Skocz do zawartości

7970 Matrix i strasznie marne OC rdzenia


Recommended Posts

chłodno bo ręcznie mam ustawione po oc dochodzą do max 70% a temp nie przekracza 60 stopni , ale jest już słychać te małe wentylki z tym że ja nie mam kompa pod biurkiem czy obok siebie a w innym pomieszczeniu , przewody poprowadzone przez scianę więc cicho jak makiem zasiał.

 

 

Aż mi się wierzyć nie chce że tak słabo idzie ci na rdzeniu , bo naprawdę czuc moc karty w grach  juz od 1250/6000 względem stock.

 

Wooojciech1983 masz potencjał w swojej karcie , nie bede miał lekko :)

Link to post
Share on other sites

a wez mi nic nie mow... narazie te CZASAMI 1200 musi mi wystarczyc albo naprawde cos zle robie... ale co  ?

 

 

 

Co na to ktos z ASUS-a ?

 

Spotkaliscie siejuz z tym tematem na waszej mozna powiedziec flagowej karcie ?

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Mój Matrix Platinum na standardowym napięciu robi bez prolemu 1225MHz na rdzeniu i 7000MHz na pamięciach. A więcej nie próbuję, bo nie ma po co ;d Na fabrycznych 1100/6600 jest już wydajnie.

To spróbuj tylko do smarka wycisnąć z niej max OC i pochwal się wynikiem. Ciekawi mnie czy zbliży się do Lightning 680 :D . Przyda się trochę rywalizacji, będzie ciekawie.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Mój Matrix Platinum na standardowym napięciu robi bez prolemu 1225MHz na rdzeniu i 7000MHz na pamięciach. A więcej nie próbuję, bo nie ma po co ;d Na fabrycznych 1100/6600 jest już wydajnie.

przelec dokladnie unigine heaven na tych ustawieniach i zobacz czy masz artefakty bo z takimi zegarami tez mi idzie lecz z bledami na ekranie

 

i czym podnosisz taktowanie ? Peogramem Asusua bo jak tak to jak nie masz wlaczonej opcji advance to podczas podnoszenia taktowania podnosi Ci tez automatycznie napiecie (skaluje mhz do V)

zobacz w monitoringu Asus GPU TWEAK ile masz podczas tych ustawien i wlaczonym benchamrku realnie mV (musisz ta opcje wlaczyc w opcjach monitoringu)

 

 

 

tommy używasz  Asus Gpu Tweak ?

Tak najnowszego

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

ponad 5 minut furmarkiem na oc i stockowych napieciach

 

http://zapodaj.net/images/8990bd09801c5.jpg

 

 

Dadam ze juz tu zaczynaly sie pojawiac bledy...

 

ohh wait ty masz ustawionego fan speed na 51 % to dlatego masz taką temp w FurMarku a on potrafi mocno rozgrzać GPU :D

 

 

 

a tu moja na 1.35 v core speed ustawione na oko http://img221.imageshack.us/img221/4749/furmarkz.png

Edytowane przez Light56
Link to post
Share on other sites

o tym to wiem ale wlasnie jak dla mnie asus powinien bardziej starannie selekcjonowac rdzenie do takich kart bo jak narazie to moja niczym zbytnio nie odbiega od referenta GHZ EDIT. a ma niby byc karta do bicia rekordow (tak jest przedstawiana)

 

Czy takie cos nadaje sie na RMA ? bo rekord to ona u mnie bije ale cierpliwosci...

Link to post
Share on other sites

o tym to wiem ale wlasnie jak dla mnie asus powinien bardziej starannie selekcjonowac rdzenie do takich kart bo jak narazie to moja niczym zbytnio nie odbiega od referenta GHZ EDIT. a ma niby byc karta do bicia rekordow (tak jest przedstawiana)

 

Czy takie cos nadaje sie na RMA ? bo rekord to ona u mnie bije ale cierpliwosci...

 

 

tu się z tobą zgodzę, bo, jeśli twoja karta za 2k słabo się podkręca a ktoś kupi referenta za 1400 i wykręci na 1200 spokojnie to coś tu jest nie tak i można czuć się zrobionym za przeproszeniem w ***ja

Edytowane przez Light56
Link to post
Share on other sites

o tym to wiem ale wlasnie jak dla mnie asus powinien bardziej starannie selekcjonowac rdzenie do takich kart bo jak narazie to moja niczym zbytnio nie odbiega od referenta GHZ EDIT. a ma niby byc karta do bicia rekordow (tak jest przedstawiana)

 

Czy takie cos nadaje sie na RMA ? bo rekord to ona u mnie bije ale cierpliwosci...

 

Nie osłabiaj mnie, że tej karty nie da się podkręcić.

Dzisiaj lunąłem swoją kartę i teraz jestem nastawiony na nowego Matrixa, ale wersję Platinum. Ale w sumie to jeszcze do końca nie wiadomo, jak będzie się kręcić Platinum :)

Link to post
Share on other sites

byl jeden platinium na allegro i wyslalem zapytanie do kolesia ile ta jego robi

napisal ze max stabilne 1220 +/- 5mhz na 1.333V co tez nie jest rewelacja

ale przynajmniej te 40-50mhz wiecej niz moja...

nawet mst pisal gdzies tutaj na forum ze zaglebial sie w temat i tak naprawdeludzie lataja na tych kartach w okolicach 1200Mhz

jest to dla mnie lekka padaka

do gier to i stock wystarczy ale ja kupilem te karty do troche innej zabawy...

juz moj poprzedni giguś 7970WF3 z zablokowanym napieciem robil niewile mniej...

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Można czuć się zrobionym w bambuko ale niestety OC nie podchodzi pod RMA, żaden producent nie gwarantuje OC. Jedynie co możesz zrobić to oddać tą kartę w ramach zwrotu 10-dniowego. Wersję Matrix Platinum ma @Assasin i też się nie kręci lepiej od innych 7970, przynajmniej żadnym dobrym OC się nie pochwalił więc zakładam że nie ma czym... Nie warto tyle płacić za tą kartę, Lightning 680 kosztuje podobnie i robi z palcem w d... powyżej 1300MHz na Biosie LN2.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

z tego co widze to po odpowiednich modyfikacjach jest to maszyna do oc ale mi nie o to chodzilo :P

 

http://oclab.pl/podkrecanie/ekstremalny-test-asus-hd7970-matrix-platinum-edition/

 

trudno zostanie taka jaka jest - pzynajmniej te 1150 na stockowych napieciach a reszta nadrabia wygladem i cisza ;)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

wlasnoie widze ze to loteria...

np czytam teraz test w techpowerupkarty 7970 SOC jaka ma utaj kolega i jemu robi spokojnie 1300Mhz na niecalym 1,3V a na techpowerup ledwo 1155Mhz a przy 1,4V ledwo podchodza pod 1200Mhz

 

trudno taka "srednia" sztuka ;)1150 to  i tak wiele jak na thaiti ktora bazowo ma 925 Mhz ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...