960zł (Morele.net)

Link to post
Share on other sites

Jest szansa, że uda mi się pobrać za darmo Win7 pro z Academic Alliance więc wtedy oczywiście wybieram zestaw OC z SSD. W tym tygodniu będę miał pieniążki i informację odnośnie Windowsa. Raczej go wykluczam z listy zakupów (co bardzo mnie cieszy). Zastanawiam się czy ten zasilacz 550W wystarczy? jeszcze tylko dorzucić do tego odbiornik Wi-Fi. Chciałbym wrzucić taki wbudowywany (podobno ma lepszy zasięg i jest tańszy), internet mam 50MB, a ciągnięcie kabla nie wchodzi w grę więc musi to być WiFi.

Mówiłem Ci juz Stelek, że jesteś Mistrz i bardzo Ci dziękuję? :)

Cieszę się na maxa bo już prawie mam przed oczami ten sprzęt, jutro jadę po odbiór monitora i klawiatury.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...