Skocz do zawartości

jaki smartfon kupić? Doradźcie


Recommended Posts

Witam!

 

Jestem na kupnie telefonu i nie mogę się zdecydować. Zastanawiam się nad sony Xperia T lub samsungiem galaxy SII. HTC odpada, zraziłam się do tej firmy ponieważ bardzo się wieszają. Może macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym co wyżej wymienione telefony.

 

 

moje wymagania to: szybki internet, wyraziste kolory, dobry aparat oraz filmy, dobry odtwarzacz muzyki i bateria żeby trzymała minimum dwa dni.

 

Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać.

 

pozdrawiam Pati:)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy znajdziesz smartfona z wyższej półki który przy normalnym stosowaniu będzie trzymał pełne dwa dni.Chyba że będziesz się bawił w minimalną jasność ekranu, wyłączone wi-fi, sieć komórkowa itp. Ale chyba nie o to chodzi kupując taki sprzęt.Trzeba się po prostu w końcu zaprzyjaźnić z ładowarką co wieczór.A co do smartfona to polecałbym ci Nexusa 4 lub jeśli masz mniejszy budżet Nexusa i9250. Mimo że ten drugi specyfikacją nie powala to jednak to jest Nexus i można liczyć na szybką aktualizację czego bym nie był pewien w przypadku  Samsung/Sony który po stara się uśmiercać swoje smartfony gdy wyjdzie jego następca.

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej. Nie ma po prostu telefonu z baterią trzymającą 2 dni nawet te z baterią 3300mAh. Xperia T też ma w miarę dobrą baterię i co najważniejsze - spełnia wszystkie Twoje wymogi. Galaxy S II też jest niezły ale jest po prostu dużo słabszy od Xperii T, która dostała z resztą niedawno Android'a 4.1 Jelly Bean więc bateria będzie nieco dłużej trzymać.

 

 

<PZDR>

Link to post
Share on other sites

Cześć Pati ;)

Dla tych co nie widzieli - to KOBIETA.

 

HTC odpada, zraziłam się do tej firmy ponieważ bardzo się wieszają.

Z ciekawości, mogę wiedzieć jaki model?

 

moje wymagania to: szybki internet, wyraziste kolory, dobry aparat oraz
filmy, dobry odtwarzacz muzyki i bateria żeby trzymała minimum dwa dni.

Internet w smartfonach z najwyższej półki już nie zależy od samego telefonu.

Kolory - możesz mieć bardziej wyraziste (amoled) lub bardziej naturalne (S-LCD).

Aparaty też mają porównywalne.

Odtwarzacz do filmów i muzyki - to kwestia aplikacji.

Co do baterii - jak wyłączysz 3G i zbędne bajery to wytrzyma, ale zapomnij o 2 dniach jeśli chcesz oglądać filmy.

Podsumowując, poczytaj ostatnie tematy - jeden użytkownik kupił ostatnio Xperie T i nawet podzielił się opinią :) SGS2 zostaw w spokoju.

Link to post
Share on other sites

tym modelem był HTC wildfire S wiem ,że  to już starszy telefon ale jednak już mam złe wspomnienia dotyczące tej firmy:) jeśli odrzucić wymaganie dotyczące baterii to jakie jeszcze telefony polecacie? 

Nie dziw się, to nie ta liga :)

Motorola RAZR MAXX ma najpojemniejszą baterię.

Link to post
Share on other sites

A to zależy jak masz na telefonie zylion gier, to poczujesz tą przewagę. No i wyświetlacz dużo lepszy jest w Xperi T, aparat itd. Więc nie widzę sensu w porównywaniu Xperi T z SII. Do autora, poszukaj w niedawnych tematach wyraziłem swoją opinię na temat Xperi T, w skrócie świetny telefon. Jednak jest on dość duży, kobiece ręce mogą być za małe.

Link to post
Share on other sites

blub17

 

Odnoszę wrażenie że nie miałeś nigdy do czynienia w SII,więc nie wprowadzaj ludzi w błąd stwierdzeniami typu "Xperia T ma lepszy aparat od SII",bo to nie prawda,zostań przy wyrażaniu opinii na temat swojej Xperii. 

Link to post
Share on other sites

Ktoś tu ma SII ? Hihihihih :) Nie jest to tylko moja opinia to raz a dwa zgodzę się z tym, że SII to kultowy telefon i wciąż na czasie, ale proszę Cię....Jego parametry znacznie odbiegają od tych z Xperi T, przecież gdyby było inaczej to bym go nie wybrał a wziąłbym SII, w abonamencie była przecież za 1 zł. Ogólnie przeglądając Twoje wypowiedzi to szczerze mówiąc, ciągle gadasz o tym SII, jakie to jest świetne. Nawet jak ktoś będzie chciał kupić telefon za np.2300 zł to powiesz: "Moim zdaniem Galaxy SII pasuje wręcz perfekcyjnie do wymagań,w dodatku aktualizacja do Androida 4.1 w najbliższych tygodniach." No właśnie... Ale pocieszę Cię masz naprawdę dobry telefon, nie martw się :)

Edytowane przez blub17
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam rozgladam sie za smartfonem na wiosne... Galaxy SII jest juz troche leciwym sprzetem, przez to nie moze konkurowac cenowo z niektorymi nowszymi modelami. Ma niby 4.1, ale 800x480 to juz nie te lata. 

Moja uwage od jakiegos czasu przykowa LG 4X HD P880. Jest smiesznie tani, nowego Andka tez dostanie, tylko bateria na Tegra3 zawsze szybko pada, jak to jest rowniez w przypadku HTC One X. ALe poza tym LG to bajka - niesamowity wyswietlacz, klasyczny, ladny design, duzo przydatnych funkcji... I to za 1200-1300 zl.!

Link to post
Share on other sites

Ponoć w tym LG wyświetlacz nie jest jakiś super (oczywiście nie mam go nie wiem, tak słyszałem), lecz ponoć jest świetnie wykonany, jak na LG oczywiście. Ogólnie recenzje zbiera świetne więc pewnie jest wart uwagi, też się nad nim zastanawiałem.

Link to post
Share on other sites

 

wyświetlacz nie jest jakiś super

 

Po zestawieniu z AMOLEDem SGS III i cudem z HOX wypada naprawde rewelacyjnie - porownawcze filmiki w necie - naturalnosc barw, jasnosc i ostrosc obrazu bezkonkurencyjna. Jedynie z czernia jest gorzej, ale niewiele. Tu zawsze liderem byl Samsung. 

 

Uzywam obecnie Samsunga i juz od dawna nosze sie ze zmiana na P880 4X HD, ale czekam na Nexusa 4. Zobaczymy ceny :)

Link to post
Share on other sites

Chodza opinie, ze P880 to naprawde solidny sprzet i mimo paru niedorobek, z ktorych jest znane LG potrafili przelamac stereotypy i wlozyc w ten telefon wszystko, co tylko potrafia. Jedynie ludzie narzekaja na aktualizacje, tym sie LG nadal nie moze pochwalic...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...