Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Komputer składałem 1,5 roku temu. Wtedy moja wiedza nie była jeszcze zbyt rozbudowana. Dosłownie miesiąc temu odkryłem, że pamięci mam włożone w trybie single channel. Gdy chciałem to zmienić, komputer się nie uruchamia (kręcą się wiatraki, ale na monitorze "cisza"). Zapala się również czerwona lampka przy slotach RAM'u. Prawdopodobnie start komputera zatrzymuje się na RAM'ie i mam w związku z tym pytania.

 

1) Czy możliwe jest aby po takim czasie, pamięci w magiczny sposób nie chciały pracować w dual'u?

2) Co bardziej pradobodobne: awaria płyty, czy usterka RAM'u?

3) Słyszałem, że dzieje się tak po nie prawidłowej instalacji procesora (wykrzywione nóżki w płycie), jednak komputer chodzi cały czas bez zarzutu, czy to możliwe?

4) Zasilacz nie daje rady? (<zdesperowany>)

 

Chodzi mi tylko o to by komputer działał jak najwydajniej i jak najsprawniej, a skoro zapłaciłem za pamięci dual channel, to chciałbym z tej opcji skorzystać.

 

Specyfikacja:

Intel i5 2400

Asus P8H67-M PRO R3.0 

Kingston HyperX 2X4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blue (KHX1333C9D3B1K2/8G)

Tacens Radix V 650W

 

Bardzo proszę o pomoc, wszystkie domowe sposoby zawiodły (przekładanie, zmiana miejsc). Potrzebuje Was!

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez mashide
Link to post
Share on other sites

@Obiektor jeśli chodzi Ci o listę kompatybilności RAM'ów, to znalazłem swoje, więc w tej gestii nie ma problemu.

 

@feomathar24 wszystkie kombinacje slotów i kości już wyczerpane.

 

 

Postaram się załatwić od kumpla jakieś leciwe DDR3 i zobaczymy jak chodzą (jeśli wogóle). To powinno rozwiązać sprawę Kingstonów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...