Skocz do zawartości

CF / SLI / a moze 1 karta?


Recommended Posts

Witam, otoż nurtuje mnie takowe pytanie, czy CF jest oplacalne w dzisiejszych czasas, np z karta 7870, czy lepszym wyborem jest zakup jednej a drozszej karty, np nviidi 680 lub radka 7970 od gigabyte ghz edi. dodam iz np do 7970 nie zamiarowałbym wgl dokupować 2giej karty. ( koszta )

procek i5 3570k OC 4.5. - kart nie kręciłbym bo w CF bez OC spora temperatura wystepuje.

zapraszam do dyskusji, bardzo chcialbym aby wypowiedzial sie jakis posiadasz CF'a.

Link to post
Share on other sites

Zależy jakie masz karty   ja  miałem cf przez miesiąc 2x radeon 7870  i przyznam ze bylem mega zadowolony z tego rozwiązania karty skalowały się genialnie w grach w które grałem czasami nawet 120%  niestety druga kartę musiałem oddać do sklepu w ciągu 30 dni  ale sobie przynajmniej protestowałem i wyniki grubo przerosły moje oczekiwania . Jak chcesz uzyskac wiecej informacji na temat cros fire to zapytaj

tommyt1983  on mial  cf 2x radeon 7870 i Hybrid CrossFire   2x radeon 7970 ,7950. Nie słuchaj ludzi którzy nigdy nie mieli z tym żadnej styczności  tylko opierają się tylko na teorii. Ja bardzo polecam takie rozwiązanie na pewno 2x radeon 7870 jest lepsze od każdej karty z jednym gpu 
Link to post
Share on other sites

ja mialem kiedys przez jakis czas tez 2 x radeon 7850 i dzialaly dobrze w grach bylo widac roznice szczegolnie w tych nowszych typu far cry czy crysis ten stary nawet a tez wymagania ma niezle radeona 7970 nie mam to trudno do tego porownianie znalesc ale obecnie mam 7950 lekko krecona i widac jest troche roznice na korzysc 2x7850  wiec wychodzi na to ze 2 sa lepsze niz 1 ale to juz musisz sam ocenic po kosztach czy sie oplaca 2x placic czy lepiej 1x a wiecej bo roznice beda ale nie jakos wielkie przy tym segmencie kart 

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, tommyt1983 testował 7970+7870XT LE i był skalowalny na bardzo dobrym poziomie.



Karta musi mieć rdzeń Tahiti , najlepszą kartą jest Sapphire 7870 XT LE (Tahiti)

 

W innym przypadku zwykłe HD 7870 Edition już nie wspierają crossfire z kartami typu Tahiti.

 

Na takich kartach w crossfire wyjdzie ci lepiej tak HD 7870+GT460 lub inny Geforce np (GT 660) Hybrid off physis.

Edytowane przez konsus
Link to post
Share on other sites

Zgadza się, tommyt1983 testował 7970+7870XT LE i był skalowalny na bardzo dobrym poziomie.

 

Karta musi mieć rdzeń Tahiti , najlepszą kartą jest Sapphire 7870 XT LE (Tahiti)

 

W innym przypadku zwykłe HD 7870 Edition już nie wspierają crossfire z kartami typu Tahiti.

 

Na takich kartach w crossfire wyjdzie ci lepiej tak HD 7870+GT460 lub inny Geforce np (GT 660) Hybrid off physis.

w jaki sposob moglbym połączyć radka z nviidią? bo jezeli juz decydowałbym się na Geforca to z buta dorzuciłbym 660Ti

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...