Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu składam swój zestaw do grania cały czas poszerzając swoją wiedzę. Tym razem pora dowiedzieć się czegoś o dyskach SSD. Spragniony wiedzy poszedłem do informatyka. Ten mi wyjaśnił, że te dyski to jest przyszłość komputerów itd. Jednak według niego gdybym chciał na dysku ssd zainstalować system to wszystkie gry również tam. To by oznaczało, że gdybym miał dysk zwykły twardy (HDD) to nie mógł bym tam instalować gier. Tłumaczył to w ten sposób, że program files jest instalowany tam gdzie system i nie da się zrobić drugiego program files na innym dysku. Jako laik nie wiem na ile te informacje są prawdziwe, jednak mam do niego zaufanie. Tutaj jest moje pytanie czy wszystko co mi powiedział jest prawdziwe? Jeżeli tak to co drugi użytkownik tego forum poleca złe zestawy co raczej kończyło by się warnem. Jeżeli normalnie można instalować na HDD gry to proszę mi wytłumaczyć jak to połączyć, żeby działało, tak abym mógł mieć argumenty, aby w razie czego móc przedstawić argumenty do obalenia jego teorii. 

Wszystkie odpowiedzi za i przeciw proszę uzasadnić, ponieważ będę chciał to przekazać temu informatykowi.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

:rotfl: Pewnie, że możesz instalować na HDD, nie ma żadnego problemu - nie wiem o co temu informatykowi chodziło. Wiadomo, że gdyby gry też były na ssd to by to przyspieszyło ładowanie poziomów ale nie ma żadnej przeszkody by instalować je na HDD. SSd z racji wysokiej ceny jest kupowany głównie pod system i najważniejsze programy - 128Gb jest chyba najpopularniejszą pojemnością.

Link to post
Share on other sites

Jeśli instalujesz gry na ssd komfort grania będzie wyższy to oczywiste szybsze ładowania brak problemu z szybkością. Gry również możesz instalować na hdd z tym nie ma większego problemu lecz komfort będzie mniejszy. Problemy z szybkością możesz natomiast uświadczyć na zewnętrznym dysku hdd. Ja mam w lapku ssd w środku i hdd na zewnątrz i na obydwu nie ma problemu (większe opóźnienie i transfery na hdd) jednak hdd mam podłączony na usb 3.0. Pozdrwiam! 

Link to post
Share on other sites

Bez problemu zainstalujesz gry na hdd. Przy każdej instalacji programu/gry komputer pyta cię gdzie ma zainstalować daną rzecz. Domyślnie zawsze ustawiane jest program files na partycje systemowej  ale równie dobrze możesz stworzyć sobie folder na hdd i tam instalować wszystkie gry.W takim przypadku muisz  tylko przy instalacji zmienić katalog instalacji gry

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...