Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Poszukuje sluchawek przeznaczonych do sluchania grania w grych typu call of duty 4. Bardzo interesują mnie takie, które będą najlepiej pozycjonować. Myślałem nad

- sennheiser PC 360

- sennheiser HD 380

- sennheiser PC 350
mikrofonu nie musi być

posiadam ASUS XONAR DX 7.1 Dolby audio  + słuchawki będą używane na lanach.

 

Proszę o opinie , porady z góry dziękuje

 

Link to post
Share on other sites

Ultrasone HFI 780  będą lepsze do podanych seńków ;) Świetne słuchawki, które niszczą słuchawko-podobne dziwadła 4Games firm Logitech, Creative itp.

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a AKG K142 HD?
prawde mówiąc im niższa cena tym lepiej dla mnie :/ ale te AKG naprawdę mi się podoba.
lub te AKG K 242 HD

W tym momencie mam roccat kave 5.1 ale już siadają :[ więc szukam coś lepszego

Edytowane przez czikiaa
Link to post
Share on other sites

hmm pierwsze słysze a może jakieś opinie czemu te a nie moje propozycje?

Pierwsze słyszysz, bo nie masz rozeznania w tym temacie. :) a sa to znakomite słuchawki  i popularne razem z AKG-K550 nadadzą się do grania. DO Kave 5.1 ich bym nawet nie porównywał, bo to powinno być karane. ;)

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czikiaa obwiń sobie uszy szalikiem,połóż sobie cegłe na głowie i włącz dźwięk z głośników. Będziesz mieć symulację Roccat Kave 5.1.

Tak bardziej serio to wejdź sobie w historię moich postów i poczytaj.

Adivxv5 dobrze ci radzi, mnie wyleczył wcześniej,pomógł bardzo wybrać moją obecną konfigurację,która codziennie wbija mnie w zachwyt w muzyce i grach.

Za tę kasę można już podziałac,ale z głową.

Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej pierwszą propozycję dał najlepszą - Ultrasone HFI 780. Jak wydajesz taką kasę na same słuchawki, to tutaj jest rozwiązanie właśnie. Ta karta jest za słaba do nich generalnie. Jak podchodzisz na poważnie do odsłuchu, a słuchawek nie będziesz używał tylko do gier (przestępstwo w przypadku Ultrasone), to trzeba w przyszłości dokupić wzmacniacz słuchawkowy. Trochę tańsze i równie dobre są DT770 PRO, ale one do gier będą gorsze niż Ultrasone, za to lepsze do odsłuchu basowych gatunków. Również przyzwoita scena jak na słuchawki zamknięte, lecz nie taka jak w Ultrasone.



Polecam odsłuchać także cenione w świecie profesjonalnych słuchawek DT990 PRO. Niestety do Twojego źródła to będzie porażka. Tych sennków sobie możesz używać do gier bez wzmacniacza. Ale Ultrasone i każde z tych Beyerów, przestępstwem będzie, zabić je tą kartą.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko nie myślę o kupowaniu nowej karty dźwiękowej lecz samych słuchawek i szukam coś co mi starczy na lata.
A nie przykład ultrasone HFI 780 dokupywać coś jeszcze (może niższa wersja by pasowała ULTRASONE HFI-450)

. Dopiszę, że naprawdę interesuję mnie niższa cena przesadziłem z tym 750 zł.
Więc naprawdę prosił bym konkrety. A co do roccat kave to co napisał bywalec to jestem zdziwiony kumpel ma creative fatal!ty i dźwięk jest nie do porównania z roccatami a co dopiero z tymi waszymi propozycjami.

Wracając do tematu właśnie bardzo zastanawiam się "Pioneery A1000" bardzo dobre opinie mają.

Edytowane przez czikiaa
Link to post
Share on other sites

ULTRASONE HFI-450

Dopłać do wersji 580 daje nieco większą przestrzeń.Jeśli skoro to będzie i tak za dużo, no to 450 oczywiście nie jest zła jak na swą cenę.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Z tymi Roccatami jest tak. Porównując je do innych 4G4M3RS słuchawkami one naprawdę robią wrażenie. Sam przesiadłem się wcześniej ze słuchawek sygnowanych przez Razera - i po przesiadce był efekt 100% WOW! Tak, to prawda, są o wiele lepsze od podobnych gejmingowych słuchawek. Róznie można o nich wyczytać w sieci - ja mając je wpięte w Realtecka (a później pod Xonara DX) 3 jacki + 1 mic +USB na silniczek emulujący basy nie miałem problemów w grach z lokalizacją. Dźwięki w grach robiły na mnie wrażenie. Z muzyką od początku wiedziałem że nie jest dobrze. Upgrade karty na Xonara DX dał nic. Nic a nic. Słuchawki stanęły w miejscu. W tamtym momencie ich największą wadą dla mnie był ciężar i ten "super" system montowania na czajniku - ból głowy bankowy po 2 godzinach. Przyzwyczaiłem się po roku dopiero.

 

Porównując je natomiast do normalnych, średniej klasy stereo słuchawek - pod każdym względem leżą. Więcej nie ma sensu się rozpisywać. Nie nadaja się do słuchania muzyki.

 

Jestem przekonany, że będziesz się bardziej cieszyć jak wybierzesz coś innego, normalnego, w stereo. Nie chcesz kupywać karty, okej, i tak będzie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Pioneery SE-A1000 grają bardzo przestrzennie z szeroką sceną. Mają trochę wycofaną średnicę oraz słaby bas, na pewno nie są to słuchawki dla basheadów. Jeśli chodzi o wygodę to posiadają znikomy docisk do głowy, trzeba je przymierzyć przed zakupem bo nie na każdej głowie dobrze się trzymają. Grają dobrze już z X-Fi Xtreme Gamera, także z Xonara DX również zagrają dobrze. Jednak lepszą synergię uzyskasz na lekko ocieplonym źródle.

Edytowane przez Grzechuboss
Link to post
Share on other sites

tak ale nie interesuje mnie w żadnym stopniu muzyka będzie dobrze to git ale chodzi mi o bardzo prezycyjne pozycjonowanie więc mam teraz dwie opcje jeśli chodzi o te słuchawki. No i oczywiście jakość
- Pioneery SE-A1000
- ULTRASONE HFI-580

I teraz pytanie które i dlaczego

Edytowane przez czikiaa
Link to post
Share on other sites

Z tej dwójki brałbym Ultrasone bo to jest znacznie wyższa półka niż Pioneer. Szeroka scena jak na słuchawki zamknięte, bas również jest obecny. Niska impedancja to tylko zaleta, z Xonarem DX pójdą spokojnie.

Edytowane przez Grzechuboss
Link to post
Share on other sites

Ultrasone są oparte  na autorskiej technologii S-Logic, która świetnie imituje przestrzeń słuchawek otwartych. Z tej dwójki na pewno Ultrasone. Bardziej trafia tutaj w Twoje potrzeby.



Mnie w ogóle denerwuje takie coś jak "poproszę o konkrety" czy "proszę o gotowca". Najważniejsze to jest właśnie szukać samemu i czytać. Kupisz coś co ktoś poleca, a potem to może nie zadziała i będziesz miał pretensje. A jeśli będzie działać, to w dalszym ciągu nie wiesz nic, bo nie spojrzałeś szerzej, nie poczytałeś dokładnie, a bierzesz bo ktoś kto ma nabite 5k postów, pisze "bierz". Róbcie tak dalej jak chcecie ale to jest błąd. Ja uważam że żeby naprawdę pomóc takiemu człowiekowi, trzeba mu wyjaśnić wszystko. Po co w ogóle słuchawki rzędu Ultrasone, jak mają grać bez wzmacniacza? Tylko do gier? Ale po co? Żeby je zabić? Jasne. Jak komuś nie zależy to tak, ale to strata siana i potencjału.

Nie problem gościa zarzucić modelami i propozycjami, a on co drugi post się pyta: te lepsze? A dlaczego? I dostaje tylko odpowiedź - bierz tamte. No ale widzę że większość właśnie tego chce. Tyle że jak dasz biedakowi rybę to zje i będzie głodny, a jak dasz mu wędkę, to sam sobie złowi. :]  Pewnie i tak wrzuty dostanę ale ktoś prawdę musi mówić.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

konkrety miałem na myśli dlaczego te czym się odwzorowują etc.. Chciałbym po prostu wiedzieć czemu jak dlaczego. Nie patrzę na ilość nabityc postów i nie bez powodu wybrałem forum benchmark. Otóż nie mam zamiaru robić to flame`u wręcz przeciwnie dzięki wam za wszystkie propozycje ale jednak wybiore te ultrasone nie będe wiedzieć jakie są one dobre jak ich sam nie odsłucham a większość z was ma tu doświadczenie. A kto wie może do muzyki też się przyda także ostatecznie ULTRASONE HFI-580

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...